środa, 8 lutego 2023 r., imieniny Piotra, Żakliny, Gniewomira

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Rower elektryczny i e-hulajnoga - zalety pojazdów elektrycznych w mieście

Rynek pojazdów elektrycznych rozwija się z zawrotną prędkością, a na polskich ulicach coraz częściej można zauważyć mieszkańców poruszających się na hulajnogach lub rowerach z napędem elektrycznym. Tego typu pojazdy są przede wszystkim ekologiczne i przyjazne dla naszej planety, ale jazda na hulajnodze lub rowerze elektrycznym przynosi również wiele innych korzyści. Dlaczego warto więc zdecydować się na zakup pojazdu elektrycznego? Jakie zalety posiada rower elektryczny lub e-hulajnoga?

Komfortowy i ekologiczny środek transportu dla każdego 

Hulajnogi elektryczne zyskały ogromną popularność szczególnie wśród mieszkańców największych polskich miast, ale z tych środków transportu mogą korzystać tak naprawdę wszyscy i bez żadnych ograniczeń. Na rynku dostępne są bowiem nie tylko hulajnogi dla dorosłych, ale również modele dostosowane do potrzeb najmłodszych. Podobnie sytuacja ma się z rowerami z napędem elektrycznym – tutaj również nie ma żadnych ograniczeń. Ponadto, korzystanie z pojazdów elektrycznych znacznie przyczynia się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza w miastach i zminimalizowania ilości smogu. Zamontowany w hulajnogach i rowerach silnik elektryczny nie wytwarza szkodliwych spalin do atmosfery, gwarantując więc ekologiczną i jednocześnie komfortową jazdę. Wspomaganie ze strony silnika umożliwia również jazdę bez potu, zmęczenia i większego wysiłku. Hulajnoga lub rower elektryczny to także doskonały sposób na szybsze i sprawniejsze poruszanie się po mieście z jednoczesnym ominięciem ulicznych korków. 

Reklama

Hulajnoga i rower elektryczny – dobre dla środowiska i portfela

Pojazdy elektryczne wyposażone są w silnik elektryczny, który nie wytwarza spalin i skutecznie wspomagają kierującego podczas jazdy. W związku z tym poruszanie się na hulajnodze lub rowerze elektrycznym przyczynia się do walki o czystsze środowisko naturalne i powietrze bez smogu. Warto jednak również zaznaczyć, że poruszanie się pojazdami elektrycznymi ma pozytywny wpływ nie tylko na naszą planetę, ale również na stan naszego portfela. Prawie każdy model oferowany przez sklep z hulajnogami elektrycznymi jest w stanie przejechać około 20 kilometrów na jednym ładowaniu, podczas gdy jednokrotne ładowanie roweru z napędem elektrycznym pozwala na przejechanie nawet 100 kilometrów. Uzupełnianie poziomu baterii w hulajnodze czy rowerze wiąże się z kolei z kosztem około 18 groszy. Oznacza to więc, że poruszanie się na jednym z pojazdów elektrycznych jest nie tylko ekologiczne i komfortowe, ale również ekonomiczne i mobilne. 

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 518 komentarze: 0
09:19, 23.01.2023r. Drukuj


Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót