środa, 21 lutego 2024 r., imieniny Eleonory, Kiejstuta, Fortunata

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Kulturowa różnorodność Ukrainy. Wystawa w Muzeum Kultury Kurpiowskiej czynna do 24 marca (zdjęcia)

W Muzeum Kultury Kurpiowskiej zaprezentowano, pochodzącą z Muzeum Archeologicznego w Krakowie, wystawę zatytułowaną "Ukraina przed wiekami". Najnowsza muzealna ekspozycja przyciągnęła duże grono zainteresowanych. 

Dyrektor muzeum Maria Samsel oraz pomysłodawca i kurator wystawy Radosław Liwoch przywitali przybyłych na wernisaż gości, opowiedzieli o tej ekspozycji i jej genezie.

Wystawa poświęcona jest archeologii, efektom prac badawczych, jak i przypadkowym znaleziskom na ziemiach ukraińskich. Przedstawia różnorodność kulturową terenów nad Dniestrem i Dnieprem od pradziejów do późnego średniowiecza.

Można na niej zobaczyć zabytki, które w przeszłości stanowiły przedmioty codziennego użytku, takie jak naczynia ceramiczne, broń, elementy uzbrojenia czy ozdoby. Niezwykle ciekawym elementem ekspozycji jest skarb złoty z grobu scytyjskiej księżniczki.

Wernisaż odbył się w piątek 9 lutego 2024 roku w Muzeum Kultury Kurpiowskiej przy pl. gen. Józefa Bema 8 w Ostrołęce. Wystawę można zwiedzać do 24 marca 2024 roku.

Zobacz zdjęcia:
"Ukraina przed wiekami". Wystawa w MKK

Więcej zdjęć: "Ukraina przed wiekami". Wystawa w MKK

Wyświetleń: 2082 komentarze: -
08:21, 10.02.2024r. Drukuj