poniedziałek, 2 paĹşdziernika 2023 r., imieniny Teofila, Dionizego, Trofima

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Stanisław Szatanek w kontrze do protestu transportowców: "Priorytety poprzedniej władzy w mieście były inne" (zdjęcia, wideo)

Jeszcze w tym roku może ruszyć budowa ronda u zbiegu ul. Słonecznej i Stacha Konwy. Po raz trzeci miasto szuka wykonawcy na przebudowę ronda przy McDonald's. Zdaniem Stanisława Szatanka za brak kluczowych inwestycji drogowych odpowiada poprzednia władza, a prezydent Łukasz Kulik aktywnie działa od 2014 roku.

Nie ustają echa piątkowego protestu transportowców na rondzie im. Księcia Siemowita III w Ostrołęce (przy McDonald's). Choć prezydent miasta oficjalnie nie odniósł się do piątkowego protestu transportowców, na miejscu pojawił się Stanisław Szatanek, wiceprzewodniczący rady miasta, który zdradził plany ratusza na inwestycje drogowe w Ostrołęce.

Reklama

- W 2014 roku Łukasz Kulik, obecnie prezydent Ostrołęki, założył społeczny komitet protestacyjny, który dziesiątego dnia każdego miesiąca organizował protest, domagając się wpisania budowy obwodnicy Ostrołęki do Rządowego Planu Rozbudowy Dróg Krajowych i Autostrad - przypomniał na początku swojej wypowiedzi Stanisław Szatanek.

Jego zdaniem w sprawie kluczowych inwestycji drogowych w mieście do 2014 roku nic się nie działo. Nagle w trwającej tej jesieni kampanii wyborczej transportowcy  z Ostrołęki i regionu zorganizowali protest. Pojawił się na nim poseł Arkadiusz Czartoryski (Republikanie, dawniej PiS), który skrytykował władze miasta.

- Z jednej strony poseł Czartoryski narzeka na współpracę z prezydentem miasta, ale jednocześnie podkreśla, że trzy ważne umowy zostały podpisane. Więc jednak poseł podkreśla, że coś się dzieje - skomentował Stanisław Szatanek, odpierając zarzuty posła o brak inwestycji i projektów poprawiających organizację ruchu przez Narew.

Chodzi o zapowiadaną przez miasto przebudowę ronda im. Księcia Siemowita III przy McDonald's. Rondo ma zyskać wydzielone pasy oraz bezkolizyjne prawoskręty. Miasto już po raz trzeci ogłosiło przetarg, gdyż oferty w poprzednich postępowaniach były zbyt drogie. Ogłoszono także przetarg na budowę ronda łączącego ul. Stacha Konwy i Słoneczną. Na wysokości ronda im. Łupaszki będzie budowany most, który pozwoli na dokończenie tzw. małej obwodnicy miasta. Droga w pobliżu grodziska i torów połączy ulicę Warszawską z ul. Goworowską. Jak mówił Stanisław Szatanek, trwa opracowywanie projektu.

Reklama

Zdaniem Stanisława Szatanka nic w sprawie obwodnicy Ostrołęki nie działo się przed 2014 rokiem. Sprawy w swoje ręce wziął dopiero ówczesny radny, a obecnie prezydent Łukasz Kulik.

- Zabrakło perspektywicznego myślenia. Priorytety poprzedniej władzy w mieście były inne - mówił Szatanek i dodał, że samorządy w Polsce potrzebują środków z Krajowego Planu Odbudowy, które Unia Europejska zablokowała ze względu na majstrowanie przez rząd Zjednoczonej Prawicy przy polskim sądownictwie.

- Ciągle liczymy na to, że te pieniądze (z KPO - przyp. red.) wpłyną i pozwolą nam łatwiej wspólnie rozwiązać problemy. W innym przypadku miasto nie udźwignie tak wielkich inwestycji - mówi Stanisław Szatanek.

Na koniec wspomniał o marnotrawstwie pieniędzy przy budowie elektrowni węglowej w Ostrołęce. 

- Gdyby te zmarnowane środki były przeznaczone na inwestycje, to mielibyśmy pięć, siedem lub nawet osiem obwodnic - spuentował Szatanek.

Zobacz zdjęcia:
Protest transportowców na rondzie im. Siemowita

Więcej zdjęć: Protest transportowców na rondzie im. Siemowita

Wyświetleń: 7106 komentarze: -
10:16, 17.09.2023r. Drukuj
Reklama

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com