sobota, 9 grudnia 2023 r., imieniny Leokadii, Wiesławy, Nataszy

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Filmowe środy z MŻW. Repertuar na listopad

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce zaprasza na bezpłatne "Filmowy środy z MŻW". W repertuarze na listopad znajdziemy takie filmy jak "Dźwięk wolności", "Niebo nie może czekać", "Jak Bóg da" oraz "Różyczka 2".

Bezpłatne bilety na seans można odebrać w kasie muzeum lub zarezerwować je, dzwoniąc pod numer telefonu 510 139 061 (odbiór biletu najpóźniej 30 minut przed wydarzeniem, bilety wydajemy tylko na najbliższy seans). O kontakt w sprawie rezerwacji biletów prosimy od wtorku do soboty w godz. 10.00 - 18.00 bądź w niedzielę w godz. 10.00 - 16.00.

Reklama

Repertuar "Filmowych śród z MŻW" na listopad 2023

Dźwięk wolności

środa 8 listopada, godz. 18.00

Jeden z największych filmowych fenomenów współczesnego kina! Zamrożony przez mainstreamowych dystrybutorów przeleżał na półce 5 lat. Wykupiony dzięki publicznej zbiórce i mobilizacji dziesiątek tysięcy widzów trafił z początkiem lipca do amerykańskich kin i wywrócił letni box office do góry nogami. Bez typowej dla Hollywood, idącej w miliony dolarów promocji, ale za to z rozchodzącą się wirusowo opinią, że to "film, który każdy powinien zobaczyć", wspiął się na szczyt rankingów ocen i oglądalności.

"Dźwięk wolności" to prawdziwa historia Tima Ballarda (w tej roli znany z "Pasji" Jim Caviezel), byłego agenta rządowego USA, który rezygnuje z pracy, aby poświęcić życie ratowaniu dzieci przed losem gorszym niż śmierć. Mimo tematyki twórcy nie szokują drastycznymi scenami, a ładunek emocjonalny przekazu budują w sposób subtelny, choć jednoznaczny. Być może to zadecydowało o tak znakomitych ocenach filmu wśród widzów i tak ogromnym ich zaangażowaniu w oddolną promocję dzieła. Obok Caviezela, w roli Katherine Ballard, na ekranie widzimy zdobywczynię Oscara Mirę Sorvino ("Jej wysokość Afrodyta"), a także Billa Campa ("Gambit Królowej", "Joker", "Lincoln") wcielającego się w postać "Vampiro" - głównego pomocnika Ballarda.

"Dźwięk wolności" także w Polsce wzbudza wielkie emocje - jeszcze przed premierą - i niespodziewanie stał się jednym z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku.

Uwaga: film dla widzów od 15 roku życia

Gatunek: thriller, Akcja

Produkcja: USA, Meksyk, Kolumbia

Czas trwania: 135 minut

Reklama

Niebo nie może czekać

środa 15 listopada, godz. 18.00

Asyż. W na pół szklanym grobowcu w kościele Matki Bożej Większej znajduje się ciało świętego. Innego niż wszyscy. Ubrany w dżinsy, sportową bluzę i buty Nike'a wygląda, jakby przed chwilą zasnął. Po ludzku, nie powinien tu być. Piętnastolatkowie nie powinni umierać... Jest jednak w tej historii coś, co przerasta ludzkie pojęcie, jest cudem, życiem, nadzieją...

Odkrycia fenomenu historii Carla Acutisa, zmarłego w 2006 roku na białaczkę nastolatka i wyniesionego na ołtarze w 2020 roku, podjął się znakomity hiszpański dokumentalista Jose Maria Zavala (twórca m.in. filmów: Tajemnica Ojca Pio i Wojtyła. Śledztwo).

Jego opowieść nie ogranicza się do pokazania życia radosnego nastolatka, fascynata komputerów, gier wideo i gry na saksofonie. W filmie widzimy nie tylko dojrzałą duchowość Carla, jego szczególne przywiązanie do Eucharystii i modlitwy.

To, co najbardziej niezwykłe, dzieje się bowiem teraz. Carlo Acutis na naszych oczach staje się jednym z najpopularniejszych świętych Kościoła. Tysiące wiernych pielgrzymują do jego grobu, jego moc wstawienniczą potwierdzają setki świadectw, przyciąga młodzież, nawraca, staje się patronem młodego Kościoła, jego wiosną...

"Niebo nie może czekać" to poruszające, pełne dobrych emocji i umocnienia wiary kino. Jest przy tym - co szczególnie wartościowe - kinem międzypokoleniowym.

Gatunek: dokumentalny

Produkcja: Hiszpania

Czas trwania: 78 minut

Reklama

Jak Bóg da

środa 22 listopada, godz. 18.00

Tommaso to ceniony rzymski kardiochirurg. I ateista. Wraz z żoną Carlą i dwójką dorosłych już dzieci tworzą modelową, nowoczesną, mieszczańską rodzinę. Przynajmniej tak im się wydaje.

Gdy ich syn zapowiada, że ma rodzinie coś ważnego do powiedzenia, ojciec jest przekonany, że jego latorośl ma zamiar wyznać im, że jest gejem. Programowo brzydzący się dyskryminacją Tommaso jest dumny, że nadarza się okazja, by udowodnić sobie i całemu światu, jak otwartym i tolerancyjnym jest człowiekiem.

W końcu przychodzi dzień "coming outu" i Andrea wyznaje: "Postanowiłem zostać... księdzem".

Tu kończy się tolerancja i otwartość Tommaso. Jego osobistym wrogiem staje się charyzmatyczny ksiądz Pietro, który zdaniem chirurga namieszał jego synowi w głowie.

Tommaso przygotowuje iście szatański plan...

Gatunek: komedia obyczajowa

Produkcja: Włochy

Czas trwania: 87 minut

Reklama

Różyczka 2

środa 29 listopada, godz. 18.00 (dodatkowy seans w czwartek 30 listopada o godz. 18.00)

Joanna Warczewska ma wszystko: wielką miłość i świetnie rozwijającą się karierę. To poukładane życie w jednej chwili burzy jednak zamach terrorystyczny, w którym ginie jej ukochany mąż.

Kiedy los daje Joannie nową życiową szansę, dosięga ją kolejny cios. Ktoś wysyła zdjęcia i dokumenty kompromitujące jej rodzinę, żądając setek tysięcy euro w zamian za milczenie. Joanna decyduje się na własną rękę zmierzyć z szantażystą i z prawdą o własnej przeszłości.

Gotowa jest zaryzykować wszystko, by odzyskać kontrolę nad swoim życiem i rozwikłać skomplikowaną intrygę, w którą została wciągnięta. Jaką rolę w tej dramatycznej grze odegrają tajemniczy agent, wpływowy polityk i przyjaciel z przeszłości?

Jej wynik może mieć wpływ na losy milionów, a czas nie działa na korzyść Joanny.

Gatunek: film fabularny

Produkcja: Polska

Czas trwania: 106 minut

Wyświetleń: 2433 komentarze: -
08:33, 30.10.2023r. Drukuj