środa, 8 lutego 2023 r., imieniny Piotra, Żakliny, Gniewomira

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Zagorzała dyskusja o mieszkaniach socjalnych w Ostrołęce. Prezydent Kulik: "To nie jest tak, że coś się należy. Wszyscy płacą podatki (...)"

Pod postem prezydenta Łukasza Kulika na temat zasad przyznawania mieszkań socjalnych i komunalnych rozgorzała burzliwa dyskusja. Mieszkańcy spierali się z prezydentem o to, czy lokale są potrzebne, ponieważ nie wszyscy chcą zrzucać się z podatków na lokum dla innych. 

Prezydent Łukasz Kulik zamieścił na Facebooku post, w którym wyjaśnia, w jaki sposób przydzielane są mieszkania socjalne i komunalne będące w zasobach miasta. Zaznaczył, że post pojawił się z uwagi na liczne pytania mieszkańców. Okazało się, że swoim wpisem "włożył kij w mrowisko" i sprowokował mieszkańców, którzy postanowili podzielić się tym, co sądzą na ten temat.

Reklama

- Dlaczego w ogóle ktokolwiek miałby coś "dostawać"? I od kogo niby? Ja jakoś nie "dostałem" - wiele lat pracowałem nieprzerwanie wiele godzin codziennie właśnie po to, żeby kupić swoje mieszkanie. Mało tego - będę za nie płacił raty jeszcze przez wiele lat i nikt mi na te raty nie "da". Ani nie opuści 70 proc.  Teraz ktoś za to, co ja zarobiłem i wpłaciłem w podatkach dostanie tańsze mieszkanie. Ludzie, Szanowny Pan Prezydent nic nikomu nie daje od siebie - rozdaje nasze, ciężko zarobione pieniądze. A komu daje? Sami sobie odpowiedzcie - rozpoczął dyskusję jeden z użytkowników.

Prezydent Łukasz Kulik: "Nie można generalizować".

Na post użytkownika odpowiedział prezydent Łukasz Kulik. Podkreślił, że nie wolno oceniać wszystkich jedną miarą, ponieważ w Ostrołęce jest wiele rodzin, które rzeczywiście potrzebują wsparcia w postaci lokalu.

- Proszę jednak nie postrzegać wszystkich w tych kategoriach. Są dziesiątki rodzin w Ostrołęce, które naprawdę potrzebują pomocy i są jednostki, które jak Pan to opisał utrzymują się z zasiłków i uważają, że im się coś należy. Nie można tak generalizować. Znamy sytuację każdej rodziny i staramy się pomóc (termomodernizacja i wymiana źródeł ciepła w 5 blokach w tej kadencji to jednak istotna zmiana jakości życia ponad 100 rodzin), jednak nie jesteśmy w stanie pomóc na już - napisał prezydent. 

Prezydent: "Miasto nie jest od rozdawania mieszkań"

W odpowiedzi na komentarz kolejnej użytkowniczki (nie możemy go przytoczyć, ponieważ został usunięty) prezydent zaznaczył, że mieszkania socjalne nie należą się wszystkim. Miasto jest dalekie od rozdawnictwa lokali i zdaje sobie sprawę, że większość mieszkańców ciężko pracuje na swój dorobek. 

- Proszę Pani, współczuję sytuacji, ale to nie jest tak, że coś się należy. Wszyscy mieszkańcy płacą podatki, żeby miasto realizowało wiele zadań, a nie tylko po to, że niektórym się należy. Każdy z nas ciężko pracuje, żeby utrzymać rodzinę i zapewnić swoim dzieciom lepszą przyszłość. To nie działa tak, że wszyscy będziemy pracować po 12 godzin na dobę, oszczędzać, i żyć na kredytach a Pani ma dostać za darmo mieszkanie. Miasto Ostrołęka nie jest od rozdawania mieszkań, owszem w tych trudnych sytuacjach pomaga w miarę możliwości -odpowiedział prezydent. 

Dlaczego budowa jest tak kosztowna?

Mieszkańcy w dyskusji ponosili także temat kosztów budowy bloków socjalnych i komunalnych. Zdaniem komentujących powstanie takich lokali wiąże się z bardzo dużymi kosztami dla miasta.

- Panie prezydencie 20 milionów za blok to chyba lekka przesada. Z takich wyliczeń to 1 mieszkanie kosztuje około jeden milion. Bardziej ekonomicznie kupić od dewelopera niż budować przez OTBS   Przynajmniej połowa taniej - zauważył jeden z komentatorów.

W odpowiedzi na powyższy komentarz prezydent odpowiedział:

- Przy obecnych cenach i inflacji tyle wyjdzie. Obecnie nikt nie buduje komunalnych, bo się po prostu nie opłaca. Mówi Pan o mieszkaniu, a warto pamiętać, że oprócz kosztów budowy bloku dochodzi zakup działki (w Ostrołęce ok. 300 PLN za metr kwadratowy, infrastruktury np. parkingi i chodniki i finansowanie, czyli kredyt, bo miasto nie ma wolnych środków, żeby go zbudować) - wyjaśnił prezydent.

Wyświetleń: 5796 komentarze: 119
10:54, 22.01.2023r. Drukuj


Powrót


malpa @ 10:59, 22.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 31.61...192

Jest duzo racji ,ale warto sprawdzac dokladniej komu pomóc.

Dziwisz @ 11:03, 22.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 2a00:f41...24af

Potrzebującym katolikom proponuję zgłoszenie się o pomoc do kościoła katolickiego . Zobaczycie ile jest miłości i dobroci w kościele!

Kurpś @ 11:19, 22.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 5.173...166

"Szanowny Pan Prezydent nic nikomu nie daje od siebie - rozdaje nasze, ciężko zarobione pieniądze. A komu daje? Sami sobie odpowiedzcie..."

Szanowny Panie Prezydencie mam wymieniać po kolei stanowiska w spółkach miejskich i zarządach tych spółek obsadzonych po linii kolesiowskiej? Mam wymienić kwoty ile zarabiają członkowie tych zarządów? To też są nasze, ciężko zarobione pieniądze.

@@@ @ 11:22, 22.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 37.30...5

Każdy socjal powinien być warunkowany , że przynajmniej jeden członek rodziny pracuję . A nie tylko rozczeniowo .
Bo mi się należy .

Prawda i tylko prawda @ 11:35, 22.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 178.235...43

Jak można być taka zepsuta patologia do granic możliwości nie mieć pracy pieniędzy a płodzić dzieci jedno po drugim? I jeszcze bezczelnie domagać się socjalnego mieszkania najlepiej w nowym bloku żeby było wybudowany za pieniądze z podatków ciężko pracujących!!! Takich rozplodnikow to powinno się kastrować biedna samotna matka aż nagle już ma ogiera i 3 dzieci ludziom się w głowach poprzewracało. Chcesz mieć samochód mieszkanie dom itd idz i sobie zarób a nie daj podły lewacki styl życia

Józef @ 12:03, 22.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 37.30...193

W każdym państwie są mieszkania komunalne i socjalne a tylko u nas są problemy (może za słaby system kontroli albo nieodpowiedni ludzie), w każdym kraju są też ludzie niezaradni i po przejściach w rodzaju:wyszedł z więzienia, ktoś go oszukał, stracił wszystko. Pytanie - co robić z takimi ludźmi?, niektórzy powiedzą pomóc, inna grupa, zwolennicy tzw. Konfederancji, powiedziałaby: rozstrzelać, wywieźć (dokąd?). ta partia to zwykli neofaszyści, którzy najchętniej zamknęliby się w swoich schronach aby nie mieć kontaktu z innymi. Czy w tym kierunku idą Polacy?

Kurpś @ 12:14, 22.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 5.173...166

Ludziom nie potrzebny socjal. Ludziom potrzebna praca i godziwa płaca, a wtedy ludzie sobie poradzą. Matkom samotnie wychowującym dzieci powinno się pomagać... ale znaleźć pracę, najlepiej pracę zdalną, wówczas będą mogły dzieci chować i pracować. Nie powinno być socjalu. Alkoholików też zagonić do robót publicznych i dawać wynagrodzenia "na przeżycie", a nie płacić na nich socjal.
Mi nikt nie dał jak w młodym wieku zmarł mi ojciec, potem matka... Od 15 roku życia ciężko pracowałem po budowach aż obecnie mam 20 tirów, zatrudniam ludzi, kupują mieszkania i gwizdam na biedę. Sam do wszystkiego doszedłem pracą rąk.

Dolek @ 12:26, 22.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 31.0...84

Niestety PiS wielu z tych ludzi oduczył pracować bo po prostu - " nam się należy " a kolejne daniny jak " pincet+" tylko tych ludzi w tym utwierdziły. Uważam natomiast, że rodzinom wielodzietnym, gdzie rodzice starają się jak mogą i pracują - pomoc się należy i taką pomoc powinny otrzymać. Promować trzeba dobre chęci i zaradność a nie pomagać pijaczkom i leniom. Dodam, że to nie wina dzieci, że ich rodzic jest alkoholikiem i nierobem, więc nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka.

Pracz dywanów @ 12:26, 22.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 185.166...178

Jak nie ma pieniędzy to się nie buduje !!!!!!! A teraz to gdzie mieszkają te rodziny ? Dają sobie radę, bo chyba nie na dworzu ? Postawić kontenery socjalne na działkach miejskich. Dać na rok max w użytkowanie dopóki nie stanie na nogi. Jeśli nie to znaczy, że nie mają ochoty pracować i nic zmieniać w swoim życiu. Dzieci zabrać to znaczy jedyne źródło ich dochodu i się pupę ruszy a nie spanie do południa.

Kurpś @ 12:48, 22.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 5.173...166

"Niestety PiS wielu z tych ludzi oduczył pracować bo po prostu - " nam się należy " a kolejne daniny jak " pincet+" tylko tych ludzi w tym utwierdziły"

Dlatego wierzę w Tuska, że zlikwiduje ten social, albo chociaż ograniczy... Bo to że mówi, że nie zlikwiduje, nie znaczy, że nie ograniczy tylko do najuboższych. Jak ktoś pracuje to nie potrzebuje daniny...

mieszkaniec @ 13:10, 22.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 2a01:110f...2bbb

Socjal tylko dla potrzebujących, a PIS rozdaje najpierw swoim, a potrzebujący i tak biedę klepią.

Utopialand @ 13:24, 22.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 37.30...51

Wszyscy płacą podatki, jedni większe inni mniejsze.
Jedni dostają zwrot podatków drudzy nie.
Jedni korzystają z socjalów inni nie.
Jedni mają honor drudzy nie.
I tak to wygląda. Teraz lepiej być patusem na socjalu niż pracować na siebie. Patus ma to samo co pracujący a nic nie musi robić.

Socjalizm równa...
Będzie bieda.

wiesława @ 14:01, 22.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 164.127...81

- A wiecie dlaczego były prezydent Ostrołęki nie może sprowadzić na Traugutta żadnych karmelitanek? - Bo żaden zakon karmelitański nie zgodzi się na to, żeby wziąć od tego miasta więcej niż może ono dać mi - czyli służbowe mieszkanie, miejsce do modlitwy i pracę. Miejsc do modlitwy w Ostrołęce nie brakuje, ale ze znalezieniem pracy i mieszkania wielu ludzi ma tutaj problemy i jakakolwiek literatka - a już na pewno nie taka jak ja - nie może liczyć na taryfę ulgową w tym zakresie ... .... ale w karmelu dużo się czyta i siostry doskonale wiedzą, że Sienkiewicz dostał od narodu majątek w Oblęgorku a Żeromski mieszkanie na Zamku Królewskim w Warszawie ... ... ... ... sad

Do up @ 14:45, 22.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 37.30...51

A po co w Ostrołęce karmelitanki?

Może lepiej kupić karmelki 🙂

Potrzebujemy dużych firm które będą dobrze płaciły, i można było się rozwijać zawodowo.
Bo te nasze Januszexy to płacą minimum a wymagają himalaje.
A rozwój to abstrakcja.

widz @ 14:54, 22.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 87.205...124

BRAWO PANIE PREZYDENCIE!!!!!!!!!

mixer @ 16:37, 22.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 77.115...152

Nawiedzona katolka znowu w akcji i amoku karmelitańskim.

Wezyr @ 16:56, 22.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 37.30...51

Mi się wydaje że to jest początek nowego ładu.

Bo gdzie tutaj jest logika?

Człowiek pracuje, stara się, uczy i nie stać go na nic albo na nie wiele.
A drugi na socjalu dostaje wszystko na tacy. Bez wysiłku, bez chęci do czegokolwiek.

Brak w tym logiki, musi walnąć.
Jak Ci którzy pracują i chcą coś stworzyć przestaną robić to na patusach daleko nie polecimy.

Do tego te covidy, walka z gotówką to zbiera się w całość.

Ziom @ 17:24, 22.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 5.173...222

Jaki jest sens budować mieszkań po 1mln zł? I zbieranie tych wszystkich ludzi w jedno miejsce? Nie lepiej kupić z rynku wtórnego jakąś kawalerkę z bloku z płyty za 250tys i dać takiej rodzinie jak już potrzebują?

Inspektor Zubek @ 17:52, 22.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 213.238...7

Ja Uważąm ze powinno sie pomagać ludziom dawać mieszkania socjalne ale tym którzy naprawde sa w bardzo złej sytuacji Zyciowej niestety 500+ i rozne swiadczenia sa dawane ludziom którzy maja problem z alkoholem zamiast pieniądze otrzymane od Państwa zagospodarować na utrzymanie dziecka idzie na przelew takich cwaniaków jest dużo Rodzina ktora pobiera swiadczenia powinna być bardzo dokładnie sprawdzana :) dobrego wieczora

Jerzy Brojek @ 18:01, 22.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 178.235...152

Do Kurpś @ 12:14, 22.01.2023 - pozdrawiam i gratuluję. Najbardziej jednak dobrych genów, które o d z i e d z i c z y ł Pan po swoich biologicznych przodkach. Nie wszyscy jednak mają takie szczęście. Uznany ekonomista i były wicepremier ( profesor Grzegorz W Kołodko ) w jednym ze swoich dzieł opisał i u z a s a d n i ł tezę, ŻE KRAJE O DUŻYM ZRÓŻNICOWANIU DOCHODÓW OBYWATELI - ROZWIJAJĄ SIĘ W O L N I E J. Rosyjska rewolucja bolszewicka zwyciężyła dopiero w 1917 roku, ale to wielki posiadacz ziemski ( potem kanclerz i twórca zjednoczonej Rzeszy Niemieckiej) OTTO VON BISMARCK - był p r e k u r s o r e m programów socjalnych. W Wikipedii ( polecam ) czytamy: "Niemcy miały tradycje programów socjalnych w Prusach i Saksonii, które rozpoczęły się już w 1840 roku. Wprowadzone w 1880 roku programy ubezpieczeń społecznych były pierwszymi na świecie, i STAŁY SIĘ WZOREM DLA INNYCH KRAJÓW I PODSTAWĄ PAŃSTWA OPIEKUŃCZEGO".
"Bismarck wprowadził EMERYTURY, ubezpieczenia od następstw NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW, opieki medycznej i UBEZPIECZENIA OD
BEZROBOCIA".
Z poważaniem Jerzy Brojek z Ostrołęki. dnia 22.01.2023.

Ttt @ 18:22, 22.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 37.30...51

Pomoc powinna być okresowa. Ktoś ma trudny okres w życiu np. Stracił pracę 6 miesięcy wsparcia a potem radź sobie sam.

A tak to wszyscy siedzą , pokoleniami na socjalach.
Czekają tylko na kasę od Państwa.

Ponoć tylko pierwszy raz jest wstyd iść do Opieki Społecznej.

Ktoś @ 19:58, 22.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 185.166...192

Przecież wszyscy wiedzą, kto otrzymał mieszkania w Nowym bloku socjalnym... Po prostu się należało... Ale nie ma się czym martwić... Niektórym ludziom zawsze będzie coś nie pasować.... Albo sąsiadka, albo miejsce parkingowe...

Tomasz @ 20:21, 22.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 188.146...219

Taaa place podatki pit vat akcyzę rtsiace na zus i NFZ. Zwrotnie nie mam nic null zero. Leczę się prywatnie żeby nie zdechnac czekając 2 lata do lekarza. W tym czasie Janusz z Dżesika ma socjalne mieszkanko bo nie pracują, mają zasiłki dopłaty żarcie z mopsu, 1500 na bombelki. Za czyja kasę?

Lukasz Kulik @ 20:27, 22.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 185.149...193

Dobry Wieczór. Biorąc pod uwagę ilość kontrowersyjnych komentarzy które pojawiły się pod artykułem, jak wrócę z urlopu odpowiem na nie w oddzielnym poście na Facebooku. Czekam na kolejne anonimowe sygnały o nieprawidłowościach, wszystkie sprawdzę po powrocie, i odpowiem Państwu publicznie.

Pozdrawiam - Łukasz Kulik

. @ 20:44, 22.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 77.115...118

Chyba nikt nie myśli o lokalu socjalnym, żeby dostać go za darmo na stałe, za wyjątkiem bardzo nielicznych mocno uzasadnionych przypadków. Taki lokal ma pomóc przetrwać najgorszy czas, który może się w życiu przydarzyć. Więc o jakim rozdawnictwie i przyrównywaniu do osób, które kupiły lokal za ciężko zarobione pieniądze może być mowa? To tyle jeśli chodzi o mieszkalnictwo socjalne

Jest jeszcze kwestia w skali kraju oddania całego budownictwa państwowego i samorządowego w ręce developerów a tam 30% ceny każdego metra kwadratowego to ordynarne łapówy.

tfu @ 20:54, 22.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 83.31...45

Juz nawet tu cenzura zagoscila MO usuwa komentaze, dno dno co boicie sie. kulika

. @ 20:59, 22.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 77.115...118

Nikt nie chce znaleźć się w życiu w takiej sytuacji, żeby ubiegać się o lokal socjalny. Przyszłość takich ludzi jest niepewna a lokal socjalny na pewien czas daje jakieś poczucie stabilizacji. Widać, że z czasem standard się poprawia ale kiedyś takie lokale były bardzo spartańskie i nikomu nie było śpieszno tam trafić. Jesteśmy ludźmi w brutalnym świecie i powinniśmy sobie pomagać. Kiedyś komuś się pomoże, ten ktoś stanie na nogi, podejmie pracę i w przyszłości swoimi podatkami pomoże jeszcze komuś innemu. Chleb oddany.

oka @ 22:04, 22.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 176.109...123

Panie Kulik proszę o wyjaśnienie sprzedaży lokali z bonifikatą dla dotychczasowych najemców. To jak ja wynajmuje mieszkanie, to po pewnym czasie powinienem sprzedać je najemcom poniżej ceny?? Jak to jest. Jeżeli pobudowanie nowego bloku tyle kosztuje, to jak ktoś wcześniej napisał, kupować mieszkania z rynku wtórnego. Tylko te zaniedbane, lub komornicze. I wtedy je na 6-12 miesięcy przydzielać. Po tum czasie powinna nastąpić rotacja. A tak siedzą pokolenia dosłownie pokolenia na socjalu i sie śmieją. Po co iść do pracy. Ktoś napisał bo Janusze. Ale chwila mamy tzw. rynek pracownika. Wszędzie potrzeba rąk do pracy. Ale co niektórzy wogóle nie chcą pracować.

oka @ 22:10, 22.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 176.109...123

Dodam jeszcze, że większość społeczeństwa nawet nie wie jakie koszty ponosi pracodawca. Poczytajcie a zobaczycie ile państwo w tej chwili ciągnie.
Wynagrodzenie brutto: 5 000,00 zł do wypłaty dla pracownika 3 708,19 zł
A pełny koszt pracodawcy to 6 024,00 czyli "państwo" dostaje 2315,18.
Dla tych co nie rozumieją, to jest tylko wypłata. A co z innymi świadczeniami kosztującymi tych jak nazywacie Janusze. Pomyślcie, czemu w szkołach nie uczy się ekonomii, inwestowania itp. Religii macie za to duużo.

tl @ 22:24, 22.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 37.30...1

oka 22:10, "państwo" to też samorząd miasta, też "ciągnie". 400 mln rocznie wpływa od 50 tys mieszkańców do budżetu miasta. 8 tys rocznie od mieszkańca idzie do budżetu miasta, jak się nie mylę, od niemowlaka do starca.

. @ 22:35, 22.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 77.115...118

oka @ 22:10

Inaczej będziesz patrzeć na podatki jak otrzymasz od państwa np. wysoko specjalistyczną procedurę medyczną i w 95% zapłaci za nią państwo. Nasze pieniądze z podatków zawsze do nas wracają w różnej formie. Zastanów się ile dziś kosztują same szpitale a gdzie inne rzeczy.

eryk @ 22:54, 22.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 176.109...253

Sąsiadka moja dostała komunalne,a mąż od 15 lat w Norwegii pracuje.

Ech @ 23:38, 22.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 178.235...42

Cóż 20 lat temu do mieszkan socjalnych trafiali byli więźniowie ale także pogorzelcy. Teraz gdy bloki są nowe dostać takie mieszkanie to jak los na loterii. Mieszkania trafiają często do tych co sprytnie zbierają dokumenty a nie tych naprawdę ubogich. Często podnajmuja te mieszkania itp. Miasto powinno mieć prawo sprawdzać jak wykorzystywane jest mieszkanie włącznie z wejściem do lokalu.

stalker malina @ 05:32, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 31.61...148

powoli zbieramy pokłosie 1990 roku- my już nic nie mamy, prócz chorujących dzieci

ciekawe @ 06:06, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 83.24...30

To może niech prezydent łaskawie wyjasni, dlaczego eksmituja samotne matki z malymi dziećmi, które wywiazuja sie ze swoich zobowiazań, do pekinu, a nierobom niepłacacym nawet czynszu umarzaja dlugi po kilkadziesiat. tysiecy

Urzędniczka @ 06:11, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 185.149...193

Tak ludziom potrzebna praca, ale wielu z tych osób nie chce pracować, a jak pisze o prace to ciężko nawet cv wysłać, a jak więcej dokumentów to juz kosmos

Mieszkanka @ 06:25, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 2a00:f41...aad3

A ilu ludzi chce pracować a traktuje się ich jak trendowatych? Bo bez znajomości. No właśnie bez znajomości w tym mieście to ani pracy, ani płacy dobrej nie będzie. A gdzie mowa mieszkań. Nie jest tu łatwo bytować no chyba że wegetować.

buzdygan @ 06:39, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 176.109...146

Do Lukasz Kulik@20:27

Brawo Panie Prezydencie!
TAK TRZYMAĆ!

Pańskie oko konia tuczy!

oka do TL @ 07:32, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 185.166...107

Nie uśredniaj tutaj, że nawet dziecko wpłaca z podatków do budżetu. Wiesz że ja jem mięso a ty kapustę a razem jemy gołąbki. Tak to jest ze średnią. Wracając obciążenie fiskalne w naszym kraju rosną wręcz nieubłaganie. Zamknęło się tylko w 2022 roku około 260000 firm. Małe, duże, średnie. Wystarczy popatrzeć na Ostrołękę. Kiedyś na każdym rogu funkcjonowała jakaś firemka. A teraz. Lokale puste, kupiec pusty, handlowiec pusty,Zorza pusta, Kościuszki puste, Głowackiego puste, Tak to właśnie jest. To kto płaci te podatki.

oka do mieszkanka @ 07:34, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 185.166...107

Takie proste pytanie. Ile wg Ciebie powinnaś zarabiać. Jakie jest Twoje doświadczenie i wykształcenie. Tak napisz w prostych 5 zdaniach. Co Ty dasz mi jako pracodawcy. Poza włąśnie rządaniami.

Jan Kowalski z Lelisa @ 08:06, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 31.0...86

Do. oka

A zalazła by się praca dla emeryta

obesrwator @ 08:20, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 176.109...35

To są przydziały bez podstaw. Kobieta z 16sto latkiem, taka bidna i poszkodowana przez los,a jej matka sama w trzypokojowym mieszkaniu. Ktoś takie rzeczy sprawdza? Zapewne na jej miejsce są osoby zupełnie bez możliwości zamieszkania gdziekolwiek. Jakie kryteria przydziału obowiązują i jak długa jest kolejka, bo ona to akurat jakość szczególnie szybko otrzymała mieszkanie....

oka do Jan Kowalski @ 08:21, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 185.166...107

Jak sama nazwa mówi, jesteś emerytem zajmij się wnuczkami aby młodzi mogli pracować .

WIESŁAW @ 08:37, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 37.7...218

Swego czasu potrzebowałem człowieka do prac porządkowych takich jak zagrabić liście , skosić trawę , posprzątać , umyć jacht i nim popływać , zamieść werandę a potem wypić czasami kawę i zarobić 20 zł / godz . Czas picia kawy - nie płatny . Jak myślicie - ilu było chętnych ? W wieku 10 lat orałem , bronowałem i kopałem kartofle .

Do nieróbstwa @ 08:43, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 31.61...131

Znam takich co sprzedali i przepili własne mieszkania a dostali od miasta socjalne tacy nie powinni dostać pod most!!!

Jan Kowalski z Lelisa @ 09:14, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 31.0...86

Do. Wiesław


Jest jedno pytanie

Jakaś Umowa czy tylko taka słowna

WIESŁAW @ 09:26, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 37.7...218

Do wiesława . Poproś byłego prezydenta o lokum w MŻW . Modlitwa za ich ofiary a i za nich bo niestety za popełnione zbrodnie zostali rozstrzelani a więc byli ofiarami. Oczywiście nie było to sprawiedliwe bo oni zabijając - wymierzali sprawiedliwość nawet na dzieciakach a ich mordowali . Co do tej czy innej sekty niestety mam mieszane uczucia . Bóg stworzył dwoje ludzi ( w większości religii ) a potomkowie tych dwojga wymyślili setki Bogów . TAK czy NIE ?

WIESŁAW @ 09:57, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 37.7...218

Janie . Słowna płatna po zakończeniu pracy i wypiciu kawy . Jest to praca dorywcza jak w domu wnerwi Cię ślubna to tu odreagujesz . Na razie mam bardzo sympatyczną sąsiadkę co dba o porządek w domu a Jej syn o podwórko . Zastanawiam się nad adopcją .

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 10:17, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 85.194...70

Od około 20 lat, nawet raz nie skorzystałem z komunikacji miejskiej, która od kilku lat jest bezpłatna, czy to ma oznaczać, że będę to potępiał?

Bloki socjalne, nie są wymysłem obecnego prezydenta, ani nawet jego poprzednika, w ten sposób miasta/gminy organizują pomoc dla tych, którzy tej pomocy potrzebują - jest to w ramach pakietów socjalnych, tak jak MOPRy czy MOPSy - zqapytajcie więc dlaczego one pomagają?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 10:23, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 85.194...70

Dlaczego nie pytacie, jak to się stało, że PiSowskie państwo wspiera byłego prezydenta miasta, najpierw dając mu posadę w zarządzie spółki, która wygenerował miliarda strat, a obecnie w muzeum bandziorów - skoro taki z niego "fachowiec", to dlaczego nie znalazł sobie pracy, nie związanej z obecną władzą, dlaczego nie poddał się weryfikacji na rynku pracy?

Waszym zdaniem, bardziej od ludzi w trudnej sytuacji życiowej, pomocy wymaga były prezydent Ostrołęki, bo to przecież Polki i Polacy składają się na jego wynagrodzenie.

Człowiek z wykształceniem katechety, najpierw kieruje państwową spółką, z budżetem kilku miliardów złotych, a teraz jest dyrektorem muzeum - to Wam nie przeszkadza?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 10:25, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 85.194...70

Czy "muzeum bandziorów", ma jakiś budżet, czy ten budżet jest wykonywany, czy w budżecie określone są przychody, a jeśli tak, to z jakich źródeł, czy planowane są dochody - kto płaci za "darmowe seanse", czy Pinokio zapłacił za partyjne spotkanie PiSu, na które wpuszczał niejaki Juchniewicz, który obecnie pracuje w ministerstwie stworzonym tylko po to, żeby renegat z rzygowinowej partii miał posadkę ministra, a w której, podsadkę dostał również niejaki Czartoryski, ale nie z "tych Czartoryskich", tylko z Czartoryjskich z Czartorii.

Czy w pomieszczeniach muzeum, jest temperatura zalecana przez nomen - omen - Moskwę?

Czy rozliczone zostały pieniądze z fundacji powołanej do współfinansowania budowy muzeum bandziorów, czy wyjaśniona została sprawa możliwości ustawiania przetargów dla muzeum, która została ujawniona przez dziennikarzy?

Kiedy wreszcie zostanie naprawione, uszkodzone 1,5 roku temu, przęsło kładki znikąd donikąd?

. @ 10:27, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 77.115...118

Problem jest znacznie szerszy. Mamy chroniczny niedobór mieszkań. Wstyd, że rzekomy dobrobyt nic w tej kwestii nie zmienił.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 10:27, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 85.194...70

Uważacie, że umorzenie podatku w wysokości około 80 tysięcy złotych, jednej z bogatszych firm w Ostrołęce, od której właściciela, były prezydent kupił dom, jest lepsze niż pomaganie potrzebującym?

. @ 10:29, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 77.115...118

Niedobór celowo ma być chroniczny, żeby utrzymywać kosmiczne ceny dla developerów

. @ 10:31, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 77.115...118

I dopóki kasa będzie najświętszym bożkiem NIC się w tej kwestii nie zmieni, interes developerów będzie kwitł a politycy będą siedzieć w kieszeniach lobbystów.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 10:34, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 85.194...70

1. Grupa lokalnych biznesmenów składa do urzędu miasta wniosek o zgodę na budowę centrum handlowego.
2. Miasto odmawia.
3. Prezydent miasta kupuje od jednego z grupy biznesmenów, składających wniosek, dom jednorodzinny.
4. Miasto wydaje zgodę na budowę centrum handlowego, na którą wcześniej wydania zgody odmówiło.
5. Prezydent umarza podatki firmie biznesmena, od którego kupił dom, na kwotę grubo ponad 70 tysięcy złotych.
6. Miasto w trybie bezprzetargowym, sprzedaje kawałek ziemi, graniczący z inwestycją budowy centrum handlowego, inwestorowi.

PiSiorki, nie liczcie na czyjąkolwiek amnezję, a w każdym razie, nie na moją laughing laughing laughing

. @ 10:36, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 77.115...118

Obserwujemy też niebezpieczny trend preferowania wynajmu zamiast kupowania mieszkań. W efekcie na starość człowiek podliczy wszystkie wydatki, czynsze i złapie się za głowę, że mógłby mieć za to mieszkanie na własność a na starość został z niczym.

. @ 10:40, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 77.115...118

Kowalski gwarantuję Ci, że tylko dorwiecie się do koryta a wszelkie rozliczenia PiSu wezmą w łeb. Tak będziecie uchachani korytem. Ile razy się sobie nawzajem tylko odgrażaliście to już nie ma sensu liczyć. Mieliście okazję już przed 15 rokiem powsadzać paru pisiorków, skończyło się tylko odgrażaniem Kopaczowej tuż przed oddaniem władzy, jak o akt łaski i oczekiwaniem robienia tego samego gdy Kopaczowa i spółka będą w opozycji. Jedno wielkie przedstawienie.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 10:42, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 85.194...70

Cyt.:
"Znam takich co sprzedali i przepili własne mieszkania a dostali od miasta socjalne tacy nie powinni dostać pod most!!!"

To zgłoś ich do urzędu miasta, może przy przydziale mieszkań, urzędnicy nie dysponowali wystarczającą wiedzą na temat ubiegających się o mieszkania.

Mieszkaniec @ 10:49, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 37.30...235

To się prezydent podpisał podzieli mieszkańców na bogaczy -(oszustów i cwaniaków ) i ludzi którzy pracują za najniższą krajową gdzie nie mogą wziąsc kredytu w banku aby kupić sobie mieszkanie i muszą nie stety mieszkać w socjalu co jest bardzo upokarzające którzy płacą normalnie podatki i nie są patologia . Człowiek chce iść do pracy oczywiście może ale na czarno bo taki biznesmen nie zatrudni bo opłaty to najlepiej nie odprowadzać składek do ZUS i żyć jak hrabia . Życze prezydentowi aby wreszcie ludzie oprzytomnieli i wywieźli go na taczce z tego Urzędu dość już poniżania i upokarzania na w mediach społecznościowych i na FB DOŚĆ .

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 11:40, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 85.194...70

Cyt.:
"Życze prezydentowi aby wreszcie ludzie oprzytomnieli i wywieźli go na taczce z tego Urzędu"

Chcesz naPiSać, że to Kulik wymyślił mieszkania socjalne i kryteria ich przydziału?

radca @ 11:42, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 172.107...147

Jak PiS rozdawał mieszkania w OTBS swoim to krulik udawał że nie widzi, a tego co wykrył aferę zwolnił. A teraz brakuje mieszkań?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 11:45, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 85.194...70

Cyt.:
"...nie mogą wziąsc kredytu..."

Skoro tak znasz język polski, jak zaprezentowałeś to we wPiSie, to może nie potrafisz się po prostu podPiSać laughing laughing laughing

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 11:47, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 85.194...70

Cyt.:
"ak PiS rozdawał mieszkania w OTBS swoim to krulik udawał że nie widzi"

Na czym to "udawanie" polegało?

. @ 11:47, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 77.115...118

Siedzicie i kłócicie się o pojedyncze mieszkania a tylko w okolicy brakuje ich tysięcy. W obecne sytuacji politycznej nie ma najmniejszych szans na poprawę.

. @ 11:48, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 77.115...118

Nie mam zielonego pojęcia jak w sytuacji takiego deficytu mieszkań radzą sobie i mają gdzie się podziać ci, którzy tych mieszkań potrzebują najbardziej.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 11:55, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 85.194...70

Cyt.:
"Szanowny Panie Prezydencie mam wymieniać po kolei stanowiska w spółkach miejskich i zarządach tych spółek obsadzonych po linii kolesiowskiej? Mam wymienić kwoty ile zarabiają członkowie tych zarządów? To też są nasze, ciężko zarobione pieniądze."

Wymieniaj - czekam z niecierpliwością!!!

Bardzo chciałbym to wiedzieć, bardzo chciałbym wiedzieć, czy żona prezydenta zajmuje jakieś kierownicze/dyrektorskie stanowisko w miejskiej spółce, jak to miało miejsce za poprzednika.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 11:56, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 85.194...70

Czy, Wy PiSiorki, naprawdę wierzycie w to, że ludzi nagle ogarnie amnezja?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:03, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 85.194...70

Cyt.:
"Nie mam zielonego pojęcia jak w sytuacji takiego deficytu mieszkań radzą sobie i mają gdzie się podziać ci, którzy tych mieszkań potrzebują najbardziej."

Poprzednik znalazł na to sposób, za kilkadziesiąt milionów złotych, przygotował sobie posadkę, do której ma kwalifikacje, jak ja, do pilotowania F16.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:10, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 85.194...70

Znam źródła, które podają, że w kampanii wyborczej, PiS, w sposób absolutnie bezprecedensowy, zaatakuje prezydentów miast nie będących PiSiorami - smutna wiadomość dla Jarycy - w przypadku prezydenta Ostrołęki, już się "wyprztykaliście", a sądy dwóch instancji wyśmiały prokuratorskie zarzuty - jak rzekł chłop, po przejechaniu go przez kosiarkę "jest po ptokach" laughing laughing laughing

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:18, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 85.194...70

PiSi minister, przyznał PiSiej fundacji, 5 milionów złotych, które PiSia fundacja, przeznaczy na zakup willi w Warszawie, należącej do spółki skarbu państwa - po 5 latach, PiSia fundacja, będzie mogła zrobić z tą willą, co jej się żywnie podoba - rozumiecie na czym polega rżnięcie Was w dudę, czy nie za bardzo - rozumiecie to, że Polki i Polacy, podarowali PiSiorom willę, za 5 milionów, czy to do Was nie dociera?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:19, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 85.194...70

Rozumiecie to, że cieszycie się z tego, że jesteście okradani?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:25, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 85.194...70

Panie dyrektorze muzeum, natychmiast po przegranych przez PiS wyborach, bo teraz, nawet jak pana wyrzucą, w związku ze zwijaniem parasola ochronnego, nad ostrołęckim PiSem, to i tak nie dadzą panu zrobić krzywdy, a więc natychmiast po wyborach spowoduję to, żeby został sprawdzony pana "dorobek", na dyrektorskim stołku, włącznie ze sprawdzeniem, czy wówczas, kiedy widywałem pana na zakupach w godzinach służbowych, powinien był pan świadczyć pracę, czy może przebywał na urlopie, lub, co nie daj Boże, na zwolnieniu lekarskim - tak, to wszystko zostanie sprawdzone, włącznie z danymi z monitoringów laughing laughing laughing

Do Pana Jerzego Brojka @ 12:31, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 193.243...211

Czy jest Pan przekonany, że na pewno "Uznany ekonomista i były wicepremier (profesor Grzegorz W Kołodko) w jednym ze swoich dzieł opisał i u z a s a d n i ł tezę, ŻE KRAJE O DUŻYM ZRÓŻNICOWANIU DOCHODÓW OBYWATELI - ROZWIJAJĄ SIĘ W O L N I E J"?
I na podstawie tego "dzieła" uznaje Pan, że takie kraje jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, czy Niemcy (dochody obywateli od żebraczych do miliarderów) są gorzej rozwinięte niż Korea Północna, w której 99% obywateli ma dochody porównywalne?

Do Jan Kowalski @ 12:37, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 178.235...222

Ty ostrołęcki PEGAZUS
A na szpiegostwo licencję masz
Zgodę sądu też.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:38, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 85.194...70

PiS, wzorem komuny, dąży do likwidacji jakiejkolwiek prywatnej inicjatywy, która nie jest zawiadywana przez PiSiorów, robi to najprostszymi metodami, a mianowicie, metodą danin, zwolnień z danin oraz dofinansowaniem dla swojaków, niepokornych zwyczajnie łamie i doprowadza do bankructwa - po oddaniu władzy przez PiS, niezależny UOKiK, będzie miał pełne ręce roboty.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:45, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 85.194...70

Cyt.:
"A na szpiegostwo licencję masz"

Wyłączną licencję na szpiegostwo, ma PiSia władza - właśnie kupuje za Twoje pieniądze, kolejną cyber broń za 6,5 miliona złotych, której stosowanie w Polsce jest niezgodne z prawem, nie mówiąc już nawet o sprawiedliwości.

Szpiegowanie, to Wasza domena - na szpiegowanie szefa sztabu wyborczego PO, wydaliście kilkadziesiąt milionów złotych, fałszując w ten sposób wybory parlamentarne.

Nominowany przez Lecha Kaczyńskiego, do Państwowej Komisji Wyborczej, jej wieloletni przewodniczący, stwierdził, że gdyby informacje o stosowaniu Pegasusa wobec przeciwników politycznych, wyszły przed zatwierdzeniem wyborów, to nie mogłyby one zostać uznane.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:49, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 85.194...70

Wybory prezydenckie, jak sam to powiedział, wygrał dla Dudy - Kurski.

To samo stwierdziła Rada Etyki Mediów oraz obserwatorzy z ramienia OBWE - po przegranych, prezydentura Dudy, zostanie zweryfikowana, bowiem sztab wyborczy, nie przedstawił w rozliczeniach kosztu czasu antenowego kurvizji, a zatem była ona finansowana z niewykazanych do rozliczenia źródeł.

K.S @ 12:58, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 176.109...125

Mieszkania komunalne,które są sprzedawane z 70 procentową zniżką.Wygląda to tak:moja mama w 1975 roku wpłaciła wkład i mieszkaliśmy w tym mieszkaniu płacąc czynsz (wyższy niż mieszkania spółdzielcze )przez 40 lat.Ok 10 lat temu mama złożyła wniosek o wykup tego mieszkania i cena wynika z przeliczenia tego wkładu lata zamieszkania przez tego jednego najemcę i oszacowaniu teraźniejszych cen rynkowych mieszkań i od takiej kwoty jest przysługiwania obniżka procentowa od mieszkania.ok 10 lat temu za to 39 metrowe mieszkanie cena wynosiła 24 .000 zł .mieszkanie -ruina w bloku z 1975 roku.

ooo! @ 13:44, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 193.243...211

Dał głos Jan Kowalski z Ostrołęki! On osobiście "spowoduje sprawdzenie dorobku włącznie z danymi z monitoringów" i "zweryfikuje" nawet prezydenturę Dudy. A inicjatywa prywatna (oczywiście nie PISia!) rozkwitnie po sprawdzeniu przez UOKiK, który on uczyni niezależnym! Nawet Tusk po wygranych wyborach będzie wywalał PISiorów z urzędów przy pomocy silnych ludzi, a nasz Czerwony Superman sam spowoduje rozliczenie wszystkich ich niecnych uczynków! Ostrołęczanie! Głosujcie więc na totumfackich lokalnego bolszewika, a po wygranych (a jakżeby inaczej!) wyborach będzie żyć w krainie mlekiem i modem (kurpiowskim) płynącej!

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:47, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 85.194...70

PiSzecie tak, jakby te mieszkania i warunki ich przyznawania, zostały wybudowane i wprowadzone w 2019 roku - nie wiedzieliście, że wcześniej są i warunki ich przyznawania się nie zmieniły?

Jeszcze raz - od przeszło 20 lat nie korzystam z komunikacji miejskiej, bo mi ona nie pasuje, to co mam mieć pretensję do tych, którym pasuje i którzy korzystają - nie wiem o co macie pretensje, o to, ze akurat Wam się w życiu powiodło - chcecie się zamienić?

To kto, mieszkając w nim przez tyle czasu, doprowadził je do ruiny - ja?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:55, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 85.194...70

Cyt.:
"Nawet Tusk po wygranych wyborach będzie wywalał PISiorów z urzędów"

Ależ oczywiście, że będzie wywalał, dlaczego miałby nie wywalać - będzie wywalał i kierował wnioski do prokuratury o ich ściganie - dotrze to wreszcie do takich pustaków jak Ty - będziecie sądzeni przez niezależne sądy, w których zasiadać będą niezawiśli sędziowie - czego nie rozumiesz?

Powróci sprawa niezgodnych z prawdą oświadczeń majątkowych Kaczyńskiego i Dworczyka, powrócą znikające z oświadczeń domy, mieszkania i działki - tak, to wszytko zostanie uczciwie rozliczone przez upoważnione do tego organy - rozumiesz czym są "upoważnione do tego organy", czy nie za bardzo?

Rozliczone zostanie pałowanie i kopanie kobiet, wybuchy granatnika, wywożenie dziewczyn do lasu, niewyjaśnione śmierci zatrzymanych przez policję, wywożenie demonstrantów kilkaset kilometrów od miejsca zamieszkania - wszystkie Wasze sku,,,syństwa zostaną rozliczone, "do podszewki" - wszystkie.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:58, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 85.194...70

Rozliczymy ile kosztowało pilnowanie willi na Żoliborzu, ile kosztowały comiesięczne seanse nienawiści, wyłączające ogromną część Warszawy, ile kosztowało pilnowanie obwoźnego cyrku Jarycy - tak, wszystko zostanie policzone i rozliczone.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:02, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 85.194...70

W 19 spółkach, zależnych od skarbu państwa – tych notowanych na giełdzie - bo tylko one mają obowiązek udostępniania wysokości zarobków zarządów, pracuje 120 PiSowskich nominatów, z których 66, zarobiło w nich więcej niż 1 milion złotych – najwięcej zarobił były prezes PKO BP i PeKaO S.A. – ponad 13,5 miliona złotych.

Do Jan Kowalski @ 14:07, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 178.235...222

Włącz Janie TVNic
Siedź, czekaj i patrz jak trupy PISowskie splywaja
Identyfikuj i licz oby się wszystko zgodziło.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:08, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 85.194...70

Cyt.:
"a po wygranych (a jakżeby inaczej!) wyborach będzie żyć w krainie mlekiem i modem (kurpiowskim) płynącej!"

A, co Ty, od października 2018 roku, przeleżałeś pod lodem i teraz Cię obudzili, nie mówiąc o tym, że spłacamy długi pozostawione przez poprzednika, bo jak się okazuje, można rządzić miastem nie zadłużając go "po uszy" i nie fundując Ostrołęczanom, fontanny za 1,2 miliona - nie powiedzieli Ci tego?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:11, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 85.194...70

Cyt.:
"Siedź, czekaj i patrz jak trupy PISowskie splywaja"

Chciałbyś bardzo, żebym siedział czekał, ale ja nie będę siedział i nie będę czekał, siedzieć będziecie Wy i czekać na koniec wieloletnich wyroków, a niektórzy nadziei na skrócenie dożywocia, bo np. przekazywanie służbom obcych państw, informacji o obywatelach Polski jest zdradą, a za zdradę grozi dożywocie.

Gosc @ 14:15, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 178.235...222

Mokre sny impotenta

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:16, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 85.194...70

Cyt.:
"Włącz Janie TVNic "

TVNic jest tylko wówczas, kiedy zapraszają do rozmowy złodzieja i malwersanta "obatela" Czarneckiego i nie pytają go, dlaczego jeszcze nie siedzi, przynajmniej na ławie oskarżonych, po ty jak ukradł z PE 100 tysięcy €, jeżdżąc samochodem, który nie istniał, bo został dużo wcześniej zezłomowany, albo "zatrudniając" słupa, na którego brał kasę z PE - jedynych wywiadów, jakie powinien udzielać, to te, prokuratorom prowadzącym śledztwo.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:17, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 85.194...70

Cyt.:
"Mokre sny impotenta"

Udaj się z tym do specjalisty, może jeszcze nie jest za późno laughing laughing laughing

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:20, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 85.194...70

Chociaż z drugiej strony, może to i lepiej, nie będziesz płodził podobnych do siebie laughing laughing laughing

WIESŁAW @ 14:24, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 37.7...218

Jak nam zostawią kamień na kamieniu to nawet ja - komunista nic nie wymyślę . Dobrze że szczaw i mirabelki nas poratują . Oczywiście Kowalski z Ostrołęki na pewno byłby OK ale i Salomon z pustego ...

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:28, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 85.194...70

WIESŁAW, te pieniądze są i zapewniam Cię, że są w Polsce ludzie, którzy potrafią je znaleźć i odzyskać - na szczęście PiSiory uchwaliły "ustawę o rozszerzonej konfiskacie", a więc nawet majątki przePiSywane na znajomków, zostaną znalezione i odzyskane, nawet te "na zagranicznych kontach w Luksemburgu" laughing laughing laughing

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:32, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 85.194...70

Norwegowie, też nam nie odmówią laughing laughing laughing

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:35, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 85.194...70

Oczywiście, są sprawy, których odwrócić się nie da - nie da się "odbankrutować" setek tysięcy biznesów, ale przecież ten PiS, sam się nie wybrał, pomimo tego, że sfałszował kampanię wyborczą w 2019 i 2020 roku.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:40, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 85.194...70

Z nieoficjalnych danych wynika, że w IV kwartale 2022 roku, grubo ponad 100 tysięcy firm, przestało płacić składki ZUS, a więc albo firmy zbankrutowały, albo zawiesiły działalność, albo zwyczajnie, przeszły do "szarej strefy", czyli przestały płacić podatki i wyłącznie dzięki temu próbują przetrwać, a PiSiory dają sobie miliony na zakup willi w Warszawie.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:44, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 85.194...70

U "braci Węgrów", weszła reglamentacja, między innymi na ziemniaki - taki byłby "Budapeszt w Warszawie".

Do Jan Kowalski @ 14:47, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 178.235...222

Przeciez was już nie ma
Król Europy w Lublinie
A jego namiestnikow brak
TVNic milczy bo musi przetworzyć białe na czarne, a czarne na biale
Nawet Holownia nie chce was holować.

wielebny @ 14:52, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 2a01:110f...5069

rzecz najważniejsza - w najbliższych wyborach trzeba uwalić tę złodziejską pisią szajkę,która już doprowadziła Polskę niemal do ruiny

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:58, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 85.194...70

Cyt.:
"Przeciez was już nie ma"

Bo, co ślepemu po oczach? laughing laughing laughing

Cyt.:
"Król Europy w Lublinie
A jego namiestnikow brak"

No, no - Jaryca, namiestników ma na pęczki, ale zamiast ich wysyłać, sam się obwozi ze swoim cyrkiem, myląc Inowrocław z Włocławkiem i Nowy Targ, z Nowym Sączem absorbując znaczne siły Policji, pilnującej, żeby mu narów "kuku" nie zrobił - dobrze, że nie z Nowy Orleanem laughing laughing laughing

Cyt.:
"TVNic milczy"

Ty, nie tylko ślepy, ale i głuchy jesteś - współczuję laughing laughing laughing

Cyt.:
"Nawet Holownia nie chce was holować."

Ten Wasz "plan B"? laughing laughing laughing

Coś co ma w porywach 15%, miałoby holować, coś co ma 35? - znajdź śmietnik na którym znalazłeś rozum i tam go zostaw, bo ktoś, kto go wyrzucił, nie zrobił tego bez powodu laughing laughing laughing

Do Jan Kowalski @ 15:06, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 178.235...222

Coś co ma 35%
Widzisz ja już taki stary jestem że pamiętam jak w lipcu 2020r mieliscie 35%
A teraz widzę w naciąganych sadazach 25-27%

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 15:59, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 85.194...70

Cyt.:
"Widzisz ja już taki stary jestem że pamiętam jak w lipcu 2020r mieliscie 35%"

No i co z tego wynika, to, że Dudzie, zgodnie z tym co sam przyznał, wybory wygrał Kurski, a komitet wyborczy Dudy, nie doliczył do wydatków na kampanię wyborczą, tego co robiła kurvizja - tego nie pamiętasz - nie pamiętasz opinii Rady Etyki Mediów i obserwatorów OBWE - cóż to, alzheimer?

A, tego, że 8 razy z rzędu dostaliście w dudę, też nie pamiętasz - no popatrz, jaka ta pamięć, bywa zawodna laughing laughing laughing

Jerzy Brojek @ 16:00, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 178.235...152

Do Do Pana Jerzego Brojka @ 12: 31.23.01.2023 - pozdrawiam. Nie neguję wysokiego stopnia rozwoju (i bogactwa )USA. Wielkiej Brytanii i Niemiec. Pozwolę sobie tylko przypomnieć, że te dwa pierwsze państwa dawno nie doświadczały zniszczeń wojennych na swoim terenie. Ponadto dorabiały się na pracy niewolniczej i eksploatacji kolonii (Wielka Brytania ). Fenomenem są oczywiście Niemcy, ale Oni mieli i mają lepszą organizację - rzutującą na tzw."społeczną wydajność pracy". Antyamerykańska Korea Północna jest nieporównywalna. Przykładem "wolniejszego
rozwoju" jest wielka i zasobna w surowce Brazylia. Nie czuję się kompetentnym
podważać wyniki badań profesora Grzegorza W Kołodki, a dzieło"WĘDRUJĄCY ŚWIAT" ( do wypożyczenia w lepszych bibliotekach ) - polecam.
Z poważaniem Jerzy Brojek z Ostrołęki, dnia 23.01.2023.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 16:02, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 85.194...70

Te miliardy na kurvizję, doliczycie do wydatków na kampanię wyborczą?

Przypomnę, bo tego też możesz nie pamiętać:
- 2019 - 1,35 miliarda
- 2020 - 1,95 miliarda
- 2021 - 1,95 miliarda
- 2022 - 1,95 miliarda
- 2023 - 1,95 miliarda + 700 milionów

Do tego wszystkiego abonament i wpływy z reklam - zapomniałeś?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 16:14, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 85.194...70

Nie posądzam Cię o to, że grasz w pokera, bo jesteś na to zbyt głupi, ale zapewne, chociażby na filmach widziałeś, jak ta gra wygląda, a więc teraz sobie wyobraź, że jeden z graczy, zna karty pozostałych - na tzw. "dzikim zachodzie", tacy "cfaniacy" byli nazywani "szulerami" i obok "koniokradów", podlegali karze "kulka w łeb" - dotarło?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 16:36, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 85.194...70

Cyt.:
"Okradaliscie polskie dzieci
Na 4miliardy zł."

Wobec tego, że PiSiory rządzą niepodzielnie przez prawie 8 lat, mając w swych łapach w 99,9% upolitycznioną prokuraturę, każdy PiSiorek, który choćby słówkiem wspomni o jakichś działania niezgodnych z prawem, w latach 2007 - 2015, które nie zostały przez prokuraturę postawione przed sądem, powinien dostawać pałą w łeb, aż do chwili, kiedy zrozumie, że w państwie prawa, tych, którzy łamią to prawo stawia się przed sądami, a nie opowiada o tych "przestępstwach" na forach internetowych - pałą w łeb!!!

Do Jan Kowalski @ 16:45, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 178.235...222

Chciałeś napisac
ŻELAZNA MIOTŁA

WIESŁAW @ 17:47, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 37.7...218

Janie Kowalski z Ostrołęki . Rzeczywiście wymyślili takie prawo ale znależli tylko jeden zegarek u opozycji . U siebie zaś wymyślili prawo że wszelkie przekręty popełnione w stanie wyższej konieczności nie są przekrętami a koniecznością . Respiratory ? - gość spalony w kraju gdzie nie palą nieboszczyków . Maseczki - buble przywiezione największym i najdroższym samolotem Jak chcesz to odzyskać ? To tylko dwa przykłady a pozostałe tysiące przekrętów ?Takim sposobem wielu Niemców wywinęło się po II WŚ bo wykonywali rozkazy a u nas też wykonują swoją robotę a że żle ? Hiszpanie podpływają pod port - niewinni .Uchodżcy z Białorusi - przestępcy , Ci sami opłaciwszy trasę przez Ukrainę - przyjaciele .

Cfane bestie @ 23:11, 23.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 5.173...3

Do roboty zapie╏⁠ ⁠”⁠ &#
8288;⊚⁠ ͟⁠ʖ̼
8; ⁠⊚⁠ ⁠”̼
8; ⁠╏patolo ! Jeszcze nie rozumiesz że inni na was pracują ! Sprawdzić te samotne mamusie co to niby nie mają dochodu i wszystko im się należy . Ja charowalem żeby dzieci na wakacje a te munndre
co nie wstydziły się udawać i skomlec u prezydenta wysyłały za darmo zapomogi darmowe obiady w szkole itd...........szkoda słów dziś emeryturę dostały za rodzicielstwo

Jan Kowalski z Lelisa @ 04:23, 24.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 31.0...251

Cyt. Fenomenem są oczywiście Niemcy, ale Oni mieli i mają lepszą organizację -. FIRDOICZLANDCzemu nie Polska tylko Niemcy
.Widać kto jest prawdziwym Polakiem

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 08:48, 24.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 95.175...135

Cyt.:
"Chciałeś napisac
ŻELAZNA MIOTŁA"

Na Was lepsze będzie "rozżarzone żelazo", żeby wypalić Wasze łajdactwa do kości.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 08:52, 24.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 95.175...135

Cyt.:
"U siebie zaś wymyślili prawo że wszelkie przekręty popełnione w stanie wyższej konieczności nie są przekrętami a koniecznością ."

Ponieważ jest to prawo niezgodne z konstytucją, da się je unieważnić - spokojnie, to nie jest tak, że tylko prawa stanowione przez PiS, są wieczne i nie można z nimi nic zrobić laughing laughing laughing

Cyt.:
"Takim sposobem wielu Niemców wywinęło się po II WŚ bo wykonywali rozkazy"

To był koronny argument i linia obrony, sądzonych w Procesie Norymberskim - żaden, powtarzam - żaden z tych argumentów, nie został uwzględniony przez Trybunał.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 08:55, 24.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 95.175...135

Cyt.:
"Czemu nie Polska tylko Niemcy
.Widać kto jest prawdziwym Polakiem"

Poczytaj sobie historię, nie będziesz się za każdym razem błaźnił, ale chyba na tym Ci akurat najmniej zależy laughing laughing laughing

Dla ułatwienia - rozwój dotyczył wyłącznie RFN, a nie NRD - może to Cię jakoś naprowadzi laughing laughing laughing

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 08:58, 24.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 95.175...135

Cyt.:
"szkoda słów dziś emeryturę dostały za rodzicielstwo"

Następny pacan, który nie rozumie, że prowadzenie domu i wychowywanie dzieci, to jest bardzo ciężka praca.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 09:34, 24.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 95.175...135

Nie rozumie również tego, że to właśnie te, wychowane przez nie dzieci, będą pracować na jego emeryturę i na zasobność portfeli Polek i Polaków - nie rozumie, że dzieci starego kawalera z Żoliborza i starej panny zamieniającej sejmową salę w bar z kebabem, których nie mają, na to pracować nie będą, ale oboje oni, dostali bardzo, ale to bardzo sowite emeryturki, na które obecnie pracujemy.

Co ty Kowalski z Ostrołęki @ 10:22, 24.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 193.243...211

wypisujesz za herezje, że "rozwój dotyczył wyłącznie RFN, a nie NRD"? Przecież Pan Jerzy Brojek napisał, że "Uznany ekonomista i były wicepremier (profesor Grzegorz W Kołodko) w jednym ze swoich dzieł opisał i u z a s a d n i ł tezę, ŻE KRAJE O DUŻYM ZRÓŻNICOWANIU DOCHODÓW OBYWATELI - ROZWIJAJĄ SIĘ W O L N I E J" Chyba nie zaprzeczysz, że zróżnicowanie dochodów w NRD było mniejsze niż w RFN? Czyli zgodnie z wywodami waszego guru ekonomicznego NRD rozwijała się i to szybciej niż RFN!

Jerzy Brojek @ 21:57, 24.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 178.235...210

Do Co ty Kowalski z Ostrołęki @ 10:22,23.01.2023 pozdrawiam, ale zapomniał Pan
uwzględnić że:
a) Sowieci nie pozwolili rządowi NRD skorzystać z pomocy Planu Marshalla
b) W NRD stacjonowała prawie milionowa Armia Czerwona , której logistyka
obciążała niespełna 17-milionowe społeczeństwo niemieckie ( podobnie jak
Północna Grupa Wojsk ZSRR obciążała swoją logistyką Polaków ). Siedzibą
dowództwa Północnej Grupy była Legnica, gdzie wtedy zamieszkiwaliśmy.
A realia NRD poznałem bliżej mieszkając potem w nadgranicznym Zgorzelcu
( po 1972 roku chodząc za okazaniem dowodu osobistego na piwo do niemieckiego
Gerlitz ).
Z poważaniem Jerzy Brojek z Ostrołęki

Szanowny Panie Jerzy! @ 09:26, 25.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 193.243...211

Zarówno Pan (wyżej), jak i Kowalski z Ostrołęki w swych wywodach wskazujecie, że rozwój państw zależy od wielu czynników. Tak więc teza, że KRAJE O DUŻYM ZRÓŻNICOWANIU DOCHODÓW OBYWATELI - ROZWIJAJĄ SIĘ W O L N I E J jest bzdurą. Nie wiem czy rzeczywiście "Uznany ekonomista i były wicepremier (profesor Grzegorz W Kołodko) w jednym ze swoich dzieł ją opisał i u z a s a d n i ł", ale przeczy jej chociażby historia funkcjonowania państw socjalistycznych. Dochody ich obywateli były w miarę równe, ale po 40 latach ich "rozwoju" okazało się, że gospodarczo są daleko w tyle za państwami kapitalistycznymi. Tak więc jest raczej odwrotnie - to chęć uzyskiwania przez obywateli dochodów ponad przeciętne jest motorem rozwoju.

Jerzy Brojek @ 11:56, 25.01.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 178.235...210

Do Szanowny Panie Jerzy @ 09:26,25.01.2023 pozdrawiam. Oczywiście ma Pan
prawo do odmiennego zdania, w każdej kwestii. Ale nie odniósł się Pan do sygnalizowanego relatywnie w o l n i e j s z e g o rozwoju wielkiej i zasobnej Brazylii.
Ani do fenomenu rozwoju komunistycznej Chińskiej Republiki Ludowej. Ani do
przyczyn wybuchu krwawej Wielkiej Rewolucji Pazdziernikowej - w ogromnie
z a s o b n e j w surowce carskiej Rosji. Zapomniał Pan że oprócz chęci bogacenia -
niepodważalnymi wartościami są normalne warunki pracy najemnej, oraz ROZWÓJ
INDYWIDUALNY OBYWATELI. A dzieło autorstwa prof Grzegorza W Kołodki mogę
Panu udostępnić do przeczytania.
Z poważaniem Jerzy Brojek z Ostrołęki, dnia 25.01.2023.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót