poniedziałek, 20 marca 2023 r., imieniny Klaudii, Eufemii, Cyriaki

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Niż Pit sprowadzi do Polski obfite opady śniegu, wróci mróz. Pogoda na najbliższe dni (wideo)

Polska. Pogodę w piątek będzie kształtować kolejny z serii niżów, tym razem o imieniu Pit. Spodziewamy się nad Polską strefy opadów śniegu, które w niektórych regionach będą intensywne, popada również deszcz ze śniegiem i deszcz. W weekend opadów również nie zabraknie, ale będą mieć one przelotny charakter. Przyjdzie ochłodzenie, w niektórych częściach kraju za dnia chwyci mróz.

W piątek już od godzin porannych na zachodzie, a następnie w pozostałej części kraju swoją obecność zaznaczy głęboki niż Pit z systemem aktywnych frontów atmosferycznych, którego centrum przemieszczać się będzie znad Morza Północnego w kierunku Podkarpacia. Oznacza to pochmurną aurę z licznymi opadami, początkowo śniegu, miejscami o intensywnym natężeniu. Strefa opadów śniegu rzędu 5-10 centymetrów będzie przemieszczać się w zachodu na wschód kraju. Następnie będą one przechodzić w śnieg z deszczem, a na zachodzie kraju w sam deszcz. Lokalnie możliwe są opady marznące.

Bez opadów z rozpogodzeniami będzie jedynie na krańcach wschodnich i południowo-wschodnich. Temperatura maksymalna wyniesie od 0 st. C na Suwalszczyźnie, przez 2 st. C w centrum kraju, do 7 st. C na zachodzie. Wiatr początkowo południowy będzie skręcał na zachodni i północno-zachodni. Powieje umiarkowanie, na zachodzie silnie, w porywach osiągając tam prędkość do 70-80 kilometrów na godzinę.

Na pierwszy dzień weekendu prognozowane jest zachmurzenie od umiarkowanego na zachodzie do dużego z przelotnymi opadami śniegu we wschodnich i środkowych regionach. W górach pojawią się intensywne opady śniegu. W ciągu najbliższych dwóch dni w Tatrach przybędzie nawet do 40 cm śniegu. Na termometrach w sobotę zobaczymy maksymalnie od -3 st. C na Suwalszczyźnie, przez 0 st. C w centrum kraju, do 4 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Będzie wiać północno-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr.

Niedziela na zachodzie kraju upłynie pod znakiem pochmurnej aury z opadami śniegu, przechodzącymi w deszcz ze śniegiem i deszcz. Na wschodzie i w centrum opady nie są przewidywane, należy spodziewać się tam dużego zachmurzenia z rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna osiągnie od -3 st. C na Suwalszczyźnie, przez -1 st. C w centrum kraju, do 1 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr ze zmiennych kierunków powieje słabo i umiarkowanie. 

Źródło: x-news.pl

Wyświetleń: 569 komentarze: -
10:44, 03.02.2023r. Drukuj


Powrót


Reklama

LUSAR
Rolexin

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com