środa, 21 lutego 2024 r., imieniny Eleonory, Kiejstuta, Fortunata

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Policjant uratował życie seniorce. Wspiął się na balkon i wszedł przez uchylone okno (zdjęcia)

Seniorka nie odbierała telefonu i nie odpowiadała na głośne pukanie do drzwi. Zmartwieni sąsiedzi postanowili zadzwonić na policję. Mundurowi potraktowali to zgłoszenie bardzo poważnie. Sierż. Mariusz Pieńkos wspiął się przez balkon i wszedł do środka przez uchylone okno. Okazało się, że kobieta leży w łazience.

W czwartek 8 lutego o godzinie 15.30 do ostrołęckich policjantów wpłynęło nietypowe zgłoszenie. Mieszkańcy Ostrołęki poinformowali, że drzwi od mieszkania ich 74-letniej sąsiadki są zamknięte, a kobieta ze względu, m.in. na jej wiek może potrzebować pomocy. Dodali, że byli z nią umówieni na wspólne jedzenie pączków, a od dwóch godzin pomimo głośnego pukania do drzwi nikt ich nie otwiera, przekazali także, że seniorka nie odbiera także telefonu.

- Na miejscu już po chwili był policyjny patrol z ostrołęckiego wydziału patrolowego. Mundurowi, widząc całą sytuację i mając świadomość, że podczas takich sytuacji czas odgrywa kluczową rolę, policjanci szybko przystąpili do działania. Jeden z policjantów sierż. Mariusz Pieńkos zauważył, że okno w mieszkaniu kobiety jest uchylone i istnieje szansa, aby się dostać przez nie do jego wnętrza, jednak byłoby to możliwe tylko z balkonu sąsiada. Policjant bez wahania wspiął się na balkon, parapet i przez uchylone okno wszedł do środka mieszkania. Jak się okazało, seniorka rzeczywiście potrzebowała pomocy. Leżała na podłodze w łazience i z uwagi na wyczerpanie cicho wzywała pomocy. Mundurowy otworzył szybko zamknięte od środka drzwi wejściowe, gdzie czekali już ratownicy medyczni - mówi kom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Ostatecznie wyczerpana 74-latka została zabrana do szpitala. Dzięki szybkiej reakcji ostrołęckich policjantów niebezpieczna sytuacja miała szczęśliwy finał.

Zobacz zdjęcia:
Interwencja służb ratunkowych w bloku przy ul. Jaracza

Więcej zdjęć: Interwencja służb ratunkowych w bloku przy ul. Jaracza

Zdjęcie główne: KMP/MO

Wyświetleń: 12149 komentarze: -
11:28, 10.02.2024r. Drukuj