sobota, 24 lutego 2024 r., imieniny Macieja, Bogusza, Jaśminy

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Wielki protest rolników. Krajówka nr 61 w Ostrołęce zablokowana! (zdjęcia, wideo, aktualizacja)

W całej Polsce trwa wielki protest rolników. Rolnicy wyjechali także na drogę krajową nr 61 w Ostrołęce. W naszym mieście pojawiły się spore utrudnienia. Musicie uzbroić się w cierpliwość. Do strajku dołączają się także kierowcy osobówek. Do aut i traktorów przyczepione są flagi. 

Strajk w Ostrołęce

Punktualnie o godz. 10.00 rolnicy rozpoczęli protest i wyjechali na ulicę. Tym razem protest organizowany jest na dużą skalę. W całej Polsce ruch drogowy jest utrudniony. Na ulice naszego miasta wyjechało bardzo dużo ciągników. Do strajku, dołączają się także kierowcy osobówek, którzy zamocowali flagi na lusterkach i szybach.

Reklama

Kierowcy traktorów trąbią i włączają sygnały świetlne. Wiele z nich ma na sobie flagi i transparenty. Na jednym z nich czytamy: Stop - Polityki zielonego ładu Unii Europejskiej. Stop-Importowi artykułów rolno-spożywczych z Ukrainy. Stop- Ograniczenia hodowli w Polsce.

Traktory na drogach i głośne sygnały zrobiły wrażenie na mieszkańcach naszego miasta. Wiele osób nagrywa przejazd i robi zdjęcia.

Zgodnie ze zgłoszeniem organizatorów protest ma się odbywać w godzinach 10.00-14.00 - na przebiegającym przez miasto fragmencie drogi krajowej 61 - od ronda Łupaszki do ronda 5 Pułku Ułanów Zasławskich.

Reklama

- Piątkowe protesty rolników zaplanowano na drogach całego kraju. Warto zatem wziąć to pod uwagę, planując wyjazd. Apelujemy do kierowców o wyrozumiałość i cierpliwość. Jeśli tego dnia planujemy wyjazd, warto wcześniej zaplanować trasę i skorzystać z dostępnych objazdów. Pamiętajmy, aby w tym czasie zachować szczególną ostrożność i stosować się do poleceń policjantów kierujących ruchem - dodaje rzecznik Żerański.

Dlaczego rolnicy protestują?

Jednym z powodów protestu jest decyzja KE o przedłużeniu bezcłowego handlu towarami rolnymi z Ukrainą do czerwca 2025 roku.

"Nasza cierpliwość się wyczerpała. Stanowisko Brukseli ws. handlu z Ukrainą z ostatniego dnia stycznia 2024 roku jest dla całej naszej społeczności rolniczej nie do przyjęcia" - to cytat z komunikatu NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność" - współorganizatora protestów.

Reklama

Organizatorzy protestów podnoszą także postulat odstąpienia od wymogów Zielonego Ładu.

"Nie ma zgody na wdrażanie "Europejskiego Zielonego Ładu", unijnej strategii "od pola do stołu" i Wspólnej Polityki Rolnej UE w proponowanym kształcie. Rząd Polski musi mieć jasny plan dla produkcji rolnej, opłacalności produkcji, odbudowy polskiego przetwórstwa i polskiego handlu. O to będziemy walczyć aż do skutku" - czytamy w komunikacie rolniczej Solidarności.

Rolnicy protestują nie tylko w Polsce. Ogromne protesty odbywają się także na zachodzie Europy, między innymi w Niemczech, Francji czy Włoszech.

Aktualizacja:

- Informujemy, że zakończył się protest rolników na terenie Ostrołęki. W związku z powrotami rolników utrudnienia mogą być jeszcze na drogach wylotowych z miasta. Policjanci byli na miejscu dbając o to, aby nie doszło do blokad dróg - informuje policja.

Zobacz zdjęcia:
Wielki protest rolników w Ostrołęce

Więcej zdjęć: Wielki protest rolników w Ostrołęce

Wyświetleń: 37221 komentarze: -
11:06, 09.02.2024r. Drukuj