sobota, 24 lutego 2024 r., imieniny Macieja, Bogusza, Jaśminy

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Maciej Wąsik w kościele w Rzekuniu

Spotkanie Macieja Wąsika z mieszkańcami zostało odwołane, ale skazany polityk PiS przyjechał do naszego miasta. W niedzielę o godz. 17.00 uczestniczył we mszy św. w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Rzekuniu.

Zaplanowane na niedzielę spotkanie z Maciejem Wąsikiem zostało odwołane, a organizatorzy mają nadzieję, że zaproszą skazanego polityka PiS do naszego miasta w innym terminie - informowaliśmy w sobotę. 

Pierwotnie spotkanie ze skazanym politykiem PiS Maciejem Wąsikiem miało odbyć się w niedzielę 4 lutego w auli Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce. W siedzibie uczelni przez wiele lat odbywały się różnorodne spotkania z politykami wszystkich ugrupowań, a to za sprawą atrakcyjnej i wygodnej sali, którą dysponuje WSAP.  W przeszłości w WSAP odbywały się nawet konwencje partii politycznych. Zmieniło się to kilka lat temu, gdy uczelnia zapowiedziała, że ograniczy organizowanie spotkań z politykami w swojej siedzibie. 

Ostrołęckie struktury PiS zarezerwowały jednak salę na niedzielne spotkanie z Maciejem Wąsikiem. W piątkowy wieczór dotarła do nas informacja, że uczelnia zerwała umowę i spotkanie w siedzibie WSAP się nie odbędzie. Działacze PiS z Ostrołęki szukali innej sali, w której można byłoby zorganizować spotkanie. Podjęto jednak decyzję, że Maciej Wąsik nie spotka się z mieszkańcami Ostrołęki i regionu w niedzielę, a spotkanie zostanie zorganizowane w innym terminie.

Skazany polityk PiS jednak przyjechał na Kurpie. Program jego wizyty nie jest znany, ale wiemy, że w niedzielę o godz. 17.00 ze swoją żoną uczestniczył we mszy świętej w rzekuńskim kościele. Na koniec mszy świętej wierni usłyszeli o tym z ust duchownego, który celebrował mszę świętą. Wiele osób po wyjściu z kościoła otoczyło Macieja Wąsika i jego żonę zapewniając wsparcie i modlitwę.

Wyświetleń: 21396 komentarze: -
18:42, 04.02.2024r. Drukuj