środa, 21 lutego 2024 r., imieniny Eleonory, Kiejstuta, Fortunata

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Kurs samoobrony "Bądź bezpieczna". Uczestniczki wiedzą, jak udzielać pierwszej pomocy (zdjęcia)

Uczestniczki tegorocznej edycji kursu "Bądź Bezpieczna" wiedzą już doskonale w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej i pomagać w sytuacji zagrożenia. W minionym tygodniu Grupa Ratownicza "Nadzieja" przeprowadziła szkolenie w siedzibie ostrołęckich policjantów.

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że pierwsze sekundy w przypadku udzielania pomocy osobom poszkodowanym są niezwykle cenne. W porę otrzymana pomoc diametralnie zwiększa szanse osoby poszkodowanej na przeżycie.

Dlatego po raz kolejny już uczestniczki kursu samoobrony "Bądź Bezpieczna" miały możliwość zdobycia odpowiedniej wiedzy teoretycznej i praktycznej pod okiem osób, które na co dzień niosą pomoc osobom potrzebującym.

- Szkolenie odbyło się w ubiegłym tygodniu w siedzibie ostrołęckich policjantów i zostało poprowadzone przez wolontariuszy z Grupy Ratowniczej "Nadzieja". Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę. Panie miały możliwość spróbowania swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy na profesjonalnych fantomach zarówno osób dorosłych, jak i dzieci, gdzie odbyły się odpowiednie symulację np. zadławienia dziecka. Ponadto na zajęciach ćwiczono prawidłowe ułożenie osób poszkodowanych, mowa tu, m.in. o pozycji bocznej bezpiecznej. Przekazano także uczestniczkom wiedze w jakich sytuacjach można, a w jakich jest zabronione przemieszczanie osób poszkodowanych - mówi kom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Pamiętajmy, że każdy z nas może być świadkiem sytuacji kiedy niezbędne jest udzielenie pierwszej pomocy, dlatego tak ważnym jest, aby wiedza w tym zakresie była przez nas wszystkich poszerzana.

Dziękujemy osobom prowadzącym szkolenie za włączenie się w organizacje kursu, a uczestniczkom za duże zaangażowanie w zajęcia.

Więcej zdjęć na stronie KMP w Ostrołęce.

Fot. KMP w Ostrołęce

Wyświetleń: 1858 komentarze: -
10:55, 12.02.2024r. Drukuj