sobota, 9 grudnia 2023 r., imieniny Leokadii, Wiesławy, Nataszy

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Gdzie się leczyć? Przychodnia spod Ostrołęki w zestawieniu najlepszych w kraju

Zestawienie najlepszych przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej pozwoliło dokonać przeglądu placówek zdrowia w kraju, które najlepiej dbają o pacjentów. Zatem, gdzie warto się leczyć? Zobacz zestawienie 50. najlepszych przychodni w kraju. Wśród nich jest jedna spod Ostrołęki.

- W tych przychodniach warto się leczyć - informuje "Fakt" i zaprasza do zapoznania się z rankingiem 50. najlepszych przychodni.

Zestawienie przygotowali eksperci, sprawdzając, jaka jest jakość leczenie w poszczególnych placówkach. Zazwyczaj takie informacje przekazują sobie pacjenci pocztą pantoflową. Jest jednak instytucja, która ocenia jakość przychodni POZ czyli placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej, to Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Najlepsi otrzymują certyfikaty! 

Reklama

- Przedstawiamy 50 najwyżej ocenionych przychodni, które spełniają najwięcej standardów. Co ważne, takie przychodnie mieszczą się nie tylko w wojewódzkich miastach, ale często w mniejszych miejscowościach - podaje "Fakt".

Na pierwszym miejscu jest przychodnia z Józefowa koło Biłgoraja, w zestawieniu znalazły się też placówki z dużych miast - Wrocławia, Warszawy, Krakowa czy Białegostoku. Co ciekawe, w wykazie jest jedna z okolic Ostrołęki - to Przychodnia Lekarska "Zdrowie" z Olszewa-Borek, która zajęła 31 lokatę. Tuż za nią, na 32 miejscu, jest Ambulatorium Świadczeń Zdrowotnych z sąsiedniej Ostrowi Mazowieckiej.

Więcej w papierowym wydaniu dziennika "Fakt" z 15 listopada 2023 r. oraz na fakt.pl, gdzie znajdziesz zestawieni 100 najlepszych przychodni.

Wyświetleń: 22345 komentarze: -
09:18, 19.11.2023r. Drukuj