sobota, 9 grudnia 2023 r., imieniny Leokadii, Wiesławy, Nataszy

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Budowa przedszkola i żłobka w Kadzidle na finiszu. Wójt Dariusz Łukaszewski: To majstersztyk (zdjęcia)

Dobiega końca budowa przedszkola i żłobka w Kadzidle. Wybudowany od podstaw obiekt powstał przy ul. Lokalnej. I już robi ogromne wrażenie. Takiego obiektu gminie Kadzidło mogą zazdrościć wszyscy.

200 w przedszkolu i 60 w żłobku - tyle miejsc powstało w nowej placówce w Kadzidło. Prace przy imponującym obiekcie dobiegają końca.

- Od 6 grudnia planujemy rozpoczęcie odbiorów, przedszkole i żłobek chcemy uruchomić od lutego przyszłego roku. Nabór do żłobka już praktycznie zakończyliśmy, przedszkole oczywiście przeniesiemy z obecnie funkcjonującego. Dzięki nowemu obiektowi skończymy już z "zerówkami" w szkole - mówi wójt gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski.

Reklama

Wybudowane od podstaw budynek przedszkola i żłobka powstał na gminnej działce przy ul. Lokalnej. Dzięki temu, że działka jest duża, zmieścił się na niej ogromny plac zabaw, boiska, wiaty, dwa parkingi (dla rodziców i dla pracowników).

Całość kosztowała gminę ok. 18 mln zł.

- Finansowanie to jest majstersztyk - nie kryje satysfakcji wójt Łukaszewski. - Na inwestycję wartą 18 milionów złotych gmina wydała tylko milion.

Gminie udało się pozyskać dofinansowanie zarówno z środków rządowych (13 800 000 zł z Ministerstwa Finansów), jak i z samorządu Mazowsza (4 000 000 zł).

Reklama

Nowy obiekt już w pełni zaspokaja potrzeby gminy.

- Niestety, trendy demograficzne są takie, że w naszej gminie będzie się rodziło coraz mniej dzieci. Nasi mieszkańcy na pewno nie będą się musieli martwić o miejsce w żłobku czy przedszkolu. Wręcz przeciwnie, w kolejnych latach może być tak, że w przedszkolu i żłobku mogą pojawiać się wolne miejsca. Nasz obiekt jest jednak tak nowoczesny i atrakcyjny, że w takiej sytuacji będzie ściągał dzieci spoza gminy - komentuje Dariusz Łukaszewski.

Zobacz zdjęcia:
Przedszkole i żłobek w Kadzidle

Więcej zdjęć: Przedszkole i żłobek w Kadzidle

Wyświetleń: 10732 komentarze: -
14:34, 20.11.2023r. Drukuj