wtorek, 3 paĹşdziernika 2023 r., imieniny Teresy, Józefy, Heliodora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Protest transportowców na rondzie Siemowita! W piątek Ostrołęka znów stanie w korku

Zrzeszenie Przewoźników Drogowych w Ostrołęce planuje przeprowadzić akcję protestacyjną. Transportowy w piątek 15 września będą protestować na rondzie im. Siemowita w godzinach popołudniowego szczytu. Domagają się cofnięcia zakazu wjazdu ciężarówek do miasta. 

Rok z zakazem dla ciężarówek 

Od nieco ponad roku w Ostrołęce obowiązuje ograniczenie w ruchu dla pojazdów ciężarowych. Dokładnie od 29 sierpnia w godzinach od 15.00 do 17.00 tiry nie mogą poruszać się drogami wlotowymi do miasta. Chodzi o drogę krajową nr 61 (ulica Romualda Traugutta, Mostowa i Warszawska) na odcinku od ronda im. Szendzielarza "Łupaszki" do skrzyżowania z ulicą Wincentego Witosa oraz drogę krajową nr 53 (ulica Stacha Konwy) na odcinku od skrzyżowania z ulicą Słoneczną do ronda im. Księcia Siemowita III.

Reklama

Ograniczenie w ruchu pojazdów ciężarowych w godzinach popołudniowych wprowadziło miasto. Takie rozwiązanie w ocenie prezydenta Łukasza Kulika miało pomóc w rozładowaniu korków. Już na etapie planowania pomysł spotkał się z ostrą krytyką ze strony transportowców. Zakaz określili jako absurdalny, ponieważ w ich ocenie problem nie leży po stronie tirów, ale infrastruktury drogowej, gdyż główne drogi wylotowe z miasta prowadzą do jednego ronda - ronda im. Siemowita III

Protest w piątek 

Po roku przewoźnicy nie zmienili zdania i wciąż są przeciwni zakazowi. Planują w Ostrołęce akcję protestacyjną. Odbędzie się ona w piątek 15 września w godzinach od 15.00 do 17.00 na rondzie Siemowita, gdzie jak wiadomo, przed weekendem tworzą się gigantyczne korki. Protest będzie wiązał się z dużymi utrudnieniami dla kierowców, którzy będą próbowali wydostać się z miasta. 

- W związku z brakiem reakcji Urzędu Miasta na cofnięcie zakazu dla przejazdu samochodów ciężarowych powyżej 12 ton przez most w Ostrołęce w godzinach 15.00-17.00 Zrzeszenie Przewoźników Drogowych w Ostrołęce planuje przeprowadzić akcję protestacyjną dnia 15 września w godzinach od 15.00-17.00 w obrębie ronda Siemowita III, polegającym na rotacyjnym 10 minutowym przechodzeniu przez jezdnię na przejściu dla pieszych z przerwami 20 minutowymi, oraz oflagowaniu banerami z hasłami dotyczącymi akcji protestacyjnej. Współrzędne rondo Siemowita III w ciągu drogi krajowej 619 - czytamy w piśmie nadesłanym do naszej redakcji przez Zrzeszenie Przewoźników Drogowych w Ostrołęce. 

Pod pismem podpisali się prezes zrzeszenia Mirosław Szczepankowski, zastępca prezesa Paweł Sadowski oraz drugi zastępca prezesa Marek Kaczyński. 

Wyświetleń: 20330 komentarze: -
12:12, 11.09.2023r. Drukuj
Reklama

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com