wtorek, 6 grudnia 2022 r., imieniny Mikołaja, Jaremy, Leontyny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Radni zdecydowali o zwiększeniu dotacji na park wodny. Rachunki są gigantyczne! (zdjęcia)

Radni głosowali nad projektem uchwały dotyczącej zwiększenia dotacji dla parku wodnego. Łukasz Kulik stwierdził, że dotacja na park wodny musi być przyznana ze względu na rosnące koszty energii. Poinformował także o podpisaniu umowy z firmą fotowoltaiczną.

Gigantyczne rachunki za prąd i niższa sprzedaż biletów w parku wodnym

Wcześniej dotacja przedmiotowa na 2022 rok dla Parku Wodnego w Ostrołęce została ustalona w wysokości 2 000 000 zł. Według Łukasza Kulika zwiększenie dotacji na park wodny jest konieczne ze względu na wysokie rachunki za energię elektryczną, niższą sprzedaż biletów i wzrost płacy minimalnej.

- Musimy zwiększyć kwotę dotacji na park wodny, ponieważ jednym z największych kosztów parków wodnych jest w tej chwili energia elektryczna. (...) Będzie trzeba na jesieni zapłacić dwie faktury po ćwierć miliona to jest pół miliona (...). Zakładamy, że trzeba będzie od stycznia płacić wyższą stawkę płacy minimalnej, więc też dokładamy tę kwotę, żeby park wodny mógł to zapłacić - mówił Łukasz Kulik.

Reklama

Do wypowiedzi włodarza odniósł się Adam Kurpiewski, zaznaczając, że obecnie wielu przedsiębiorców rezygnuje z prowadzenia działalności, która przestała być opłacalna. Radny zapytał również o wskaźniki dotacji. Prezydent odpowiedział, że mimo wstępnych szacunków, wskaźniki nie są jeszcze znane. Wspomniał również, że ostrołęcki park wodny odnotowuje coraz niższe zyski, mimo podwyżki cen biletów.

- Zobaczymy, jak ta sprzedaż biletów będzie dalej szła. Widziałem akurat sprzedaż za wrzesień 2022 r., która była gorsza niż w 2021 r. (...) Po prostu ludzie nie mają pieniędzy - podsumował prezydent.

Fotowoltaika - ratunek dla parku wodnego?

Wojciech Zarzycki, przewodniczący Rady Miasta, zapytał także o zamiar zainstalowania fotowoltaiki na budynku basenu.

Łukasz Kulik potwierdził, że miasto podpisało już umowę z firmą wykonawczą.

-  Podpisaliśmy umowę z firmą wykonawczą. Firma była dwa tygodnie temu na budynku, robiła wizję lokalną. Chcemy zamontować farmę paneli fotowoltaicznych po to, żeby tego prądu tyle nie zużywać. Niestety w ciągu ostatnich lat zmieniły się przepisy dotyczące budowy fotowoltaiki, ale też zmieniły się przepisy budowlane. Teraz można postawić tylko do 50 kilowatów. Powyżej trzeba mieć projekt budowlany i pozwolenie na budowę - mówił Łukasz Kulik.

Park Wodny wejdzie w struktury MOSiR

W dyskusji nawiązano także do planowanego na 1 stycznia 2023 r. wejścia Parku Wodnego w Ostrołęce w struktury MOSiR. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej (MZOSTiIT) zmienia nazwę na istniejący już kiedyś Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrołęce (MOSiR). Obiekt wraz z przyłączoną pływalnią, będzie jednostką budżetową miasta.

Zmiany mają na celu m.in. rozszerzenie zadań tej jednostki o zadania realizowane przez Park Wodny. Oznacza to, że miejska pływalnia i MOSiR połączą się w jedną jednostkę, na której czele stanie jeden dyrektor. Podsumowując:

  • Zlikwidowany będzie zakład budżetowy Park Wodny w Ostrołęce,
  • Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej (MZOSTiIT) zmieni nazwę na Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrołęce,
  • Park Wodny wejdzie w struktury MOSiR,
  • MOSiR stanie się  jednostką budżetową miasta.

Mimo że zmiany miałyby wejść w życie od 1 stycznia 2023 roku, prezydent zaznaczył, że w praktyce proces będzie stopniowy.

- To nie będzie tak, że 31 grudnia park wodny przestanie istnieć, a pierwszego od 1 stycznia MOSiR będzie prowadził basen. MOSiR przejmie część pracowników od 1 stycznia i będzie prowadził basen, natomiast w Parku Wodnym musi zostać jeszcze na dyrektor, księgowość, kadry. To co najmniej trzy stanowiska. Ktoś musi zrobić inwentaryzację. Trzeba przekazać majątek, dopilnować wszystkich dokumentów - mówił włodarz.

Za podjęciem "Uchwały w sprawie ustalenia stawki dotacji przedmiotowej dla samorządowego zakładu budżetowego na 2022 rok" zagłosowało 21 radnych. Nie było głosów przeciwnych. Jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Zobacz zdjęcia:
Sesja rady miasta

Więcej zdjęć: Sesja rady miasta

Odsłon: 10393 komentarze: 24
12:39, 24.11.2022r. Drukuj


Powrót


? @ 12:46, 24.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 5.173...132

Może zamiast o kosztach to warto pomyśleć o zyskach? Ewidentnie brakuje na basenie dobrej sauny, czynnej sauny w godzinach wieczornych w tygodniu, sauny z zapachami, sauny infraned, czy groty solnej... Można nie dużym kosztem to rozbudować jednocześnie zwiększając zyski...

tl @ 12:51, 24.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 2a01:110f...b33c

Tak za sprzedaż dochodowej spółki miejskiej OPEC dzięki, której mieszkańcy mieli bardzo niskie rachunki na ogrzewanie miejskie, wybudował nowy basen, który generuje ogromne koszty, ponieważ nie pomyślano w trakcie projektowani o energooszczędności budynku oraz instalacji znajdujących się w nim. A stary basen został zdewastowany, gdyż przekazany w nieodpowiednie ręce, ale te straty to nic przy wyburzeniu elektrowni za 1300 milionów złotych czyli kwoty równoznacznej z budową estakady lub 10 ciu mostów, wyremontowani setek dróg w mieście, wszystko poszło na gruz, a nikogo nie pociągnięto do odpowiedzialności.

Na dodatek miastu zostawili po swoich rządach 125 mln złotych + gigantyczne odsetki do spłacenia (koszt nowego mostu) , pytanie kto jeszcze na tych ludzi głosuje? wassat

John Wayne @ 13:05, 24.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 178.183...7

Będzie tylko gorzej bo ten obiekt jest źle zarządzany.
Powinien być zarządzany w sposób tak jak prywatny.
Musi przynosić zysk.

A tutaj: szkoły przychodzą o godzinie 17stej, Pan ratownik zamyka połowę torów dla młodzieży. Te osoby które płacą za bilet automatycznie mają do dyspozycji połowę miej miejsca. Jak sardynki w puszce.
połowa urządzeń wyłączona albo zarezerwowana
wassat

To jest prywatny basen Urzędu Miasta.

Aids @ 13:27, 24.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 37.30...19

Bieda aż piszczy za mało Wosow przyjeżdża myć dupsko

tl @ 13:34, 24.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 2a01:110f...e1ac

cyt.

" Za OPEC cena energi cieplnej w Ostrołęce była najwyższa w Polsce.
NAJWYŻSZA W POLSCE."

Twierdzisz, że za zgodą prezydenta miasta z PIS miejska spółka sprzedawała mieszkańcom najdroższą energię cieplną w Polsce? Czyli już wtedy zarabialiście krocie na Polakach? aż nie chce się wierzyć.

Do Do 2a01 @ 13:49, 24.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 194.50...42

A czemu tl ma kłamstwa wypisywać. Raczej prawdę piszę tylko widać nie do wszystkich Piszołomów to dociera jeżeli w ogóle dotrze.
Ale co jak co i tak najgorszy w tym wszystkim jest niemiec. W końcu w Pis trzeba mieć jakiegoś wroga.

Lokomotywa OKI dla fszystkich @ 14:07, 24.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 37.30...15

Prezes musi być
I Vice prezes też, koniecznie
I prokurent
I z 10 animatorów
Kierownik kierowników
Kierownik basenowych
Kierownik od wody
Kierownik ratowników
Kierownik czystości
Kierownik kuchni
Kierownik sauny
Kierownik kręgli
Kierownik solarium
Kierownik kasy
Kierownik księgowych
Kierownik cennika
......

Inaczej nie pójdzie 😉

oka do 2a01 @ 14:27, 24.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 185.166...41

Tylko jak energa przejeła opec to co roku były średnio dwie podwyżki za ciepło. A skąd masz dane, że z opecu były najwyższe opłaty w Polsce. Jak mnie pamięć nie myli spółka miejska nie przynosiła dochodu, nie przynosiła miastu kosztów, funkcjonowała na zasadzie równoważnym. Nawet, jak chcieli podnieść to rada miasta nie zgodziła się.
Sprzedaż opecu przez kotowskiego to był najgorszy błąd jaki zrobili dla miasta i jej mieszkańców. Nie starali się o żadną dotację na pobudownie pływalni.

Tomasz @ 14:31, 24.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 188.146...51

ja polecam zapamiętać te facjaty. potem zobaczyć ich oświadczenia majątkowe jacy z nich KREDYCIARZE. skoro własnego budżetu nie potrafią planować! nie dziwne że NAS pozadłużają. przy wyborach. olać to towarzycho wzajemnej adoracji po magdalenkowe (po pis, psl. ko, etc).

stalker malina @ 14:56, 24.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 31.61...213

te wszystkie "europejskie" inwestycje to są gwoździami do trumny. jak zobaczyłem cenę kajzerki 1,20 to odechciewa mi się wszystkiego a zwłaszcza biegania na basenik. taki basen to jest na szczycie piramidy potrzeb, jak kiszki puste nie ma się ochoty na plusku plusku. a jak zus po nowym roku to małe firmy jak domino. i kasa miejska będzie pusta a te obligacje? kto je kupi, od bankruta?

do oka @ 15:03, 24.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 2a01:110f...e1ac

Właśnie to ktoś z PIS napisał, że były najwyższe stawki, aby usprawiedliwić tę wysprzedaż majątku mieszkańców, a ja napisałem, że stawki za ciepło były najniższe w Ostrołęce, a spółka nie była deficytowa dlatego zostałem przez tego osobnika z PIS zwyzywany.

do stalker malina @ 15:37, 24.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 194.50...42

Wiesz taki basen jest dużo bardziej potrzebny dla ludzi niż jakieś muzeum w którym gra się w gierki albo ogląda piłkę nożną.

wos @ 15:41, 24.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 37.30...125

Jestem WOS-em i jeżdżę do Łomży na basen i WO musi dotować co raz więcej .
Ps. Panie Prezydencie proszę jechać do sąsiednich miast i popatrzeć jak są zarządzane baseny i wyciągać wnioski .

do wos @ 15:52, 24.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 194.50...42

To jeździj dalej do Łomży. Widać może masz upust na paliwo od swojej partii.

Do John wayne @ 16:31, 24.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 94.254...184

100% racji. Zarządzenie u nas w mieście kuleje. Kończę pracę ok 17, zanim przyjadę na basen, przebiorę się itd. co mam na tym basenie robić i za co płacić? Sauna o 18 już nie czynna, tory zajęte przez nauki pływania, mały basen zajęty przed starsze panie, zostaje tylko posiedzenie pod biczem wodnym który zostanie na chwilę włączony na moją prośbę...myślę że nie tylko ja mam takie odczucia.
Godz 16, 17 czy 18 to czas dla ludzi po pracy, czas relaksu. A do tego musi czynna sauna, musi być grota, komfort itd... wtedy można płacić pieniądze

Nie wspomne już o prysznicach, warunkach w saunach itd...

Dolek @ 16:32, 24.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 31.0...50

Zamiast dotować nikomu nie potrzebne Muzeum Wyklętych lepiej wspomóc Park Wodny ku zdrowiu tysięcy ludzi.

Fotowoltaika? @ 16:51, 24.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 5.173...86

Powinna być turbina wodna. laughing

zxz @ 18:22, 24.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 178.235...155

i bardzo dobrze. Basen jest dla zdrowotności. Pomaga na bóle kręgosłupa i krążenie, a i dla przyjemności można popływać. Dziś akurat była woda ok. tzn, ciepła, chlor nie szczypał w oczy jak nieraz bywało. Co prawda nieraz trochę ciasno jest jak są grupy zorganizowane i uczące się pływać. Ale i tak dobrze, że w Ostrołęce chociaż basen jest.

Carlo @ 20:38, 24.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 37.7...240

Czy tak trudno zobaczyć jak działa basen w pobliskiej Łomży

Q @ 22:08, 24.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 194.50...140

Czyli pieniądze są, to po co straszyć że w grudniu nie będzie na wypłaty?

tl @ 01:40, 25.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 37.30...80

do oka 15:03, spółka OPEC była miejska, a więc dotowana przez miasto tak jak np. basen. To był pośrednik w sprzedaży ciepła.

stalker malina @ 04:36, 25.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 31.61...86

odpowiedz zwrotna. tak, jest potrzebny ale... wyślesz dziecko na basen czy sam- a? jak na za kupy 100zł to śmiech? wyślesz dziecko na basen kiedy ledwo starcza na bieżące potrzeby? baseny to taka infrastruktura gdzie w społeczeństwie żyje się choć "dobrze", przy biedzie która już się zaczęła, cóż... może ludzie w końcu otworzą oczy jak już nie będzie za co do gara wrzucić nawet kości

Blond ślicznotka @ 07:29, 25.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 37.30...15

A co to za blond ślicznotka na zdjęciu
Ładna kobieta, śliczne oczy, delikatny mrożący uśmiech.
Elegancko.
Życzę samych sukcesów szanowna Pani

Fiks @ 07:31, 25.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 2a01:110f...75c5

Brawo! Zamiast z kąpiących się zaciągamy kasę z rezydentów cmentarza komunalnego

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

LUSAR
Rolexin

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com