wtorek, 16 kwietnia 2024 r., imieniny Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Świetna wiadomość dla mieszkańców prawobrzeżnej Ostrołęki. Kończy się budowa sieci wodociągowej przy ul. Warszawskiej

Mieszkańcy prawobrzeżnej Ostrołęki, zwłaszcza osiedli Leśnego i Łazek, mogą odetchnąć z ulgą. Wkrótce skończą się problemy z wodą, które dotykały ich zwłaszcza latem. Zdarzały się problemy z niedoborem wody. Wynikało to z problemów z ciśnieniem wody dostarczanej przez ZGK w Olszewie-Borkach.

- Dzięki determinacji i trosce Łukasza Kulika, prezydenta miasta, jesteśmy na finiszu budowy sieci wodociągowej w ulicy Warszawskiej. Na chwilę obecną zakończono prace budowlane wraz z najbardziej newralgicznym odcinkiem sieci pod rzeką Omulew, zrealizowane z wykorzystaniem technologii przewiertu sterowanego. Obecnie Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji jest w trakcie procedury odbioru sieci wodociągowej w ul. Warszawskiej - informuje OPWiK.

Reklama

Ukończona inwestycja pozwoli na zaopatrywanie w wodę przez OPWiK niemal wszystkich mieszkańców prawobrzeżnej Ostrołęki, tj. ponad 350 gospodarstw domowych, które do tej pory były uzależnione od możliwości technicznych podawania wody i narażone na problemy związane ze spadkiem ciśnienia dostarczanej wody przez Zakład Gospodarki Komunalnej Gminy Olszewo-Borki.

- Taka sytuacja trwała od końca 2020 roku, odkąd nastąpiło wygaśnięcie porozumień międzygminnych między miastem Ostrołęką a gminą Olszewo-Borki, gminą Lelis oraz gminą Rzekuń, na podstawie których Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji świadczyło na terenie powyższych gmin usługi zbiorowego dostarczania wody i zbiorowego odbierania ścieków - informuje OPWiK.

- Dzięki budowanemu odcinkowi sieci wodociągowej w ul. Warszawskiej, woda z miejskiego ujęcia płynęła będzie wyłącznie przez sieci stanowiące majątek Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Stan ten pozwoli na pełną kontrolę parametrów wody dostarczanej mieszkańcom osiedli Łazek i Leśne w Ostrołęce. Proces budowy trwa od 2023 roku, ze względu na lokalizację inwestycji niezbędne było dokonanie uzgodnień m.in. w mieście Ostrołęka, Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim oraz w Państwowym Gospodarstwie Wodnym Wody Polskie - powiedział nam Rafał Lis - prezes OPWiK.

 

Wyświetleń: 4270 komentarze: -
15:40, 22.02.2024r. Drukuj