środa, 8 lutego 2023 r., imieniny Piotra, Żakliny, Gniewomira

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Dwudniowy finał WOŚP w Czerwinie z kwestą, koncertami, licytacjami i światełkiem do nieba. "Zapewniamy super zabawę" (rozmowa)

W tym roku Czerwin z wielką pompą dołącza do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zaplanowano moc atrakcji dla mieszkańców, którzy zdecydują się dołączyć do charytatywnej akcji. O planach i przygotowanych niespodziankach rozmawiamy z inicjatorkami wydarzenia.

Pomysł zorganizowania finału WOŚP w Czerwinie wyszedł od Młodzieżowej Rady Gminy Czerwin. Młodzież ruszyła z przygotowaniami. O tym, co udało się zaplanować, jakich gości zaprosić i jakie niespodzianki będą czekały na małych i dużych mieszkańców gminy Czerwin rozmawiamy z Katarzyną Kossakowską, opiekunką młodzieżowej rady oraz Karoliną Kośnik -przewodniczącą MRG i Natalią Zielińską - radną MRG oraz pomysłodawczynią czerwińskiego finału WOŚP.

Reklama

Dwudniowy finał WOŚP w Czerwinie. Będzie moc atrakcji

Przez wiele lat finał orkiestry omijał Czerwin. W tym roku jest inaczej. Za sprawą Natalii Zielińskiej organizacją finału zajęła się Młodzieżowa Rada Gminy Czerwin. Przygotowania ruszyły pełną parą i już wiemy, że główne wydarzenia odbędą się w sobotę 28 stycznia, a w niedzielę 29 stycznia prowadzona będzie kwesta do puszek.

- Finał WOŚP w Czerwinie wymyśliłam ja, bo w minionym roku działałam z młodzieżową radą w Ostrołęce i z szefową ostrołęckiego sztabu Olą Boruch. Okazuje się, że udało nam się stworzyć duże, niesamowite, dwudniowe przedsięwzięcie i mnóstwo atrakcji dla mieszkańców - mówiła Natalia Zielińska.

Dwudniowe wydarzenie startuje już w sobotę 28 stycznia o godz. 9.00.

- Zaczynamy wcześnie rano na sportowo. O godz. 9.00 rozegrany będzie turniej piłki siatkowej dziewcząt. Zapewniamy super zabawę. Przewidujemy niemal stu uczestników. Dla każdego mamy medal. Grać będą nie tylko dzieci i młodzież, ale też nauczyciele, a może nawet samorządowcy. Będą też cheerleaderki. To będzie sie działo w szkole podstawowej przy ul. Piastowskiej, w hali sportowej. Od godz. 11.00 przenosimy się do Gminnego Ośrodka Kultury przy ul. Szkolnej i tam zaczynamy zabawę. Na scenie wystąpi wielu artystów, którzy zgodzili się zagrać i zaśpiewać charytatywnie - mówi Karolina Kośnik.

Coś dla duszy i dla ciała. Plejada artystów, ciepła grochówka, pyszny tort i światełko do nieba

- Na scenie zaprezentują się nasze wspaniałe przedszkolaki z Czerwina, będzie Zespół Tańca Ludowego Ostrołęka, zespół Can't Explain, Wojciech Bukowski, House of Estate, Piotr Grzyb i Artur Kaliszewski oraz młodzi, lokalni artyści - dodaje Karolina Kośnik.

To nie wszystko. Prezentacjom artystycznym towarzyszyły będą inne wydarzenia i atrakcje. Dla uczestników przygotowano darmowy poczęstunek - ciepłą grochówkę i pyszny tort. Ponadto prowadzona będzie akcja DKMS, będą służby mundurowe, które zaprezentują swój sprzęt, Koła Gospodyń Wiejskich, na najmłodszych czekały będą alpaki, kucyk, zabawy i animacje, malowanie buziek. 

- Będzie też wspaniały, czteropiętrowy tor, pyszny, w kolorach WOŚP-u. Oczywiście nie zabraknie światełka do nieba, ale stawiamy na bezpieczną wersję czyli zimne ognie. Nie chcemy straszyć hukiem ani ludzi, ani zwierząt - mówią organizatorki.

Licytacje przedmiotów i usług. "Dziękujemy naszym darczyńcom i zapraszamy do współpracy"

Podczas sobotniego wydarzenia, między występami artystów, nie zabraknie tradycyjnych WOŚP-owych licytacji. Sponsorzy i darczyńcy już przekazują na wydarzenie usługi m.in. zabiegi medyczne i usługi kosmetyczne.

- Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom i sponsorom, którzy angażują się w nasz finał. Szczególnie dziękujemy za pozyskane fundusze od samorządu Mazowsza. Dziękujemy też wszystkim innym, którzy nam nieodpłatnie pomagają, zapewnią m.in. transport dla zespołu czy oferują inną pomoc. Jesteśmy zachwycone pozytywnym odzewem wśród mieszkańców gminy Czerwin. Każda najmniejsza inicjatywa buduje potencjał i tworzy w naszej gminie grupę, która chce coś robić i zmieniać swoje otoczenie na lepsze - mówi Katarzyna Kossakowska.
- Liczymy na frekwencję i aktywny udział mieszkańców w wydarzeniu. Wciąż liczymy też na wsparcie firm, instytucji czy osób prywatnych, szczególnie jeśli chodzi o przekazywanie fantów na licytacje. Nie ukrywam, że szukamy fotografa, który charytatywnie mógłby nasz finał uwiecznić na zdjęciach i wideo, tworząc wspaniałą pamiątkę dla mieszkańców całej gminy - dodaje Natalia.

Kwesta do puszek w niedzielę 29 stycznia w Czerwinie i Piskach

W niedzielę na ulice Czerwina i Pisk wyjdą wolontariusze z puszkami. 

- Wolontariuszy będzie można spotkać m.in. przy kościołach parafialnych w Czerwinie i Piskach, ale też na ulicach miejscowości. Bardzo dziękujemy za przychylność księżom i zapraszamy wszystkich do włączenia się w akcję - mówią.

Wydarzenie pod nazwą "Gramy z WOŚP w Czerwinie" to zadanie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Organizatorem jest Młodzieżowa Rada Gminy Czerwin. 

W sobotę 28 stycznia impreza będzie prowadzona od godz. 9.00 do godz. 16.00. W niedzielę 29 stycznia zbiórka do puszek na terenie Czerwina i Pisk.

Szczegóły wydarzenia i ramowy plan znajdziecie na plakacie.

Wyświetleń: 4105 komentarze: -
12:22, 24.01.2023r. Drukuj


Powrót