niedziela, 28 maja 2023 r., imieniny Augustyna, Jaromira, Wilhelma

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Zapłacone, ale odkurzacz i mebel ogrodowe nie dotarły

Coraz więcej kupujemy w sieci i niestety coraz częściej padamy ofiarami oszustów. Ostrołęcka policja w ciągu zaledwie dwóch dni otrzymała dwa takie zgłoszenia. Kupujący zapłacili, ale towaru nie otrzymali.

Bądźmy ostrożni podczas kupowania w internecie i zawsze kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania!

- W pierwszym przypadku mieszkaniec naszego miasta znalazł ogłoszenie dotyczące zakupu odkurzacza bezprzewodowego znanej firmy za kwotę 800 złotych. W drugim przypadku do oszustwa doszło podczas kupna mebli ogrodowych za kwotę 1900 złotych. Niestety w obydwóch przypadkach pomimo przelania pieniędzy na wskazane przez osoby sprzedające konta zamówione towary nie dotarły do swoich właścicieli  - mówi kom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Reklama

Jeśli chodzi o zakupy w sieci, to zawsze powinniśmy stosować zasadę ograniczonego zaufania. Zwracajmy też uwagę, czy sklep podaje swój adres i numer telefonu. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy zadzwonić do takiego sklepu. Podczas tego rodzaju zakupów najbezpieczniejszą forma płatności będzie "za pobraniem".  Znajdując, nawet znaną nam dobrze firmę sprawdźmy dokładnie jej dane, czy np. numer nip, czy numer konta na które mamy przelać gotówkę jest taki sam, jak na oficjalnej stronie danej firmy. Często oszuści podszywają się pod znane marki, czy witryny, zmieniając jednak np. numer konta na które ma być przelana gotówka.  

Wyświetleń: 2719 komentarze: 1
12:13, 24.05.2023r. Drukuj


Powrót


mixer @ 16:46, 25.05.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 178.213...135

Zapewne "przypadkiem" odbyło się to za pośrednictwem "znanego portalu społecznościowego".
Dobrze tak pazeruchom.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót