sobota, 24 lutego 2024 r., imieniny Macieja, Bogusza, Jaśminy

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Pan Leon z Myszyńca ma już prąd i podjazd dla wózka. Pomogli dobrzy ludzie (zdjęcia)

Pan Leon z Myszyńca porusza się na wózku inwalidzkim. Żyje w ciasnym kontenerze socjalnym użyczonym przez urząd gminy bez prądu i podjazdu dla wózków. Przed świętami wydarzyło się coś dobrego - ludzie dobrej woli pomogli - podłączli prąd i wybudowali podjazd.

Na facebookowym profilu "A w kurpiowskiej puszczy..." możemy przeczytać, że dobroczynnego dzieła dokonał święty Mikołaj z pomocnikami. Wiadomo jednak, że pomogli realni darczyńcy, którzy chcą pozostać anonimowi.

- Pierwszym krokiem było zapewnienie źródła energii elektrycznej dla kontenera socjalnego. Pomocnicy Mikołaja przystąpili do pracy, nawiązując współpracę z sąsiadami, którzy wyrazili zgodę na udostępnienie energii elektrycznej. Dzięki ich staraniom, budynek został szybko podłączony do sieci, co umożliwiło mieszkańcowi korzystanie z podstawowych udogodnień, poprawiając tym samym jego warunki życia. Następnym wyzwaniem było stworzenie dostępnego podjazdu, który umożliwiłby łatwe poruszanie się wokół swojego miejsca zamieszkania. Pomocnicy Mikołaja, obeznani w budowlance i projektowaniu, przystąpili do prac konstrukcyjnych. Zastosowali sprawdzone rozwiązania, aby zbudować solidny, bezpieczny i dostosowany do potrzeb wózka inwalidzkiego podjazd - czytamy w poście.

Życie pana Leona zmieniło się na lepsze w ciągu zaledwie jednego dnia. Teraz niepełnosprawny mężczyzna ma prąd - oświetlenie i ogrzewanie, a nowy podjazd pomoże w codziennym funkcjonowaniu. 

Niepełnosprawny mężczyzna od kilku lat mieszka w kontenerze. "Nie chcę do DPS-u" (zdjęcia, wideo)

Fot. "A w kurpiowskiej puszczy..."/Facebook

Wyświetleń: 21265 komentarze: -
11:18, 29.01.2024r. Drukuj