sobota, 9 grudnia 2023 r., imieniny Leokadii, Wiesławy, Nataszy

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Pożar magazynu w Stora Enso. To był główny punkt scenariusza ćwiczeń strażackich (zdjęcia)

Około 70 osób wzięło udział w ćwiczeniach strażackich na terenie ostrołęckich zakładów Stora Enso. Rozpoczęły się w piątek 17 listopada, o godz. 11.00, wzięły w nich udział jednostki PSP, OSP, a także Zakładowego Pogotowia Przeciwpożarowego.

- Miejscem akcji był obszar magazynu wyrobów gotowych, zlokalizowany przy bramie wjazdowej nr 2. Scenariusz zakładał pożar magazynu powstały na skutek awarii wózka widłowego. Oprócz gaszenia, ćwiczono także proces ewakuacji pracowników oraz udzielanie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Ćwiczenia zakończyły się pomyślnie po godz. 12.00 – informuje Karolina Szapiro ze Stora Enso.

Reklama

A Paweł Zieliński, kierownik BHP w Stora Enso Containerboards dodaje:

Coroczne ćwiczenia pożarowe to nieodzowny element strategii utrzymania bezpieczeństwa w zakładzie. Ich celem jest m.in. sprawdzenie przygotowania obiektu i pracowników do zagrożenia pożarowego, a także doskonalenie technik gaszenia pożarów i ratownictwa medycznego. Z kolei udział Państwowej Straży Pożarnej jest okazją do zapoznania się z topografią zakładu oraz działaniem naszych systemów przeciwpożarowych, takich jak np. wewnętrzna sieć hydrantowa.

Fot. Stora Enso

Zobacz zdjęcia:
Ćwiczenia w Stora Enso

Więcej zdjęć: Ćwiczenia w Stora Enso

Wyświetleń: 1952 komentarze: -
09:14, 19.11.2023r. Drukuj