sobota, 24 lutego 2024 r., imieniny Macieja, Bogusza, Jaśminy

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

"Dziupla" na terenie powiatu ostrołęckiego zlikwidowana. Zabezpieczono skradzioną mazdę i wiele innych części (zdjęcia)

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu oraz ostrołęccy kryminalni zlikwidowali dziuplę samochodową zlokalizowaną na terenie powiatu ostrołęckiego. Policjanci zabezpieczyli mazdę, która pochodziła z kradzieży, a także wiele części samochodowych.

Jedne z pojazdów marki mazda pochodził z kradzieży, kolejna mazda była już zdemontowana. Na miejscu zabezpieczono także wiele innych części samochodowych. Niektóre z nich miały już usunięte numery vin.

- Funkcjonariusze weszli na teren wytypowanej posesji. Już po chwili było jasne, że ustalenia kryminalnych były słuszne. Na posesji oraz w garażach policjanci zabezpieczyli mazdę CX-5, która pochodziła z kradzieży. Konstrukcja jej ramy pojazdu nosiła ślady ingerencji w pole numerowe vin. Kolejna mazda była już zdekompletowana. Zabezpieczono także wiele części samochodowych, niektóre z nich miały również już usunięte numery vin. W czynnościach brali udział także policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP zs. w Radomiu i KMP w Ostrołęce - przekazał komisarz Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. 

Jak informuje policja, wartość odzyskanego mienia to 470 tysięcy złotych. Do sprawy zatrzymano 45-letniego mężczyznę, który już usłyszał zarzut w tej sprawie - infomruje mazowiecka policja.

Dzięki współpracy policjantów oraz prokuratorów przedstawiono mężczyźnie zarzut dotyczący paserstwa. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KMP w Ostrołęce.

Zobacz więcej:

W garażach i na posesji znaleźli kradzione auta oraz części z usuniętymi numerami vin

Fot. Policja Mazowiecka

Wyświetleń: 21200 komentarze: -
10:51, 05.02.2024r. Drukuj