wtorek, 3 paĹşdziernika 2023 r., imieniny Teresy, Józefy, Heliodora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Żona prezydenta Ostrołęki startuje w wyborach do Sejmu z list Lewicy

Natalia Matuszewska-Kulik, prywatnie żona prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika, a zawodowo pracownik jednej ze spółek miasta, znalazła się na listach Lewicy w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Dlaczego chce rozpocząć pracę posłanki w Sejmie RP?

Start w wyborach parlamentarnych to przede wszystkim chęć pracy na rzecz kraju i obywateli. Wspiera listę Lewicy startując z numerem 15 jako kandydatka niezrzeszona.

- Jestem zwolenniczką polityki współpracy bez względu na poglądy, ponieważ parlament pracuje na rzecz całego kraju i wszystkich obywateli. Żeby było to możliwe, siły w Sejmie muszą być zrównoważone. Obecnie brakuje mi w rządzie przedstawicieli centralno-lewicowych, dlatego wspieram listy Lewicy jako kandydatka niezrzeszona - mówi Natalia Matuszewska-Kulik.

Reklama

Natalia Matuszewska-Kulik to mama trójki dzieci, mężatka. Ukończyła Wydział Bezpieczeństwa Cywilnego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej oraz studia podyplomowe m.in. z zakresu BHP i Odnawialnych Źródeł Energii i Gospodarki Odpadami. Interesuje się szeroko rozumianym bezpieczeństwem społecznym.

W przeszłości startowała do rady miasta, jednak bez powodzenia. O mandat radnej ubiegała się już w 2014 roku, startując pod panieńskim nazwiskiem i później w 2018 roku, z ramienia komitetu Łukasza Kulika Ostrołęka dla Wszystkich, wspierając męża w kampanii prezydenckiej.

Z polityką związana jest od 2010 roku. Od 2020 roku pracuje na rzecz lokalnego samorządu. Zatrudniona była w miejskim ratuszu, a obecnie pracuje w miejskiej spółce - Ostrołęckim Przedsiębiorstwie Komunalnym (OPK).

Reklama

Jakie postulaty Lewicy głosi?

- Popieram Lewicę w walce o prawa kobiet oraz postulaty dotyczące praw pracowniczych i powolnego skracania wymiaru tygodniowego czasu pracy,  zwiększenia ilości dni urlopowych czy zwolnienie lekarskie płatne 100 procent. Ważny jest dla mnie również punkt "Zielony ład" czyli wszystkie aspekty dotyczące energetyki i ekologii, które Lewica będzie rozwijać w bezpiecznym dla obywateli kierunku - mówi.

Wyświetleń: 15970 komentarze: -
11:40, 14.09.2023r. Drukuj
Reklama

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com