wtorek, 6 grudnia 2022 r., imieniny Mikołaja, Jaremy, Leontyny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Seniorka wpuściła do domu oszusta i straciła 10 tysięcy dolarów!

Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu nadzoruje dochodzenie dotyczące doprowadzenia Elżbiety O. (78 lat) do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 10 tysięcy dolarów. Do zdarzenia doszło w Makowie Mazowieckim 10 listopada 2022 r.

W sprawie przesłuchano w charakterze świadka pokrzywdzoną Elżbietę O., która ze szczegółami opisała przebieg zaistniałych zdarzeń. Seniorka zeznała, że jest na emeryturze.

Reklama

- Początkowo na jej telefon stacjonarny zadzwoniła osoba podająca się za pracownika Poczty Polskiej. Przekazała informację, że ma zostać jej doręczona przesyłka. Następnie telefonicznie skontaktował się z pokrzywdzoną mężczyzna podający się za policjanta CBŚP. W rozmowie telefonicznej podał kobiecie swoje dane m.in. imię i nazwisko, numer ID, numer pokoju w jakim pracuje, by pokrzywdzona mogła zweryfikować jego osobę. Następnie rozmówca polecił Elżbiecie O. zadzwonić numer alarmowy 999, co pokrzywdzona uczyniła. Według pokrzywdzonej telefon odebrał ten sam mężczyzna, z którym rozmawiała wcześniej. Uprzedził ją, że może dojść do napadu na jej mieszkanie przez sprawców podających się za pracowników poczty, ale jest ono pilnowane przez policję. Na pytanie rozmówcy pokrzywdzona poinformowała go, że posiada pieniądze w mieszkaniu w określonej kwocie i walucie - czytamy na stronie Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce. 

Dalej mężczyzna instruował ją, co ma w tej sytuacji zrobić, jak się zachować i jak zabezpieczyć mieszkanie. Podał jej również dane innego "policjanta", którego należy wpuścić do mieszkania, by zrobić zdjęcia opisanych pieniędzy.

- Do pokrzywdzonej zgłosił się mężczyzna, który pozorował sporządzanie fotografii przygotowanych wcześniej banknotów. Rzekomy policjant zabrał pieniądze Elżbiecie O. i zaczął uciekać. Pokrzywdzona próbowała go zatrzymać, ale bezskutecznie. Aktualnie podejmowane są intensywne czynności procesowe mające na celu ustalenie sprawców oszustwa oraz pociągnięcie ich do odpowiedzialności karnej - informuje ostrołęcka prokuratura. 

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce po raz kolejny zwraca się z apelem do mieszkańców miasta Ostrołęki oraz okolic o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku nawiązania kontaktów telefonicznych przez osoby podające się za osoby najbliższe: córkę, wnuczka, wnuczkę, innych kuzynów, czy funkcjonariuszy policji lub innych służb, którzy proszą o przekazanie pieniędzy lub informują o prowadzonych akcjach policyjnych. 

- Przypominamy, że żaden prawdziwy policjant czy funkcjonariusz innych służb nie ma prawa żądać od nas wydania pieniędzy. Członkom rodzin seniorów przypominamy, by uczulić dziadka czy babcię na tego typu sytuacje oraz informować ich o zagrożeniach płynących ze strony oszustów - apeluje prokuratura. 

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce

Odsłon: 1847 komentarze: 1
13:22, 23.11.2022r. Drukuj


Powrót


Tomasz @ 09:05, 24.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 188.146...51

całkiem majętne te nasze, miejscowe staruszki...

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

LUSAR
Rolexin

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com