sobota, 9 grudnia 2023 r., imieniny Leokadii, Wiesławy, Nataszy

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Uwaga! Synoptycy prognozują marznące opady

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla części kraju, w tym także dla Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Prognozuje się, że miejscami mogą wystąpić opady marznącego deszczu oraz mżawki powodujące gołoledź. 

Ostrzeżenie obowiązuje od 20 listopada od godz. 15.00 do 21 listopada do godz. 9.00. Prawdopodobieństwo wystąpienia niekorzystnych zjawisk pogodowych określono na 80 proc.

Reklama

- Prognozowane są okresami słabe opady śniegu i śniegu z deszczem, przechodzące miejscami w słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Strefa opadów marznących przemieszczać się z będzie z północnego wschodu na południowy zachód - czytamy w komunikacie.

Gdy występują marznące opady, jadąc autem, warto zdjąć nogę z gazu, bo na drogach łatwo o poślizg, a w konsekwencji kolizję czy poważny wypadek. Szczególnie niebezpiecznie jest o poranku, gdy drogowcy nie zdążą z posypaniem śliskich nawierzchni. Uważać powinni też piesi, bo łatwo o upadek i poważne uszkodzenie ciała.

Wyświetleń: 1872 komentarze: -
15:19, 20.11.2023r. Drukuj