sobota, 9 grudnia 2023 r., imieniny Leokadii, Wiesławy, Nataszy

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Artykuł sponsorowany

"Sport-owo na Leśnym". Może powstać nowe boisko, bramki i stacja rowerowa. Głosujcie!

Osiedle Leśne w Ostrołęce nabiera barw, z roku na rok rozwija się i oferuje swoim mieszkańcom coraz więcej atrakcji. Powstają ciekawe inicjatywy lokalne, a część z nich udało się zrealizować w ramach budżetu obywatelskiego. Jest kolejny pomysł - dlatego nie zwlekaj - głosuj na Leśne!

Głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Ostrołęki już ruszyło! 

Wcześniej, w ramach BOM, udało się zrealizować zadanie pt. "Leśne rozbawi dzieciaki", doposażono i przebudowano plac zabaw na Osiedlu Leśnym, a także "Sportowe leśne dla młodzieży" polegające na budowie boiska sportowego.

Osiedle jest przyjazne mieszkańcom i organizuje ciekawe wydarzenia dla całych rodzin. To chociażby niedawne spotkanie "Pszczoły na Leśnym", Dzień Dziecka czy wiele innych inicjatyw.

Teraz czas na kolejne inwestycje. Ale uwaga! Powstaną one tylko wtedy, gdy w głosowanie zaangażuje się jak największa liczba mieszkańców. Zatem nie zwlekajcie!

Głosujcie na Leśne i projekt  "SPORT ---> owo na ----> LEŚNYM"

 

Jak głosować?

Na stronie BOM Miasta Ostrołęki - kliknij kafelek Głosuj online i rozpocznij głosowanie - wybierz projekt osiedlowy - wybierz i zaznacz "SPORT ---> owo na ----> LEŚNYM" - postępuj według instrukcji.

 

Opis projektu:

Zadanie będzie polegało na modernizacji istniejącego już boiska do gry w piłkę nożną na Osiedlu Leśnym. 

Zakres rzeczowy niniejszego  projektu obejmuje:

  • wykonanie nowej bezpiecznej nawierzchni wraz z obrzeżami zapewniającą bezpieczne użytkowanie boiska oraz przyłączenie do sieci OPWiK w celu podlewania boiska
  • zakup i montaż bramek do piłki nożnej
  • zakup i montaż stacji rowerowej oraz stacji naprawczej dla rowerów
  • modernizacja istniejącej wiaty

Wykonanie nowej, bezpiecznej nawierzchni - murawy piłkarskiej - jest konieczne z powodu uszkodzeń jakie są na obecnym podłożu. Obecnie jest to nierówny teren porośnięty nie tylko trawą. Znajdują się w nim wyrwy co sprzyja upadkom. Obecnie znajdujące się na boisku bramki są stare i nie estetyczne, a ogrodzenie stwarza zagrożenie dla użytkowników poprzez wystawiające z niego druty. Istniejąca wiata też jest już zniszczona i nieestetyczna. Nowe ogrodzenie, bramki, wiata oraz wyrównanie murawy poprawią nie tylko bezpieczeństwo korzystania z boiska ale wpłyną też na ładniejszy wygląd obiektu. Zakup stacji rowerowej z 5 rowerami oraz stacji naprawy rowerów w pełni urozmaici teren rekreacyjno sportowy na osiedlu Leśnym. Modernizacja obecnego boiska przyczyni się do uatrakcyjnienia aktywnego spędzania czasu młodzieży z  naszego osiedla. Nowe boisko będzie służyć też młodym ludziom goszczącym na Leśnym. Stanie się ono miejscem integracji młodego pokolenia, będzie ono służyło także rodzicom i seniorom do aktywnego spędzania czasu. Powstanie stacji rowerowej umożliwi przemieszczanie się mieszkańcom osiedla Leśne do Ostrołęki alternatywnym środkiem transportu. Obok boiska znajdują się już "siłownia pod chmurką" oraz nowy plac zabaw dla dzieci, które cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Modernizacja istniejącego boiska będzie uzupełnieniem kompleksu sportowo-rekreacyjnego jaki mamy nadzieję stworzyć na naszym osiedlu. Projekt jest bardzo istotny i potrzebny. W najbliższej okolicy nie ma boiska do gry w piłkę nożną oraz stacji rowerowej. 

Teren po modernizacji będzie miejscem spotkań dzieci, młodzieży, rodziców i seniorów. Zacieśni więzi międzysąsiedzkie, zachęci mieszkańców do wspólnego spędzania czasu.

Projekt  "SPORT ---> owo na ----> LEŚNYM" przyczyni się nie tylko do uatrakcyjnienia terenu Osiedla Leśne ale również miasta Ostrołęki.

Lokalizacja projektu

Miejscem realizacji projektu jest teren istniejącego boiska do gry w piłkę nożną na osiedlu Leśnym przy ul. Leśnej w Ostrołęce. Obok znajduje się boisko do gry w piłkę nożną, placu zabaw i siłowni pod chmurką. W niewielkiej odległości jest też świetlica osiedlowa.

Koszt po weryfikacji to 143 tys. 500 zł

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 1415 komentarze: -
15:15, 25.09.2023r. Drukuj