czwartek, 23 maja 2024 r., imieniny Iwony, Emilii, Dezyderiusza

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Co z budową kolumbarium na miejskim cmentarzu?

Do ratusza wpłynęła interpelacja radnego Mariusza Popielarza w sprawie utworzenia kolumbarium na cmentarzu komunalnym. Miasto już od dłuższego czasu przymierza się do budowy specjalnej komory, gdzie będzie można pochować prochy zmarłych.

Kolumbarium to budowla cmentarna przybierająca różne formy, ale zazwyczaj budowana jest jako ściana z niszami na urny z prochami zmarłych. O planach utworzenia na cmentarzu przy ulicy Krańcowej kolumbarium mówi się już od 2020 roku. Wówczas radni, przy okazji sesji, rozmawiali na temat prac inwestycyjnych planowanych przez ratusz na miejskiej nekropolii.

Reklama

W tym roku OTBS miało ogłosić postępowanie na zaprojektowanie kolumbarium. Radny Mariusz Popielarz dopytuje, czy spółka podjęła w tej sprawie jakieś kroki.

- Nawiązując do mojej wcześniejszej interpelacji wystosowanej przeszło 2 lata temu (7 maja 2021 roku) odnoszącej się do utworzenia kolumbarium na cmentarzu komunalnym w Ostrołęce, proszę o odpowiedź: - czy jakiekolwiek działania w tej kwestii zostały przez OTBS Sp. z o.o. w ogóle podjęte? A jeśli tak, to na jakim etapie znajdują się prowadzone od maja 2021 roku prace nad wyborem miejsca i koncepcji kolumbarium? (zapewnienie o takich działaniach Pan deklarował, odpowiadając na poprzednią interpelację); - kiedy realnie powstanie kolumbarium na cmentarzu komunalnym w Ostrołęce? Kiedy zostanie wybudowane i oddane do użytku? Sytuacja związana z pandemią Covid podawana w 2021 roku jako usprawiedliwienie opóźnień dawno już została opanowana - pisze w interpelacji radny Mariusz Popielarz.

Reklama

Kremacja w Ostrołęce coraz popularniejsza

Kremacja ciał jest coraz popularniejsza w Ostrołęce.  Choć w Ostrołęce nie ma krematorium, zakłady pogrzebowe przewożą ciała zmarłych najczęściej do Przasnysza bądź Wyszkowa. Taki sposób pochówku ma swoje zalety. Urna zajmuje mało miejsca. Koszt pochowania ciała po kremacji jest podobny do kosztu tradycyjnego pogrzebu. Możliwe, że pogrzebowe spopielenie zwłok stanie się jeszcze popularniejsze, jeśli w Ostrołęce powstanie kolumbarium. 

Interpelacja radnego Mariusza Popielarza wpłynęła do urzędu miasta 18 lipca. Przewidywany czas na udzielenie odpowiedzi to dwa tygodnie. Do tematu będziemy wracali. 

Zobacz też:

Ostrołęka wybuduje pierwsze kolumbarium. Szacowany koszt obiektu to 200 tys. zł

W Ostrołęce nie ma krematorium ani kolumbarium. Jak skremować zwłoki?

Kremacja zmarłych coraz popularniejsza. Kiedy powstanie kolumbarium na cmentarzu miejskim w Ostrołęce?

Będą zmiany na cmentarzu komunalnym. Miasto obiecuje remonty, stojaki, a w przyszłości kolumbarium (wideo)

Wyświetleń: 4057 komentarze: -
13:07, 19.07.2023r. Drukuj