wtorek, 3 paĹşdziernika 2023 r., imieniny Teresy, Józefy, Heliodora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Rowerowe szaleństwo w Ostrołęce. Uczniowie chętnie dojeżdżają do szkół na jednośladach (zdjęcia)

Mamy już drugą połowę września, a pogoda za oknem nadal wakacyjna. Wielu uczniów korzysta z pięknego słońca i dojeżdża do szkoły rowerem. Ten sposób transportu wybierają nawet uczniowie spoza miasta. To bardzo ekologiczna i zdrowa opcja. Stojaki na rowery przy szkołach są wypełnione.

Młodzież i dzieci chętnie korzystają z takiej formy transportu do szkoły. Piękna jesień motywuje do aktywności. Jeżdżąc rowerem do szkoły, dzieci uczą się samodzielności i odpowiedzialności. Dodatkowa aktywność fizyczna przydaje się po długim siedzeniu w szkolnych ławkach, czy późniejszym odrabianiu lekcji. 

Reklama

Rowerem szybciej i zdrowiej!

Stojaki na rowery, które znajdują się przed szkołami, są oblegane. Decydując się na dojazd rowerem, unikamy korków i wybieramy bardziej ekologiczną opcję. Bardzo często osoby mieszkające za mostem, dojeżdżają w ten sposób, aby uniknąć stania w korkach podczas porannego szczytu komunikacyjnego. To wygodna opcja dla rodziców, którzy musieliby odwozić dzieci na 8.00 do szkoły. 

Jeżdżą dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy

Młodzież w sezonie korzysta także z miejskich rowerów, dojeżdżając z punktu do punktu. Czasem nie opłaca się czekać na autobus, szybciej jest skorzystać z miejskiego jednośladu. Dorośli też nie zapominają o rowerowej aktywności i coraz częściej przesiadają się z samochodów i autobusów na jednoślady. Wskazują na to m.in. statystyki zbierane przez urząd miasta w ramach aplikacji rowerów miejskich - Ostro-bike. Nasze miasto wysoko plasuje się też w rywalizacjach o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

Korzystajcie z pięknej jesieni i cieszcie się aktywnością fizyczną jak najdłużej!

Zobacz zdjęcia:
Uczniowie dojeżdżają do szkół rowerami

Więcej zdjęć: Uczniowie dojeżdżają do szkół rowerami

Wyświetleń: 4295 komentarze: -
12:30, 18.09.2023r. Drukuj
Reklama

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com