niedziela, 28 maja 2023 r., imieniny Augustyna, Jaromira, Wilhelma

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Kurpiowskie podziękowania od Czesławy Lewandowskiej na sesji rady miasta (zdjęcia)

Twórczyni ludowa Czesława Lewandowska to uznana koronczarka. Jej dorobek został zaprezentowany w pięknym albumie wydanym przez Fundację Adama Chętnika, a dofinansowanym przez samorząd miasta. Podczas sesji twórczyni iście po kurpiowsku podziękowała i poprosiła o dalszą przychylność dla twórców z Ostrołęki.

Pani Czesława na ręce wiceprezydent Anny Gocłowskiej złożyła kurpiowski medal - czyli koronkową serwetkę oprawioną w ramkę. Piękne pieśni kurpiowskie zaprezentowała Paulina Pysznik, a haft krzyżykowy Klaudia Golon. Te dwie młode twórczynie to przyszłość ostrołęckiej twórczości ludowej i zachowywania wartościowych tradycji kurpiowskich.

Reklama

- Ja mogę rozdawać tylko koronkowe medale. Bardzo dziękuję za pomoc, ale liczę na dalszą współpracę i chciałabym zaprezentować młodych, zdolnych twórców z Ostrołęki. Chcemy coś zrobić po kurpiowsku na 650-lecie miasta. Propozycji jest kilka - upieczemy 650 pępuchów, a może gwiazdek lub haftu krzyżykowego. Trochę narozrabiałyśmy na sesji, ale to są młode, zdolne twórczynie. Ja swoją twórczość już kończę, ale będzie setka nowych, młodych twórców - mówił Czesława Lewandowska.

Spod skrzydeł pani Czesławy wychodzą coraz to nowi twórcy, bo talenty trzeba doceniać, szlifować i pokazywać światu, aby wspólnie mogli pracować na wizerunek miasta i przekazywać piękne tradycje kolejnym pokoleniom.

Podczas spotkania wykonano także wspólne pamiątkowe zdjęcie z całym składem komisji kultury urzędu miasta, prezydium rady i władzami miasta.

Zobacz zdjęcia:
Sesja rady miasta

Więcej zdjęć: Sesja rady miasta

Wyświetleń: 2473 komentarze: 1
14:22, 25.05.2023r. Drukuj


Powrót


No tak @ 12:20, 26.05.2023

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 188.146...25

Jak ktoś może w imieniu twórców mówić? Kto dal głos? Nikt nie upoważnił do zabierania głosu w imieniu twórców. Nikt o tym nic nie wiedział i na to by nie pozwolił! Jak ktoś zabiera głos niech robi to we własnym imieniu.
Każdy twórca sam ma swoje umiejętności i sam się może pokazać i zapromowac.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót