sobota, 9 grudnia 2023 r., imieniny Leokadii, Wiesławy, Nataszy

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Zajechał pijany pod sklep, po kolejny czteropak. W aucie kobieta z 4-letnim dzieckiem

Dzielnicowy z Ostrołęki zauważył na osiedlu Centrum kierowcę renaulta, który wydał mu się podejrzany. Policjant "miał nosa". 33-latek z powiatu ostrołęckiego był pijany. Miał też orzeczony sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Wszystko działo się w piątek 17 listopada pod jednym ze sklepów na osiedlu Centrum.

- Kierowcą renaulta okazał się 33-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego od którego było czuć alkohol. Z przodu auta siedziała 26-letnia ostrołęczanka, natomiast z tyłu 4-letnia dziewczynka. Przeprowadzone badanie trzeźwości kierowcy wykazało, że ma on w swoim organizmie ponad promil alkoholu, a zatrzymał się pod sklepem, aby dokupić czteropak piwa. Ponadto sprawdzenie go w policyjnej bazie danych wykazało, że wcale nie powinno go być na drodze w roli kierowcy, ponieważ ma on orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych za jazdę pod wpływem promili - mówi kom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Reklama

Policja zwraca też uwagę na naganne zachowanie młodej kobiety, która wsiadła do auta - i to z dzieckiem - zapewne zdając sobie sprawę, że kierowca pojazdu jest pod wpływem alkoholu.

- Bądźmy odpowiedzialnymi pasażerami, jeżeli podejrzewamy, że kierowca może być pod wpływem alkoholu nie wsiadajmy nigdy do takiego auta. Taka reakcja może ocalić nam to co mamy najcenniejsze: życie - komentuje rzecznik Żerański.

Wyświetleń: 7735 komentarze: -
12:05, 20.11.2023r. Drukuj