sobota, 3 czerwca 2023 r., imieniny Klotyldy, Leszka, Tamary

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Natalia Kukulska, Atom String Quartet i Michał Dąbrówka w Naturze. Mamy dla Was bilety! (konkurs zakończony)

Już w najbliższą sobotę 27 maja na scenie Multimedialnego Centrum Natura wystąpi znakomita wokalistka Natalia Kukulska. Towarzyszyć jej będą Atom String Quartet oraz Michał Dąbrówka. Mamy dla was bilety na to muzyczne wydarzenie!

Nowe aranżacje

Muzycy z Atom String Quartet zaaranżowali utwory Natalii Kukulskiej w zupełnie inny, nieoczywisty sposób. Zastąpili typowe dla elektroniki brzmienia i arpeggiatory grą na instrumentach smyczkowych przy użyciu wielu niekonwencjonalnych technik uzyskując niepowtarzalny efekt, który będzie można usłyszeć na żywo podczas ich wspólnego, akustycznego koncertu. Dołączy do nich Michał Dąbrówka, który zagra zarówno na perkusji jak i ksylofonie.

Natalia Kukulska to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich piosenkarek. Autorka tekstów i współautorka muzyki. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła już w wieku 7 lat. Jej dziecięce albumy sprzedały się w ponad dwóch milionach egzemplarzy, zdobywając pierwszą Platynową płytę w historii polskiej muzyki. W 1996 roku wokalistka wydała pierwszą "dorosłą" płytę "Światło". To, jak i kolejne wydawnictwa Artystki, uzyskały status złotej, platynowej, a nawet multiplatynowej płyty. Wydany w 2020 roku album "Czułe struny" zawiera wybrane dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. Wydawnictwo spotkało się z niezwykle ciepłym przyjęciem branży muzycznej oraz publiczności, błyskawicznie osiągając status Platynowej Płyty, i doczekało się edycji specjalnej wzbogaconej o niespodziewane duety, a także anglojęzyczne wersje utworów. W 2021 roku wokalistka obchodziła 25 lecie pracy artystycznej, co uczciła wyjątkowym wydawnictwem "Jednogłośna", a także udziałem w formacie "MTV Unplugged", który miał swoją premierę w formie koncertu telewizyjnego, jak również płyty live.

Atom String Quartet to jeden z najbardziej intrygujących kwartetów smyczkowych na świecie, należący do grona najlepszych wykonawców jazzowych w Polsce. Zespół łączy możliwości kwartetu smyczkowego z szeroko rozumianą improwizacją. W jego twórczości - oprócz jazzu - słychać inspiracje polskim folklorem, muzyką z różnych regionów świata, a także muzyką współczesną i klasyczną. Kwartet powstał w 2010 roku w Warszawie, tworzą go skrzypkowie: Dawid Lubowicz i Mateusz Smoczyński, altowiolista - Michał Zaborski oraz wiolonczelista - Krzysztof Lenczowski. Wszyscy muzycy odebrali gruntowne klasyczne wykształcenie - są absolwentami warszawskiej uczelni muzycznej. Wszyscy także komponują i z powodzeniem prowadzą własne, solowe projekty. Od momentu zdobycia Grand Prix XIII Bielskiej Zadymki Jazzowej w 2011 roku zespół stale gości na największych polskich i światowych scenach muzycznych. Kwartet nagrał pięć autorskich albumów, z których dwa otrzymały nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego "Fryderyk". Muzycy Atom String Quartet są regularnie zapraszani do udziału w sesjach nagraniowych innych muzyków, współpracują z czołówką polskich i zagranicznych artystów oraz orkiestr.

Michał Dąbrówka jest jednym z najlepszych i najbardziej cenionych polskich perkusistów. Kompozytor i producent muzyczny. Wzięty muzyk sesyjny, który ma na swoim koncie ponad setkę albumów nagranych z czołówką polskich artystów (m.in. Woobie Doobie, Edyta Bartosiewicz, Kasia Kowalska, Edyta Górniak, Natalia Kukulska, Michał Urbaniak, Grzegorz Turnau, Adam Sztaba, Krzesimir Dębski) oraz współpracę koncertową z czołówką muzyków jazzowych. Wielokrotnie zdobywał tytuł najlepszego "Perkusisty roku" w plebiscytach branżowych magazynów takich jak "Perkusista" i "Top Drummer". Od kilku lat coraz chętniej sięga po inne instrumenty, przeżywając fascynację syntezatorami analogowymi. W ostatnich swoich produkcjach odpowiedzialny jest również za partie klawiszowe i aranżacje. Coraz częściej wykorzystuje również inne instrumenty perkusyjne, takie jak ksylofon czy perkusje elektroniczne. W 2014 muzyk zagrał podczas koncertu inaugurującego otwarcie Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie wraz z legendarnym gitarzystą Stevie Vai'em.

Gdzie kupić bilety?

Bilety na koncert kupisz na: https://www.bilety24.pl/

Uwaga! Konkurs zakończony

Dla naszych czytelników mamy trzy podwójne wejściówki na koncert

Chcesz wygrać bilety, napisz do nas na: - w tytule maila wpisz "Kukulska", a w treści wpisz tytuł ulubionej piosenki Natalii Kukulskiej i krótko wyjaśnij, dlaczego właśnie ten utwór zapadł ci w pamięć i w serce.

Na zgłoszenia czekamy tylko do jutra (tj. 24.05.2023 r.). Zwycięzcy będą powiadomieni w wiadomości zwrotnej.

Koncert organizuje Multimedialne Centrum Natura. Partnerem wydarzenia jest Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Gdańsku.

Koncert odbędzie się w sobotę 27 maja br. o godz. 19.00 w Multimedialnym Centrum Natura.

Wyświetleń: 4546 komentarze: -
15:38, 23.05.2023r. Drukuj


Powrót