wtorek, 6 grudnia 2022 r., imieniny Mikołaja, Jaremy, Leontyny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Oszuści ponownie zaatakowali nasz region. Podają się za pracowników poczty i funkcjonariuszy CBŚ

Ostrołęccy policjanci zostali powiadomieni o kolejnych próbach oszustwa. Rozmówcy podawali się m.in. za pracowników poczty oraz funkcjonariuszy CBŚ. Jeden z poszkodowanych dał się oszukać i przekazał przestępcom kilkanaście tysięcy złotych. 

W poniedziałek 21 listopada do mieszkańców Ostrołęki ponownie dzwonili oszuści. Mężczyzna podawał się za pracownika poczty. Pod pretekstem przesyłki, jaka miała być rzekomo doręczona, próbował wyłudzić dane osobowe i inne informacje, które mogłyby mu posłużyć do popełnienia przestępstwa. Mieszkaniec Ostrołęki nie dał się jednak na to nabrać.

Reklama

- Przy kolejnej okazji oszust opowiedział podobną historię i twierdził nawet, że policja będzie obserwowała moment doręczenia paczki, bo rzekomo wcześniej miały miejsce napady na doręczającego. Oszust zabronił wychodzić z domu. Ostrołęczanka również nie dała się oszukać. Innym razem przestępca podawał się za pracownika banku. Twierdził, że konto bankowe mieszkańca naszego miasta zostało zablokowane, bo chcieli się do niego dobrać hakerzy. Ostrołęczanin zorientował się, że to nieprawda - mówi st. asp. Krzysztof Kolator z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Oszuści nadal nie dawali za wygraną. Podczas kolejnej rozmowy telefonicznej podali się za funkcjonariuszy CBŚ.

- Twierdzili, że prowadzą działania zmierzające do zatrzymania przestępców, którzy chcą pozbawić pieniędzy mieszkańca naszego miasta. 87-latek przekonany, że to prawda przekazał przestępcom kilkanaście tysięcy złotych - st. asp. Krzysztof Kolator z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Mundurowi apelują o rozwagę i przypominają, że policja nigdy nie prosi o przekazywanie pieniędzy. Nie informuje również o prowadzonych działaniach operacyjnych. Osoby dzwoniące i podające takie informacje to oszuści. 

Odsłon: 1183 komentarze: 0
12:51, 23.11.2022r. Drukuj


Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

LUSAR
Rolexin

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com