sobota, 24 lutego 2024 r., imieniny Macieja, Bogusza, Jaśminy

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Nasza Ostrołęka jako pierwsza odkrywa wszystkie karty. Znamy jej kandydatów do rady miasta (rozmowa)

Wybory samorządowe coraz bliżej. 7 kwietnia będziemy wybierać radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów. W Ostrołęce znamy już część kandydatów na prezydenta. Komitety wyborcze kompletują też listy kandydatów do rad. Znamy już kandydatów do rady miasta z Naszej Ostrołęki.

Kandydatów do rad wszystkich szczebli komitety muszą zgłosić do 4 marca. Mają więc jeszcze prawie miesiąc. W Ostrołęce poznaliśmy jednak już kandydatów do rady miasta z listy lokalnego ugrupowania Nasza Ostrołęka.

Reklama

Nazwiska kandydatów na radnych podał nam Wojciech Zarzycki - jeden z liderów Naszej Ostrołęki i przewodniczący rady miasta.

Przypomnijmy, że w tej kadencji Nasza Ostrołęka ma pięciu radnych (Wojciech Zarzycki, Paweł Niewiadomski, Grzegorz Gołaś, Wojciech Parzychowski i Piotr Wierzba). W komplecie zobaczymy ich na listach do rady miasta.

A Pawła Niewiadomskiego także na liście kandydatów na prezydenta miasta:

Radny Paweł Niewiadomski ogłosił start w wyborach na prezydenta Ostrołęki. "Czas na zmiany" (zdjęcia, wideo)

- To osoba bardzo dobrze wykształcona, która dała się poznać z dobrej strony, jeśli chodzi o funkcjonowanie w radzie miasta. To także społecznik zaangażowany w sprawy młodzieży, to właśnie Paweł Niewiadomski był pomysłodawcą i doprowadził do powstania Młodzieżowej Rady Miasta, ale był aktywny również, jeśli chodzi o współpracę z seniorami - mówi Wojciech Zarzycki.

Reklama

W okręgu nr 1 do rady miasta z list Naszej Ostrołęki wystartują: Piotr Wierzba, Wojciech Parzychowski, Jolanta Gawarkiewicz, Ewa Duszak, Bartosz Śnieciński, Beata Nina Popiołek, Agnieszka Bałazy i Marek Gogulski.

W okręgu numer 2: Wojciech Zarzycki, Grzegorz Gołaś, Ewa Krupka, Wojciech Jarząbek, Anna Mynyk, Jakub Wójcik, Michał Górski, Anna Romejko, Jadwiga Ruszczyk.

W okręgu nr 3 kandydatami Naszej Ostrołęki są: Paweł Niewiadomski, Magdalena Balcerzak, Izabela Lewandowska, Marcin Kosakowski, Czesław Bączek, Magdalena Grabowska, Piotr Bojarski, Sławomir Chludziński, Radosław Żebrowski, Ewa Gurzęda.

- To grupa doświadczonych samorządowców, większość tych nazwisk jest ostrołęczanom znana. Wiele z tych osób pełni funkcje przewodniczących rad bądź zarządów osiedli, ale mamy również trenerów, lekarzy, nauczycieli, społeczników. Ostatnio mieliśmy pięć mandatów, ale nie mieliśmy kandydata na prezydenta. Dziś myślimy o sześciu mandatach, być może uda się powalczyć o siódmy mandat. Wszystko w rękach wyborców - mówi nam Wojciech Zarzycki.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej rozmowy z Wojciechem Zarzyckim - jednym z liderów Naszej Ostrołęki, przewodniczącym rady miasta.

Przeczytaj też:

Przedwyborcza karuzela nazwisk. Kto wystartuje na prezydenta Ostrołęki? Na kogo zagłosujecie?

Wybory samorządowe 2024. Znamy kalendarz wyborczy. Do kiedy trzeba zgłaszać kandydatów?

Wyświetleń: 18651 komentarze: -
15:50, 08.02.2024r. Drukuj