środa, 21 lutego 2024 r., imieniny Eleonory, Kiejstuta, Fortunata

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Ulice hańby w Ostrołęce i gminach. "W Krukach nie da się jeździć, czujemy się ignorowani" (zdjęcia)

Zima odsłoniła zły stan dróg w naszym regionie. Po drogach gruntowych nie da się jeździć. Najgorzej jest w Krukach, Kopaczyskach i na niektórych drogach gruntowych w Ostrołęce. Czytelnicy skarżą się, że wspominany problem jest ignorowany przez gminy i miasto. 

Nasi czytelnicy wysyłają nam zdjęcia i opisy fatalnych dróg gruntowych. Dostaliśmy informację o drogach w gminie Olszewo-Borki, Baranowo oraz w Ostrołęce. 

Koszmarny stan drogi w Krukach

Jeden z naszych czytelników wysłał nam fatalny stan drogi w miejscowości Kruki (gmina Olszewo-Borki). Zdjęcia zostały wykonane w ciągu kilku miesięcy. W skardze czytamy, że problem został kilkukrotnie zgłoszony gminie.

Reklama

- Osiedle Kwiatowe liczy sobie już ponad 40 domów. Mieszkańcy od lat zwracają się do gminy o poprawę stanu dróg na Osiedlu Kwiatowym i ulicy Gen. J. Bema, gmina ciągle tłumaczy się brakiem funduszy. Po naszych telefonach zdarza się, że gmina wysyła równiarkę, jednak jej zadaniem jest powierzchowne niwelowanie nierówności -nie ma uzupełniania ubytków dodatkowym materiałem (ziemią czy kruszywem). Niestety ten efekt utrzymuje się tylko przez kilka - kilkanaście dni. Najgorzej jest, kiedy pada deszcz. Piach jest od razu wypłukiwany przez wodę. Taki sposób równania spowodował pogłębienie problemu. Brakuje nadzoru pracownika gminy w celu sprawdzenia jakości wykonanych prac. Mieszkańcy uszkadzają swoje auta jeżdżąc po tych dziurach- czytamy w skardze.

Czytelnik pisze, że problem dotyczy Osiedla Kwiatowego w Krukach. Najgorzej jest na ul. Tęczowej, Jaśminowej, Bławatkowej, Chabrowej oraz na gminnym odcinku ul. Gen. J. Bema, która łączy się z osiedlem.

- Mieszkańcy w swym ostatnim w piśmie złożonym do gminy 2 lutego zapraszają Panią wójt, aby przyjechała osobiście zapoznać się ze stanem dróg i skalą problemu, z którym przychodzi się nam mierzyć na co dzień. Czujemy się ignorowani. Problem z dojazdem do ich domów jest bagatelizowany. Mieszkańcy oczekują konkretnych działań od gminy mających na celu trwałą poprawę bieżącego stanu dróg na osiedlu, ale chcą również, aby gmina uwzględniła wykonanie na Osiedlu Kwiatowym nawierzchni utwardzonych (z kostki lub asfaltu) - tu oczekujemy deklaracji co do uwzględnienia takiej możliwości w budżecie gminnym - podaje czytelnik.

Zobacz zdjęcia:
Zły stan dróg w miejscowości Kruki

Więcej zdjęć: Zły stan dróg w miejscowości Kruki

W Kopaczyskach dziura na dziurze

Kolejny czytelnik wskazał zły stan dróg w miejscowości Kopaczyska (gm. Baranowo).

- Chciałbym poruszyć temat stanu odcinka drogi we wsi Kopaczyska. Jadąc od wsi Zawady w kierunku Kierzka, odcinek drogi łączący te dwie wsie, jest w stanie opłakanym. Remont drogi, który rozpoczął się w zeszłym roku, został wstrzymany z powodów zimowych, co dla wszystkich jest zrozumiałe, ale zostawienie drogi w takim stanie to katorga dla okolicznych mieszkańców, którzy muszą codziennie pokonywać ten odcinek drogi. Dziura na dziurze - nie idzie ich ominąć w żadnej sposób. Roboty drogowe, które ruszą zapewne od lata to zbyt późny termin, więc zdaniem mieszkańców powinna być podjęta jakaś decyzja tymczasowa, aby polepszyć stan techniczny tego odcinka - podaje czytelnik.

Ulica Działkowa to ulica hańby

Dostaliśmy także zgłoszenie o złym stanie ulicy Działkowej. Czytelnicy informują, że ta ulica jest ich skrótem w drodze do centrum miasta. 

- Ulica Działkowa leży na terenie miasta i łączy się z przebudowaną już ulicą Spokojną w Drężewie (gm. Olszewo-Borki). Ta ulica to dogodny skrót dla mieszkańców, żeby dojechać do miasta. Niestety jest w tragicznym stanie - to ulica hańby. Miasto nas zbywa, mimo wielu zgłoszeń. Wiem, że nie uda się wszystkiego szybko wybudować, dlatego prosimy chociaż o nawiezienie żwiru czy wyrównanie drogi. Musimy jeździć dookoła, czyli o 3 km dłużej. Wszyscy pracujemy w mieście i chcemy mieć ludzkie warunki dojazdu - czytamy w skardze mieszkańca. 

Od redakcji:

Każdą ze skarg wysłaliśmy do odpowiednich urzędów. Do sprawy wrócimy, gdy otrzymamy odpowiedzi.

Fot. Czytelnicy

Wyświetleń: 11181 komentarze: -
08:11, 10.02.2024r. Drukuj