poniedziałek, 2 paĹşdziernika 2023 r., imieniny Teofila, Dionizego, Trofima

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Niezwykły projekt "Spotkajmy się po latach". Gabrysia i Kazik wzięli udział w dwóch edycjach akcji! (wideo)

W Ostrołęce rozpoczął się wspaniały projekt "Spotkajmy się po latach". Jego pomysłodawcami są Adam Wołosz i Sławomir Balas. Odwiedziliśmy to wydarzenie i porozmawialiśmy z osobami, które zgłosiły się do akcji. Wśród pytanych znalazła się Gabrysia i jej tata Kazik, którzy brali udział w poprzedniej edycji projektu, w 2000 roku. 

To kontynuacja akcji z 2000 roku

Podobny projekt miał miejsce w 2000 roku. Wtedy nosił nazwę "Ostrołęczanin 2000". Fotografowie Adam Wołosz i Sławomir Balas kilka razy stanęli z aparatami i tłem w różnych częściach miasta, aby wykonać zdjęcia ostrołęczanom. Efekty ich pracy można było zobaczyć na wystawie. Powstały wspaniałe portrety ludzi z różnych kręgów, zawodów, pozycji społecznej, o różnych sylwetkach, wzrostach i o różnych stylach ubioru. 

Reklama

To twarze tworzą pejzaż Ostrołęki

Pomysł ponowienia akcji ma też związek z 650-leciem Ostrołęki. Poprzednia edycja cieszyła się dużym zainteresowanie. Powstała piękna wystawa. Trzymamy kciuki, żeby teraz też tak było. Pamiętajcie, że to Wy tworzycie pejzaż naszego miasta. To wy spacerujecie każdego dnia po ulicach Ostrołęki i to Wasze twarze i uśmiech tworzą wspomnienia. Stwórzmy razem piękny portret ostrołęczan!

Projekt wystartował!

We wtorek 12 września odbyło się pierwsze wydarzenie w ramach akcji. Zainteresowanie ostrołęczan zaskoczyło nas wszystkich. Przyszło bardzo dużo ludzi, pomimo szalejącego upału. Były osoby, które specjalnie odwiedziły plac wolności, by wykonać sobie zdjęcia. Fotografowie zapraszali także przechodniów. Wiele osób się skusiło.

Podobnie jak w 2000 roku, powstały bardzo naturalne zdjęcia. Byli ostrołęczanie w naturalnym środowisku, codziennym ubiorze, z prawdziwymi atrybutami: plecakami, zakupami, torbami, rowerami, słuchawkami na uszach, parasolkami. Niektórzy zdecydowali się na zdjęcia z psiakami. Postanowiliśmy porozmawiać z kilkoma osobami, które wzięły udział w tym projekcie. Zobaczcie nasz reportaż (wideo na dole artykułu).

Poznajcie Gabrysię i jej tatę Kazika. To oni wzięli udział w akcji 23 lata temu!

Wśród osób, z którymi rozmawialiśmy, znaleźli się Gabrysia i jej tata Kazik. Okazało się, że wzięli oni udział w akcji w 2000 roku. Mała Gabrysia była na rękach taty. Z piennym uśmiechem, pokazując ząbki, pozowała do obiektywu. W 2023 roku córka i tata pozowali do zdjęcia w ten sam sposób. Tata wziął córkę na ręce i z pięknymi uśmiechami ustawili się do zdjęcia.

- Ja tego nie pamiętam. Było dla mnie wielkim szokiem, kiedy na Facebooku wyświetliło mi się moje własne zdjęcie. Oczywiście sama siebie nie poznałam. Ale mojego tatę poznałam, bo po tych 23 latach jest tylko przystojniejszy - opowiada z uśmiechem Gabrysia.

To naprawdę niezwykła historia i cenna rodzinna pamiątka. Na zdjęciu głównym możecie zobaczyć te piękne zdjęcia - z 2000 roku i 2023 roku. Teraźniejsze zdjęcie jest tylko kadrem z naszego wideo. Oficjalne zdjęcie Gabrysi i jej taty ukaże się na październikowej wystawie, na którą gorąco zapraszamy.

- To bardzo fajna inicjatywa. Bardzo chcieliśmy przyjść. Wtedy nieświadomie wzięłam udział w akcji. Fajnie to teraz powtórzyć i zobaczyć nasze sylwetki po 23 latach. To tata mnie namówił, żeby tutaj dzisiaj przyjść. To będzie świetna pamiątka - dodaje Gabrysia.

Reklama

Kolejne wydarzenie już we wtorek 19 września

Najbliższy termin wykonywania zdjęć to wtorek 19 września od godz. 14.00. O kolejnych terminach, w których fotografowie będą wykonywać zdjęcie, poinformujemy w oddzielnych artykułach.

Uwaga! W akcji mogą wziąć udział tylko mieszkańcy Ostrołęki. Udział jest bezpłatny. Wykonane zdjęcia znajdą się na październikowej wystawie. Zdjęcia mają pokazywać prawdziwych ostrołęczan. Weźcie udział w akcji i pokażcie, jak wyglądacie na co dzień.

Redakcja "Mojej Ostrołęki" została patronem medialnym tej akcji.

Fot. kadr z wideo

Wyświetleń: 7644 komentarze: -
12:04, 17.09.2023r. Drukuj
Reklama

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com