środa, 21 lutego 2024 r., imieniny Eleonory, Kiejstuta, Fortunata

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Anna Truszkowska-Aptacy kandydatką na urząd prezydenta Ostrołęki (zdjecia, wideo)

Potwierdzamy nasze wcześniejsze zapowiedzi, że o urząd prezydenta Ostrołęki powalczy Anna Truszkowska-Aptacy. Będzie to druga kobieta, po radnej Ewie Żebrowskiej-Rosak, która stanie w szranki wyborcze i powalczy o głosy wyborców. Informację ogłosiła podczas konferencji.

Wybory samorządowe już 7 kwietnia. Mieszkańcy Ostrołęki zdecydują wówczas, kto zasiądzie w ratuszu i pokieruje miastem - czy urzędujący obecnie prezydent Łukasz Kulik, który ubiegał się będzie o reelekcje, czy ktoś z nowych kandydatów. 

Przypomnijmy, że oficjalny start zapowiedzieli już Łukasz Kulik, Paweł Niewiadomski oraz Ewa Żebrowska-Rosak. Kandydatów będzie jednak więcej. Zobacz: Przedwyborcza karuzela nazwisk. Kto wystartuje na prezydenta Ostrołęki? Na kogo zagłosujecie?

Anna Truszkowska-Aptacy ma 50 lat. To ostrołęczanka. Jej ojciec Zdzisław Truszkowski nadzorował budowę pierwszych bloków przy ulicy Starosty Kosa, a matka

była nauczycielką historii w Szkole Podstawowej nr 7 w Ostrołęce. Z wykształcenia prawniczka, absolwentka Uniwersytetu w Białymstoku. Prowadzi własną kancelarię prawną i mediacyjną. Specjalizuje się w prawie cywilnym, rodzinnym i gospodarczym. Członkini zarządu stowarzyszenia Polska 2050 Ostrołęka Kurpie. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Humanitas, zajmując się działalnością charytatywną i prospołeczną. 

Start w wyborach prezydenckich ogłosiła podczas konferencji w budynku WSAP w poniedziałek 12 lutego br.

Anna Truszkowska jest kandydatką komitetu wyborczego Ostrołęka na pokolenia, popierany przez koalicję Polska2050, PSL i Lewicy.

- Jako rodowita Ostrołęczanka i mieszkanka tego pięknego miasta, wiem, z jakimi problemami i wyzwaniami na co dzień borykają się jego mieszkańcy. Mieszkam tu od lat. Tutaj wychowałam swoje dzieci. Widzę też ogromny potencjał Ostrołęki, którego nie wykorzystali poprzednich włodarze. Dlaczego? Nie wiadomo. Być może nie mieli swojego planu na Ostrołękę. Jednym z punktów mojego programu jest rozwój gospodarczy Ostrołęki. Pragnę stworzyć atrakcyjne warunki, aby przyciągnąć biznes do Ostrołęki, aby stworzyć nowe miejsca pracy, których niestety brakuje szczególnie dla kobiet i młodych  ludzi w Ostrołęce. Pragnę również wspierać lokalnych przedsiębiorców i dbać o rozwój ostrołęckiego biznesu, bo to właśnie ci ludzie są sercem Ostrołęki. Pragnę nie tylko stworzyć nowe miejsca pracy, ale również wspomagać tutaj ludzi, mieszkańców Ostrołęki, aby każdy zmieniał szansę na godne życie i rozwój zawodowy - mówi Anna Truszkowska-Aptacy.

Kandydatka wspomniała o planach rozwoju transportu publicznego. 

- Wiem, że są miejsca, gdzie drogi są tak fatalne, że wymagają natychmiastowej modernizacji i poprawy. To będzie moje oczko w głowie w prezydenturze. Chcę stworzyć takie drogi, nowe ścieżki rowerowe, parki i rozwiązać zator, który jest w Ostrołęce, z którym borykają się mieszkańcy, szczególnie mający domy na drugim brzegu Narwi. To będzie moje oczko w głowie, do tego się zobowiązuje. Jestem tutaj, bo pragnę rozwoju gospodarczego Ostrołęki. Pragnę w ogóle jej rozwoju. Jestem tutaj też z wami, bo pragnę, by Ostrołęka z każdym dniem stawała się miejscem, gdzie się chce zamieszkać, gdzie się chce wychowywać dzieci, gdzie się chce pracować i rozwijać. To wyzwanie dla wszystkich, dla prezydenta, dla samorządu, dla wszystkich ludzi w Ostrołęce, bo tylko razem możemy pokonać te wyzwania i sprawić, żeby Ostrołęka była Ostrołęką dla pokoleń - dodaje kandydatka.

Podczas konferencji przedstawiono liderów list wyborczych: Polska 2050 - Małgorzata Łubińska i Natalia Bartosiewicz, Lewica - Bożena Napiórkowska i Stanisław Tadeusz Kurpiewski, PSL - Elżbieta Mech i Krzysztof Bałdyga.

Rozmawialiśmy z Anną Truszkowską-Aptacy o pomysłach na kampanię. Zapytaliśmy także między innymi posłankę Żanetę Cwalinę-Śwliwowską, jak ocenia kandydaturę Anny Truszkowskiej-Aptacy. Zapraszamy do obejrzenia wideo. 

Zobacz zdjęcia:
Konferencja prasowa Polska2050-Lewica-PSL

Więcej zdjęć: Konferencja prasowa Polska2050-Lewica-PSL

Wyświetleń: 22526 komentarze: -
12:08, 12.02.2024r. Drukuj