poniedziałek, 2 paĹşdziernika 2023 r., imieniny Teofila, Dionizego, Trofima

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Tu będzie nowy most na Narwi i drogi dojazdowe. Podglądamy postępy prac (zdjęcia, wideo)

Śledzimy postępy prac przy budowie mostu na Narwi w okolicach wsi Teodorowo. Przeprawa wraz z drogami dojazdowymi, która jest sztandarową inwestycją Powiatu Ostrołęckiego, ma być gotowa do końca stycznia 2026 roku. Prace ziemne już trwają.

Umowę z wykonawcą podpisano 1 sierpnia br. Budowa mostu wraz z drogami dojazdowymi powinna zakończyć się do końca stycznia 2026 roku. Jak zapowiedział starosta Stanisław Kubeł, prace ruszyły niezwłocznie po przekazaniu placu budowy wykonawcy. Wedle rozstrzygniętego przetargu jest to konsorcjum trzech firm. Jeszcze w tym roku ekipa ma zrealizować około 20 proc. całej inwestycji.

Reklama

Obecnie ekipa budowlana przygotowała pas pod inwestycję. Wykarczowano drzewa i rozpoczęto prace ziemne. Teren pod to zadanie obejmuje obszar do drogi krajowej nr 61, na wysokości ulicy Krańcowej, przez Narew, aż do drogi powiatowej w Łęgu Przedmiejskim.

- Przed nami realizacja za kwotę 124 mln 193 tys. zł, choć w umowie mamy klauzule dotyczące ewentualnych waloryzacji, bo nie wiemy jak będzie wyglądała inflacja, ryzyko ponosi i zamawiający i wykonawca. To przedsięwzięcie nie rozwiązuje wszystkich problemów komunikacyjnych Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, ale jest częścią większej całości, która obejmie ponad 100 km przebudowy dróg. Zakładam, że 20 proc. wartości zadania będzie zrealizowanych jeszcze w tym roku, zatem prace rozpoczną się dziś. Za 2,5 roku mamy się spotkać na otwarciu obiektu mostowego - mówił starosta ostrołęckie Stanisław Kubeł.

Most, drogi dojazdowe, "bisówka" i ciągi pieszo-rowerowe

W ramach zadania wybudowany zostanie most na rzece Narew w postaci czteroprzęsłowego ustroju ze stalowych belek blachownicowych. Zaprojektowano obiekt mostowy zespolony stalowo-betonowy o długości całkowitej 247,70 m i szerokości całkowitej 13,75 m. Na obiekcie mostowym zaprojektowano jezdnię drogi powiatowej klasy G o przekroju 2 x 3,50 m wraz z ciągiem pieszo-rowerowym o szerokości 3,00 m.

W zakres inwestycji wchodzi również budowa trasy głównej drogi powiatowej klasy G, długości 3642,39 m i przekroju 2 x 3,50 m, łączącej drogę krajową nr 61 w miejscowości Teodorowo z drogą powiatową nr 2539W w miejscowości Łęg Przedmiejski.

Reklama

Wzdłuż drogi została zaprojektowana infrastruktura dla pieszych i rowerzystów w postaci ścieżki pieszo-rowerowej i miejscowo chodnika. Na początku i końcu trasy głównej zaprojektowano skrzyżowania o ruchu okrężnym. Dodatkowo w ramach zadania zostaną wykonane drogi "bis" zapewniające bezpieczny dojazd do przyległych nieruchomości.

Budowa mostu wraz z drogami dojazdowymi powinna zakończyć się do końca stycznia 2026 roku.

Zobacz na jakim etapie jest inwestycja.

Zobacz też:

Wykonawca wybrany, umowa podpisana. Rusza budowa mostu na Narwi (zdjęcia, wideo)

"Nie chcemy, aby ludzie tkwili w przekonaniu, że Ostrołękę w niektórych miesiącach, łatwiej przepłynąć, niż przejechać"

Zobacz zdjęcia:
Budowa mostu na Narwi

Więcej zdjęć: Budowa mostu na Narwi

Wyświetleń: 18571 komentarze: -
11:57, 15.09.2023r. Drukuj
Reklama

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com