wtorek, 21 maja 2024 r., imieniny Kryspina, Wiktora, Jana

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Warszawa: wirtualne biuro. Odpowiedzi na trzy najczęściej zadawane pytania dotyczące wirtualnych adresów firm!

Każdy przedsiębiorca potrzebuje adresu dla swojej firmy. I to nawet jeśli nie potrzebuje klasycznie pojmowanego biura, ponieważ pracuje wyłącznie w formie zdalnej. Rozwiązaniem są wirtualne biura. Warszawa i inne duże miasta oferują łatwy dostęp do takich usług. Rozwiejmy najpopularniejsze mity na ich temat!

Na czym polega wirtualne biuro?

Ale zanim przejdziemy do najważniejszych pytań i wątpliwości, zdefiniujmy, czym właściwie jest wirtualne biuro, które niekiedy określa się również jako wirtualne adresy dla firm. Pod tym pojęciem kryje się adres, który można np. wskazać we wniosku CEIDG jako adres do doręczeń. Oczywiście korespondencja, która będzie tam trafiać, będzie odbierana i przekazywana do przedsiębiorcy. 

Wirtualne biuro jest określane w ten sposób z tego względu, że wynajmowi nie podlega tradycyjnie pojmowana przestrzeń biurowa, w której mogliby zebrać się np. pracownicy firmy. To jednak olbrzymi plus: przede wszystkim, wirtualne adresy dla firm są tanie i dostępne dla każdego, ponieważ liczba pokojów czy biurek nie jest żadnym ograniczeniem. 

Poza tym: coraz więcej firm, w tym tych najbardziej innowacyjnych, po prostu nie potrzebuje standardowego biura.

Wprowadzenie za nami, teraz możemy przejść do najczęściej pojawiających się wątpliwości na temat wirtualnych biur.

Czy wirtualne biuro w Warszawie tak naprawdę istnieje?

Określenie „wirtualny” wielu osobom kojarzy się z czymś, co tak naprawdę istnieje wyłącznie w wirtualnej przestrzeni. Choć umowę i wszystkie formalności można faktycznie załatwić zdalnie, wcale nie oznacza to, że samo biuro nie istnieje i nie można znaleźć go pod wskazanym adresem. Wręcz przeciwnie. Twoja firma będzie zarejestrowana pod rozpoznawalnym i atrakcyjnym adresem, jeśli zdecydujesz się na wirtualne biura w Warszawie prowadzone przez biznescentrum.com. Pracownicy biura zatroszczą się natomiast o to, aby nie umknęła Ci jakakolwiek przesyłka. Jedyna różnica pomiędzy standardowym a wirtualnym biurem jest taka, że to drugie nie służy do stacjonarnej pracy.

Reklama

Czy wirtualne biuro jest legalne?

Wielu przedsiębiorców decyduje się na wirtualne adresy dla firmy ze względów czysto formalnych. Podczas rejestracji lub na późniejszym etapie prowadzenia działalności okazuje się, że konieczne jest wprowadzenie adresu działalności, do którego posiadają tytuł prawny. Czy wirtualne biuro jest legalne? Tak! A czy wskazanie go nie będzie niosło żadnych negatywnych konsekwencji? Oczywiście, że nie. 

Wiele wyroków sądów potwierdza, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z tego rodzaju adresu. Rzecz jasna, o ile wirtualne biuro w Warszawie lub innym mieście prowadzi rzetelna i faktycznie istniejąca firma, co warto zweryfikować.

Czy wirtualne biuro pomoże mi w zarządzaniu biznesem?

Wiele osób sądzi, że wirtualne biuro to tylko adres, który służy do rozwiązania problemów z rejestracją działalności. To jednak nie do końca prawda. Dobre wirtualne biura świadczą dodatkowe usługi, które mogą okazać się niezwykle przydatne z perspektywy przedsiębiorcy, zwłaszcza takiego, który niewiele czasu spędza w jednym miejscu i obawia się, że może przegapić np. ważną urzędową przesyłkę. 

Do wirtualnego biura mogą oczywiście trafiać zarówno listy, jak i paczki. Godną uwagi usługą jest również skanowanie listów. Dzięki temu możesz zapomnieć o konieczności odwiedzenia biura czy ustawiania się w długiej kolejce na poczcie. Oczywiście to również najlepszy sposób na zachowanie prywatności i odgraniczenie życia biznesowego od prywatnego.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 279 komentarze: - Wrzuć na Facebooka 08:40, 06.12.2023r. Drukuj


Powrót


Reklama

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com