poniedziałek, 20 marca 2023 r., imieniny Klaudii, Eufemii, Cyriaki

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

"Pieśni pasyjne. Adam Strug i Monodia Polska". Wyjątkowy koncert w muzeum

Muzeum Kultury Kurpiowskiej zaprasza na koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu Adama Struga i zespołu Monodia Polska. Na koncert złożą się pieśni wielkopostne od średniowiecza po wiek XIX w wariantach melodycznych zebranych w wioskach drobnoszlacheckich i kurpiowskich. 

Obok partytur dworskich i klasztornych usłyszymy anonimowe utwory będące wyrazem pobożności ludowej. Monodia Polska w składzie: Sonia Wronkowska, Jacek Zembrowski, Henryk Mazur, Adam Strug, Jakub Kukla, Hipolit Woźniak (lira korbowa), Tomasz Pakowski, Szczepan Pospieszalski, Tomasz Stawiecki, Maksymilian Mucha, Mateusz Kowalski.

Reklama

Monodia Polska to zespół śpiewaczy, praktykujący dawne polskie pieśni religijne i świeckie w wariantach melodycznych zebranych przez Adama Struga w Łomżyńskiem i na Kurpiach Zielonych. Zespół posługuje się skalami muzycznymi wcześniejszymi niż powszechnie dziś używana skala dur-moll, zachowując dawny strój, emisję i maniery wykonawcze.

Adam Strug - śpiewak i instrumentalista, autor piosenek, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, producent i kurator muzyczny, reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych, dziennikarz radiowy i telewizyjny, popularyzator muzyki tradycyjnej, pomysłodawca zespołu śpiewaczego Monodia Polska.

Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 3 kwietnia 2023 r. o godz. 18.00 w Muzeum Kultury Kurpiowskiej przy placu gen. J. Bema 8 w Ostrołęce.

Bilety będą do nabycia w kasie Muzeum. Cena biletu 10 zł.

Fot. MKK

Wyświetleń: 192 komentarze: 1
08:34, 17.03.2023r. Drukuj


Powrót


mixer @ 20:25, 18.03.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 178.213...135

A gdzie andrzej wiertarka?
Nie można źle pisać o koszernych na koszernym portalu?

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót