poniedziałek, 20 marca 2023 r., imieniny Klaudii, Eufemii, Cyriaki

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Zginął, bo był niewidoczny!

Ile razy doszło na drodze do wypadku z udziałem pieszego, bo ten był dla kierowcy zupełnie niewidoczny? Na pewno zbyt wiele. Dlatego policja nieustannie apeluje, aby nosić odblaski, szczególnie po zmierzchu. To nasz obowiązek, ale przede wszystkim szansa na uniknięcie śmierci.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami odblaski powinniśmy nosić po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Jednak dbając o swoje bezpieczeństwo, naszych dzieci i bliskich tego rodzaju elementy powinniśmy zakładać, nawet poruszając się w obszarze zabudowanym. 

Reklama

Pamiętajmy, że w takich warunkach jakie mamy obecnie jesteśmy dla kierujących prawie niewidoczni. Kamizelka odblaskowa, czy opaska położona podarowana naszym bliskim może okazać się dla nich najlepszym prezentem, ponieważ uratuje im życie.

Mówiąc o elementach odblaskowych, warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają  kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

- Według znowelizowanych przepisów poza obszarem zabudowanym mamy obowiązek noszenia elementów odblaskowych, za jego nieprzestrzeganie grozi mandat do 500 złotych. Jednak to nie kary powinny nas zachęcać do noszenia odblasków, a dbałość o własne bezpieczeństwo. Dlatego apelujemy do pieszych o noszenie elementów odblaskowych, nawet kiedy poruszamy się w obszarze zabudowanym, mogą to być kamizelki odblaskowe, opaski, latarki. Nośmy odblaski i dajmy dobry przykład i wpajajmy od najmłodszych lat takie bezpieczne nawyki, np. naszym dzieciom - mówi kom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Reklama

Dzięki takiemu postępowaniu nasze dzieci będą bezpieczne, a przecież nie ma nic cenniejszego jak bezpieczeństwo naszego dziecka.

- Pamiętajmy, że odblaski ratują życie! Zawieźmy także element odblaskowy także do naszej babci, czy cioci. Dzięki temu  otrzymają być może najlepszy prezent – życie - dodaje rzecznik prasowy.

Wyświetleń: 1718 komentarze: 0
05:15, 18.03.2023r. Drukuj


Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

LUSAR
Rolexin

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com