wtorek, 6 grudnia 2022 r., imieniny Mikołaja, Jaremy, Leontyny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Synoptycy zapowiadają intensywne opady śniegu. Zachowajcie ostrożność!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dotyczące intensywnych opadów śniegu w naszym regionie. Prognozowane są opady powodujące przyrost pokrywy śnieżnej od 10 do 15 cm. Załamanie pogody ma wystąpić dziś w godz. 6.00-22.00. 

Ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia dotyczy intensywnych opadów śniegu. Prawdopodobieństwo wystąpienia załamania pogody wynosi 80 proc.

Komunikat IMGW dotyczy czwartku 24 listopada w godz. 6.00- 22.00.

Reklama

Zachowajcie ostrożność

Ujemne temperatury i nawet nieznaczne opady śniegu sprawią, że droga hamowania pojazdu znacznie się wydłuży. Nie zawsze kierujący zdąży natychmiast zatrzymać samochód.

- Towarzysząca opadom śliska nawierzchnia sprzyja stłuczkom i potrąceniom, dlatego zwiększmy odstęp od pojazdów jadących przed nami. Pamiętajmy też, że nawet pomimo braku opadów śniegu opadająca mgła w ujemnych temperaturach może zamarzać i powodować, że droga będzie bardzo śliska i trudna do wyczucia. Dlatego dojeżdżając do skrzyżowania wcześniej powinniśmy zmniejszyć już prędkość. W trakcie jazdy dostosujmy naszą prędkość do tego, jakie warunki aktualnie mamy na drodze. To, że w jednym miejscu droga jest sucha wcale nie oznacza tego, że za kilkaset metrów może być śliska i niebezpieczna - informuje kom. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce. 

Odsłon: 1231 komentarze: 0
09:45, 24.11.2022r. Drukuj


Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót