niedziela, 14 lipca 2024 r., imieniny Marcelina, Ulryka, Bonawentury

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Czarnowiec hucznie obchodził swoje 610-lecie (zdjęcia, wideo)

W tym roku wieś Czarnowiec w gminie Rzekuń obchodzi swoje 610-lecie. Po raz pierwszy z tej okazji zostały zorganizowane Dni Czarnowca. Na uczestników czekało wiele atrakcji, niespodzianek i rewelacyjnych spotkań.

W obchodach wzięli udział nie tylko mieszkańcy gminy, ale również Ostrołęki i jej okolic oraz zaproszeni goście. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Uroczystości zainaugurowano polową mszą świątą z udziałem mieszkańców.

Reklama

Ogromną gratką były m.in wielkoformatowe, archiwalne fotografie z życia wsi, pochodzących ze zbiorów osób prywatnych i okolicznych muzeów. Zdjęcia z podpisami prezentował Jacek Pawłowski, który przybliżył wiele ciekawostek historycznych o Czarnowcu.

Nie zabrakło również występów artystycznych oraz konkursów z nagrodami. Na najmłodszych czekały dmuchańce, konkursy z nagrodami, przejażdżki furmanką i melexem. Nikt nie miał czasu na nudę, każdy znalazł coś dla siebie. 

Na łasuchów czekały stoiska kół gospodyń wiejskich, które przygotowały smakołyki. Tak doniosła uroczystość nie mogła też obyć się bez wspaniałego, truskawkowego tortu z wypisanym jubileuszem wsi.

To był fantastyczny czas na integrację sąsiedzką, zapoznanie się z historią własnej miejscowości oraz beztroską zabawę. Organizatorzy nie zawiedli i przygotowali naprawdę rewelacyjne wydarzenie.

Dni Czarnowca odbyły się w dniach 3-4 czerwca br. w Czarnowcu.

Zobacz zdjęcia:
Dni Czarnowca i obchody 610-lecia wsi

Więcej zdjęć: Dni Czarnowca i obchody 610-lecia wsi

Wyświetleń: 6797 komentarze: -
17:37, 07.06.2023r. Drukuj