środa, 21 lutego 2024 r., imieniny Eleonory, Kiejstuta, Fortunata

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Artykuł sponsorowany

Jakie rasy psów są najpopularniejsze w Polsce?

Obecnie spotkać można wiele ras psów w Polsce, które właściciele dobierają do własnych upodobań i potrzeb. Jednak nie każdy wie, które są najpopularniejsze. A jest to wiedza przydatna - dzięki niej można przecież łatwiej podjąć decyzję o wyborze rasy dla siebie.

1. Najpopularniejsze rasy psów w Polsce - jakie popularne rasy psów warto wybrać?

2. Jak wybrać psa?

3. W jakie artykuły warto się wyposażyć dla wygody czworonożnych przyjaciół?

Jakie są najbardziej znane rasy psów w Polsce i jakie mają cechy? Spróbujmy dowiedzieć się więcej na ten temat.

Najpopularniejsze rasy psów w Polsce - jakie popularne rasy psów warto wybrać?

Obecnie w polskich domach bardzo często usłyszeć można dźwięk dreptania czterech łapek czy wesołe poszczekiwanie. Obok kundelków Polacy bardzo chętnie kupują zwierzęta rasowe. Są one bardziej przewidywalne, mogą zostać dobrane do potrzeb i charakteru właściciela i wyglądają po prostu pięknie. Do najpopularniejszych ras psów należy przede wszystkim rasa labrador retriever. To inteligentne zwierzęta, lubiane przede wszystkim przez rodziny z dziećmi. Labradory są piękne, zdolne, aktywne, chętne do zabawy i proste do szkolenia. Bardzo podobną opinią cieszy się także golden retriever, również chętnie wybierana rasa. Uważa się go za idealne zwierzę dla rodzin. Do najpopularniejsze rasy psów w Polsce należy także owczarek niemiecki. To, podobnie jak labrador retriever, zwierzę mądre i przyjazne. Owczarki niemieckie mogą służyć zarówno jako zwierzęta służbowe, jak i jako towarzysz rodziny. Nadają się do szkolenia i są uznawane za niezwykle lojalne. Polacy lubią także małe rasy. Wśród nich ogromną popularnością cieszy się yorkshire terrier. Pomimo niewielkich rozmiarów jest to rasa aktywna, ceniąca sobie niezależność. Dużą zaletą yorków jest to, że pomimo posiadania długiej sierści, nie gubią jej. W Polsce do popularnych ras psów należy także buldog francuski. To niewielkie zwierzęta, które nie wymagają dużej aktywności fizycznej. Polacy chętnie stawiają także na rasy takie jak border collie, shih tzu, beagle czy mops.

Jak wybrać psa?

To, że dany pies cieszy się dużą popularnością nie oznacza jeszcze, że jest on odpowiednim wyborem dla konkretnej osoby, pary, czy rodziny. Oczywiście popularność konkretnej rasy jest na tak wysokim poziomie nie bez powodu, ale należy pamiętać, że to, co najważniejsze, to przede wszystkim dobranie psa, czyli rasy do potrzeb i do osobowości. Jeśli jesteś typem sportowym, lepiej, żebyś nie wybierał psa na kanapę i odwrotnie. Wbrew pozorom istnieją takie psy, które nie wymagają wielokilometrowych spacerów i odwrotnie - takie, które ich niemal wymagają. Są też takie, które znakomicie czują się na ogrodzie i takie, które preferują inne zajęcia. Zastanów się też, czy lubisz czystość, czy też jesteś w stanie znieść na przykład  ciągle zalegające błoto bądź fruwające po domu włosy, a raczej sierść. Bywają psy, którym trudno powstrzymać się na przykład od kąpieli w kałuży.

W jakie artykuły warto się wyposażyć dla wygody czworonożnych przyjaciół?

Psy rasowe wymagają odpowiedniej troski. Jasne jest zatem, że należy wyposażyć się w odpowiednią, dobraną do potrzeb zwierzęcia, jego wieku i stanu zdrowia karmę. To jednak tylko niezbędne minimum. Warto zadbać także o przysmaki do nagradzania podczas treningu. Warto wybrać także dobre legowiska, które zapewnią zwierzęciu jego własną przestrzeń do odpoczynku. Co więcej, należy zakupić także starannie dobrane do psa obrożę, smycz czy szelki. Obecnie bardzo ciekawym rozwiązaniem są także dyfuzory karmy. Pozwalają one zapewnić psu odpowiednie porcje jedzenia nawet pod nieobecność właściciela. Zajrzyj na https://www.mediaexpert.pl/artykuly-dla-zwierzat, aby zapoznać się z przykładowymi akcesoriami.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 1286 komentarze: -
08:52, 12.02.2024r. Drukuj