poniedziałek, 2 paĹşdziernika 2023 r., imieniny Teofila, Dionizego, Trofima

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Dziupla zlikwidowana. Złodzieje wpadli, gdy demontowali auto warte ponad 100 tys. zł (zdjęcia, wideo)

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie zlikwidowali dziuplę samochodową na terenie gminy Zabrodzie. Funkcjonariusze zatrzymali właściciela posesji oraz trzech mężczyzn w momencie, gdy demontowali skradziony samochód o wartości 130 tys. zł.

Policjanci podejrzewali, że w jednym z gospodarstw na ternie gminy Zabrodzie może dochodzić do procederu rozbiórki samochodów na części. Wszystko wskazywało na to, że auta są wcześniej kradzione. Mundurowi natychmiast podjęli działania.

Reklama

- Śledczy zaplanowali akcję związaną z kontrolą podejrzewanych pomieszczeń gospodarczych na wtorkowy (12.09) wieczór. Zbliżając się do jednej z wiat, usłyszeli odgłosy stukania o metal, co wzbudziło podejrzenia kryminalnych. Kiedy dotarli na miejsce, zauważyli trzech mężczyzn zajętych demontażem nissana o wartości 130 tys. złotych. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kilka dni wcześniej auto zostało skradzione na terenie Niemiec. Przestępcy na widok policjantów podjęli próbę ucieczki i nie stosowali się do wydawanych poleceń. Bezskutecznie. Natychmiast po pościgu zostali zatrzymani. Na miejscu pojawił się również właściciel posesji - nformuje nadom. Damian Wroczyński z KPP w Wyszkowie. 

Samochód, jego części i podzespoły zostały zabezpieczone na policyjnym parkingu.

Reklama

- Policjanci do sprawy zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 35 do 42 lat. Są to mieszkańcy powiatu wyszkowskiego i wołomińskiego. Wszyscy prosto z samochodowej dziupli trafili do policyjnego aresztu, gdzie usłyszeli zarzuty. W czwartek (14.09) śledczy na podstawie zgromadzonych materiałów przedstawili im zarzut dotyczący przestępstwa paserstwa - informuje nadkom. Damian Wroczyński z KPP w Wyszkowie. 

Teraz o ich losie zdecyduje sąd. Za przestępstwo przeciwko mieniu grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. KPP Wyszków

Wyświetleń: 6210 komentarze: -
10:57, 18.09.2023r. Drukuj