czwartek, 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zgłoszono w niej prawie 6 tys. zdarzeń

Już blisko 6000 tysięcy zgłoszeń zostało naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo, m.in. w miejscu swojego zamieszkania. Tylko w tym roku dodano ich ponad 1000. 

Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa dobrze znają mieszkańcy Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego  i chętnie korzystają z tego interaktywnego narzędzia. Od początku powstania "mapy" za pośrednictwem KMZB wpłynęło 5724 tysiąca. zgłoszeń.

Reklama

- Przez te wszystkie lata funkcjonowania mapy najwięcej zgłoszeń dotyczyło: przekraczania dozwolonej prędkości oraz spożywania alkoholu w miejsca niedozwolonych. Za każde zgłoszenie dziękujemy.  Część ze wskazanych przez internautów zagrożeń była również zbieżna z informacjami, którymi dysponowali dzielnicowi w swoich rejonach oraz policjanci ruchu drogowego, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców na drogach naszego miasta i powiatu - mówi kom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Każde zgłoszenie naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa było szczegółowo weryfikowane przez policjantów. Funkcjonariusze potwierdzali sygnały wskazane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, a dzielnicowi tworząc plany działań priorytetowych eliminowali zagrożenia ze swoich rejonów służbowych. Tylko na przestrzeni bieżącego roku nasi mieszkańcy dodali1026 nowych zgłoszeń.

-Korzystanie z Mapy jest bardzo proste. Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Co ważne, aby to zrobić nie ma potrzeby zakładania żadnego konta, podawania swoich danych, czy numeru telefonu. Każde zgłoszenie jest sprawdzane przez policjantów - dodaje rzecznik prasowy.

Pamiętajmy jednak, że w przypadku zagrożenia życia i zdrowia lub potrzeby pilnej interwencji Policji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numeru alarmowego. W takim przypadku należy korzystać z numerów alarmowych 112.

- Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Razem zadbajmy o nasze bezpieczeństwo. Aplikacja pozwala każdemu obywatelowi przekazać informację o zagrożeniu bezpieczeństwa - dodaje kom. Tomasz Żerański. 

Pomocna instrukcja dokonania zgłoszenia

1. Wejdź na stronę Krajowej Mapy Zagrożeń dostępną.

2. W oknie wyszukiwania wpisz lokalizację zagrożenia.

3. Poruszając się po mapie przy pomocy kursora odszukaj miejsce zdarzenia

4. W lewym dolnym rogu ekranu, kliknij w czerwone koło i wybierz z listy odpowiednią kategorię zgłoszenia.

5. Kursor, który przyjął formę krzyżyka, skieruj dokładnie w miejsce, gdzie dochodzi do naruszenia prawa i kliknij.

6. W oknie, które się pojawiło, wpisz wszystkie dane na temat zdarzenia. W tym miejscu  możesz załączyć zdjęcie lub film dokumentujące zgłaszane zdarzenie.

7. Kliknij przycisk "Zgłoś"

Wyświetleń: 848 komentarze: -
08:47, 10.12.2022r. Drukuj