sobota, 9 grudnia 2023 r., imieniny Leokadii, Wiesławy, Nataszy

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Alkoholowa libacja zakończona zabójstwem

Dwie osoby zatrzymano w związku z zabójstwem 50-letniego mężczyzny. 46-letnia kobieta usłyszała zarzut zabójstwa i grozi jej kara dożywotniego pozbawienia wolności. Natomiast 46-letni mężczyzna usłyszał zarzut nieudzielenia pomocy pokrzywdzonemu oraz utrudnianie śledztwa. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Z ustaleń makowskich policjantów wynika, że do tragicznego zdarzenia doszło podczas spotkania zakrapianego alkoholem, w którym brali udział ofiara i dwoje zatrzymanych.

Reklama

W sobotę 4 listopada dyżurny makowskiej policji otrzymał zgłoszenie, które dotyczyło awantury pomiędzy kobietą a mężczyzną w jednym z mieszkań na terenie Makowa Mazowieckiego. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, zastali parę kłócą się przed blokiem.

- Policjanci poprosili oboje o wejście do mieszkania. Po wejściu do środka mundurowi zauważyli ślady krwi na podłodze. W jednym z pokoi zobaczyli leżącego na łóżku zakrwawionego mężczyznę z ranami ciętymi. Był nieprzytomny. Policjanci udzielili mu pomocy przedmedycznej i wezwali karetkę pogotowia. 50-letni mieszkaniec Makowa Mazowieckiego trafił do szpitala. Niestety, mimo udzielonej pomocy, mężczyzna zmarł w szpitalu. 46-letnia kobieta i 46-letni mężczyzna zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Badanie wykazało po 1,5 promila alkoholu w ich organizmie - mówi podkom. Monika Winnik, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim.

Reklama

Od chwili zdarzenia makowscy policjanci zbierali materiał dowodowy oraz przesłuchiwali świadków. Ustalili, że do tragicznego zdarzenia doszło podczas spotkania zakrapianego alkoholem, w którym brali udział ofiara i zatrzymani. Najprawdopodobniej do zabójstwa doszło przy użyciu noża.

- Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu zabójstwa 46-letniej kobiecie oraz  zarzutu nieudzielenia pomocy pokrzywdzonemu i utrudnianie śledztwa 46-letniemu mężczyźnie. Na wniosek prokuratora sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Kobiecie grozi nawet kara dożywocia, a mężczyźnie do 5 lat pozbawienia wolności - dodaje rzeczniczka prasowa.

Wyświetleń: 20873 komentarze: -
11:43, 09.11.2023r. Drukuj