niedziela, 14 lipca 2024 r., imieniny Marcelina, Ulryka, Bonawentury

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Regały magazynowe do dużych obciążeń - wybierz najlepsze

Regał magazynowy, który wytrzyma duże obciążenia, wbrew nazwie, potrzebny jest nie tylko w magazynie, ale również sklepie: zarówno detalicznym, jak i hurtowni. Regał ma wytrzymać ciężar przechowywanych na nim produktów.

Zaopatrując się w regały magazynowe do dużych obciążeń, warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników, aby zapewnić ich trwałość, funkcjonalność i bezpieczeństwo. Jakie są najważniejsze czynniki wyboru?

Materiał, z którego wykonany jest regał magazynowy

Regał magazynowy, który ma wytrzymać duże obciążenia, musi być wykonany z solidnych materiałów. Najlepiej sprawdza się do tego metal, dlatego regały wykonane ze stali są najbardziej popularnym wyborem. Oprócz tego, że metal wytrzymuje duże ciężary, jego zaletą jest również odporność na korozję. Jest to istotne, jeżeli szukamy regału np. na sezon letni do prezentacji roślin w przestrzeniach, które są na zewnątrz. Do dużych obciążeń polecane są również regały, których konstrukcja wykonana jest ze stali, a półki z drewna. Takie regały prezentują się bardziej estetycznie i są często spotykane w sklepach detalicznych.

Reklama

Typ regału sklepowego

Na rynku dostępne są wolnostojące lub przykręcane do ściany regały sklepowe. Który typ lepiej sprawdzi się przy dużych obciążeniach? Pytanie jest trochę podchwytliwe. Tak naprawdę najlepiej kierować się maksymalnym obciążeniem, które jest w stanie wytrzymać regał. Przykręcany do ściany, daje pewność, że się nie przewróci i nie wyrządzi krzywdy,  nie zawsze jednak mamy możliwość ustawienia regału przy ścianie. Jeśli więc chcemy w sklepie postawić regał wolnostojący, a wiemy, że będzie musiał pomieścić ciężki towar - dobrze wybrać szeroki mebel, ponieważ zwiększa to jego stabilność.

Typy półek odpowiednie do dużych obciążeń

Regały sklepowe charakteryzują się różnego typu półkami. Które z nich najlepiej sprawdzą się do przechowywania ciężkich towarów?

  • półki paletowe: są przeznaczone do przechowywania palet towarów. Półki posiadają specjalną konstrukcję i mocowania, które umożliwiają bezpieczne i efektywne składowanie palet z produktami. 
  • półki stałe:  są wykonane z solidnych materiałów, takich jak stal lub drewno. Pomieszczą duże i ciężkie przedmioty. Zapewniają stałe odstępy między półkami.
  • półki wyciągane: są bardziej elastycznym rozwiązaniem. Składają się z półek zamocowanych na prowadnicach, co pozwala na łatwe przesuwanie ich w górę lub w dół. To doskonała opcja, jeśli chcemy dostosować odstępy między półkami w zależności od wysokości przechowywanych przedmiotów.

Regał sklepowy do dużych obciążeń - podsumowanie

Reklama

Przy wyborze regału sklepowego, który ma wytrzymać duży ciężar, musimy przede wszystkim kierować się materiałem, z którego jest wykonany oraz jego stabilnością i maksymalnie

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 582 komentarze: - Wrzuć na Facebooka 09:49, 23.10.2023r. Drukuj


Powrót


Reklama

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com