poniedziałek, 20 marca 2023 r., imieniny Klaudii, Eufemii, Cyriaki

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Zamykajmy drzwi, nawet kiedy jesteśmy w domu

Pamiętajmy, aby nawet wtedy kiedy całą rodziną jesteśmy w domu, czy mieszkaniu zamykać drzwi na klucz. Takie postępowanie pomoże uchronić nas przed wizytą nieproszonych gości.

Bardzo często, będąc w domu w ciągu dnia zamki  drzwi naszych domów są otwarte. Powinniśmy zdawać sobie sprawę, że wśród przestępców są również osoby, które będą chciały wykorzystać naszą niefrasobliwość.  Sprawcy mogą chodzić po klatkach schodowych i sprawdzać które mieszkanie jest otwarte. Jeśli takie znajdą wchodzą po cichu do przedpokoju, czy innych pomieszczeń i zabierają cenne przedmioty, a my orientujemy się o ich utracie nawet kilka godzin po zaistniałym zdarzeniu.

Reklama

- Należy pamiętać o zamykaniu drzwi na klucz przed pójściem spać i  w sytuacjach, kiedy często nawet z kilkoma członkami rodziny jesteśmy w domu, czy mieszkaniu. Często sprawcy wchodząc do jakiegoś mieszkania i będąc zauważonym opowiadają wymyślone historie, że to pomyłka, że szukam Marcina. Takie zachowanie powinno wzbudzić naszą czujność. Jeśli mamy jakiekolwiek podejrzenia powinniśmy zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczący rysopisu, ubioru osoby i kierunku jego oddalenia i za każdym razem poinformować o takich sytuacji policję, która przyjedzie na miejsce i sprawdzi taką osobę - mówi kom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Wyświetleń: 736 komentarze: 1
05:15, 18.03.2023r. Drukuj


Powrót


mixer @ 00:56, 20.03.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 77.115...127

Ocieplanie wizerunku nieudolnych służb trwa w najlepsze.
Jacy to oni cudowni nie są i jak "dbają" o dobro obywateli.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

LUSAR
Rolexin

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com