sobota, 9 grudnia 2023 r., imieniny Leokadii, Wiesławy, Nataszy

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Świeżo mianowany komisarz Sopotu z ostrołęckim wątkiem w życiorysie. To 45-letni prawnik i harcerz

Dotychczasowy prezydent Sopotu Jacek Karnowski został posłem. W związku z tym przestał być prezydentem miasta, a wojewoda pomorski na komisarza Sopotu powołał Lucjana Brudzyńskiego. W jego życiorysie znajdziemy ostrołęckie wątki.

Trudno powiedzieć jak długo Lucjan Brudzyński będzie komisarzem Sopotu. Wybory samorządowe są w kwietniu, ale można się spodziewać, że nowy rząd będzie chciał w miejsce Brudzyńskiego powołać swojego komisarza. Na razie Lucjan Brudzyński został komisarzem. Formalnie komisarza powołuje premier. 15 listopada nominację wręczył Lucjanowi Brudzyńskiemu wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

Reklama

Jak informuje trójmiejska "Gazeta Wyborcza", Lucjan Brudzyński to 45-letni prawnik, członek zarządów i rad nadzorczych.

- Harcerz o pseudonimie "Cyryl" - był m.in. skarbnikiem i zastępcą naczelnika Związku Harcerstwa Polskiego, wiceprezesem zarządu Fundacji Światowe Jamboree. Jest związany z Sopotem, był harcmistrzem hufca sopockiego ZHP. W 2010 r. kandydował na radnego z listy komitetu Kocham Sopot Wojciecha Fułka. Brudzyński nie jest członkiem PiS-u, ale był jednym z darczyńców kampanii wyborczej tej partii. W roku 2018 znalazł się w gronie pracowników Energi, którzy hojnie obdarowali kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości, a dokładniej kampanię prezydencką Kacpra Płażyńskiego w Gdańsku - informuje wyborcza.pl

Reklama

I właśnie w związku z pełnieniem różnych funkcji w spółkach koncernu Energa pojawia się ostrołęcki wątek w życiorysie Lucjana Brudzyńskiego.

- Ostatnio zasiadał w radzie nadzorczej Elektrowni Ostrołęka oraz był prezesem spółki Energa Prowis - podaje gazeta.

Na zdjęciu: Lucjan Brudzyński (z lewej) z wojewodą pomorskim Dariuszem Drelichem.

Fot. Pomorski Urząd Wojewódzki

Wyświetleń: 3021 komentarze: -
12:49, 20.11.2023r. Drukuj