wtorek, 6 grudnia 2022 r., imieniny Mikołaja, Jaremy, Leontyny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Schrony "Lasa" przekazane w zarządzanie Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Umowa już podpisana (zdjęcia)

Dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce Janusz Kotowski oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Myszyniec Marek Dzieżyk podpisali umowę na mocy której zrekonstruowane schrony partyzanckie w gminie Kadzidło zostały przekazane w użytkowanie muzeum.

Schrony komendy XVI Okręgu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego ppor. Józefa Kozłowskiego "Lasa"  znajdowały się w lesie koło wsi Gleba, gm. Kadzidło. Kilka lat temu zrekonstruowane zostały w miejscu, gdzie mogły być pierwotnie zlokalizowane. W tej chwili wymagają odnowienia.

Reklama

Podpisana umowa, która będzie obowiązywała przez najbliższe 20 lat, zakłada nieodpłatne przekazanie w użytkowanie gruntów leśnych, gdzie usytuowane są zrekonstruowane schrony partyzantów.

- Podpisana umowa to efekt starań, które podjęliśmy już jakiś czas temu. Na nasz wniosek Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński poprosił Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych o przekazanie tego terenu. Nasze Muzeum chce je odrestaurować, zagospodarować, a potem udostępnić zwiedzającym. Mamy nadzieję, że opowieść o losach żołnierzy podziemia antykomunistycznego na terenie bazy komendanta Józefa Kozłowskiego "Lasa" będzie ciekawym uzupełnieniem oferty naszej placówki.  Dziękujemy Wicepremierowi, Lasom Państwowym i Nadleśniczemu Nadleśnictwa Myszyniec za życzliwe podejście do naszej inicjatywy - informuje MŻW.

Podpisania umowy dokonano 23 listopada br.

Fot. MŻW w Ostrołęce

Odsłon: 1270 komentarze: 5
08:28, 24.11.2022r. Drukuj


Powrót


WIESŁAW @ 20:35, 24.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 37.7...111

Zawsze parę groszy ktoś przy okazji przytuli . Dla kukułczych jajek to bezpieczne miejsce .

Jjjjjjjjjjjjjjjjjjj @ 21:38, 24.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 31.61...31

I bardzo dobrze ,teraz jest tam niebezpiecznie ,koniecznie trzeba to naprawić bo może zdarzyć się nieszczęście.A kręci się dużo ludzi .Lasy państwowe zabezpieczyły to miejsce taśmą ale to nie jest przeszkoda tylko ostrzeżenie.

Air @ 05:46, 25.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 95.49...176

fajne drogi tam są

On @ 07:12, 25.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 5.173...168

Początkowo byłem przeciwny temu muzeum ale jak obserwuje jego działalność która wykracza daleko poza "wyklętych " kontrowersyjnych dla mnie to widzę że to za chwilę będzie główny ośrodek kultury w Oce .

WIESŁAW @ 12:43, 25.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 37.7...111

Do On . Masz rację . Najbardziej podniecające te gry planszowe na kartonikach z papieru . Na pewno mniej kontrowersyjne niż wybielanie bohaterów z ich bohaterskich czynów .

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

LUSAR
Rolexin

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com