sobota, 9 grudnia 2023 r., imieniny Leokadii, Wiesławy, Nataszy

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Koncert Ilicz i Przyjaciele w Ostrołęckim Centrum Kultury. Lokalna legenda wróciła po 35 latach (zdjęcia, wideo)

To było coś więcej niż koncert. Na scenie Ostrołęckiego Centrum Kultury wystąpił w sobotę 18 listopada zespół Ilicz. Jedyny z naszego miasta, który wystąpił na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Muzycy Ilicza wrócili na scenę po 35 latach!

Reklama

Ilicz wystąpił w 1988 roku w koncercie Debiuty na opolskim festiwalu. To było ukoronowanie krótkiej acz błyskotliwej kariery zespołu, który był reprezentantem niezwykle wówczas popularnego nurtu zimnej fali, którego głównymi przedstawicielami były takie grupy jak Variété, Made in Poland, 1984, czy Madame z Robertem Gawlińskim. Zespół Ilicz występował w składzie: Robert Pawlak - wokal, gitara, Grzegorz Ćwintal - gitara basowa, Andrzej Groda - klawisze, Robert Mierzejewski - perkusja.

W sobotę Ilicz wrócił na scenę w wielkim stylu. Koncert Ilicz i Przyjaciele to było muzyczne wydarzenie roku w Ostrołęce.

Poza jubilatami na scenie zaprezentowały się jeszcze zespół Variété i Leszek Biolik - basista legendarnej Republiki - z zespołem.

Największe przeboje polskiego rocka lat 80. przypomnieli wykonawcy ze Studia Piosenki działającego przy Ostrołęckim Centrum Kultury.

Reklama

Zobacz zdjęcia:
Koncert "Ilicz i przyjaciele"

Więcej zdjęć: Koncert "Ilicz i przyjaciele"

Wyświetleń: 4298 komentarze: -
21:43, 18.11.2023r. Drukuj