wtorek, 3 paĹşdziernika 2023 r., imieniny Teresy, Józefy, Heliodora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Filmowe środy z MŻW. Repertuar na wrzesień

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce przedstawiło repertuar "Filmowych śród z MŻW" na wrzesień. W muzealnym kinie obejrzymy takie filmy jak: "Raport Pileckiego", "Ulmowie. Błogosławiona rodzina" oraz "Z miłości do Joey".

Bezpłatne bilety na seans można odebrać w kasie muzeum lub zarezerwować je, dzwoniąc pod numer telefonu 510-139-061 (odbiór biletu najpóźniej 30 minut przed wydarzeniem, bilety wydajemy tylko na najbliższy seans).

Reklama

Repertuar "Filmowych śród z MŻW" na wrzesień 2023

"Raport Pileckiego"

środa 6 września, godz. 18.00

Historia wielkiego bohatera drugiej wojny światowej - rotmistrza Witolda Pileckiego, który po zakończeniu działań zbrojnych próbował przeciwstawiać się narzuconej Polsce sowieckiej dominacji. W jego życiorysie niezwykle dramatycznie widać heroiczną, chwilami beznadziejną walkę z dwoma bezwzględnymi totalitaryzmami XX wieku - niemieckim i sowieckim.

Gatunek: biograficzny, dramat, wojenny

Produkcja: Polska

Czas trwania: 117 minut

 
"Raport Pileckiego"

środa 13 września, godz. 18.00

 
"Ulmowie. Błogosławiona rodzina"

środa 20 września, godz. 18.00

Gdy rozpoczynały się do niego zdjęcia, niewielu słyszało o rodzinie Ulmów i niewielu było zainteresowanych ich niezwykłą historią. Mimo to reżyser, Dariusz Walusiak, zbierał materiały, rejestrował relacje świadków pamiętających jeszcze Józefa i Wiktorię oraz ich dzieci, odkrywał nowe fakty, badał motywacje i uczucia zarówno pozytywnych bohaterów tej opowieści, jak i tych odpowiedzialnych za tę i inne zbrodnie.

Pierwszym rozmówcą nagranym w 2004 roku był... brat Józefa Ulmy. Dzisiaj tak on, jak i kilkunastu innych świadków, których wypowiedzi zarejestrowano na potrzeby filmu, już nie żyją.

Pretekstem do zamknięcia i opowiedzenia nareszcie tej historii stało się jedno z najbardziej niezwykłych wydarzeń w historii Kościoła. Po raz pierwszy na ołtarze trafia cała rodzina, w tym nienarodzone dziecko! Ten bezprecedensowy fakt nadaje dziełu reżysera ostateczny kształt.

"Ulmowie. Błogosławiona rodzina" nie jest już w pierwszej kolejności filmem o zbrodni i nienawiści, lecz o nadziei i miłosierdziu. Jest opowieścią o dobru, które pokonuje zło; o sensie poświęcenia; o człowieczeństwie, które triumfuje...

Gatunek: dokumentalny

Produkcja: Polska

Czas trwania: 75 minut

Reklama

"Z miłości do Joey"

środa 27 września, godz. 18.00

Prawdziwa historia, która na zawsze zostanie w pamięci każdego widza. Joey i Rory to jeden z najpopularniejszych duetów country i muzyki chrześcijańskiej w Stanach Zjednoczonych, prywatnie - szczęśliwe małżeństwo.

Życiową sielankę przerywa wiadomość o śmiertelnej chorobie. Myliłby się jednak ten, kto uznałby, że w tym miejscu opowieści zaczyna się dramat i czekają nas już tylko łzy rozpaczy...

"Z miłości do Joey" to historia przepełniona nadzieją, wzruszeniem, radością, a nade wszystko dotykająca intymnej relacji z Bogiem w szczególnym momencie doczesnych zmagań człowieka. Widz zostaje wciągnięty w podróż życia głównych bohaterów, odkrywając, czym naprawdę jest miłość, szczęście, przebaczenie, zdolność do poświęcenia siebie, co naprawdę jest ważne oraz co się stanie, gdy pozwolimy Bogu prowadzić nasz dom.

Co więcej, ten przepełniony pogodą ducha film stawia szereg istotnych pytań, które przez wiele godzin, a może i dni po seansie będą świdrować nasz umysł, naszą duszę, rozszerzając coraz bardziej pole naszego widzenia. Na koniec zostaniemy z uczuciem przeżycia wielkiej, emocjonalnej przygody... Powiedzieć, że ten film trzeba koniecznie zobaczyć, to mało. Ten film trzeba koniecznie przeżyć.

Gatunek: dokumentalny, muzyczny

Produkcja: Stany Zjednoczone

Czas trwania: 90 minut

Wyświetleń: 3408 komentarze: -
12:48, 19.08.2023r. Drukuj
Reklama

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com